Tento notebook vyrobený z Raspberry Pi za 200 € vás naučí kódovať

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Lacný notebook z Raspberry Pi

Na Kickstarteri, známej crowdfundingovej stránke, kde môžu startupy získať kapitál od verejnosti, sa objavil zaujímavý projekt. CrowPi2 je druhá edícia náučného systému založeného na Raspberry Pi a zároveň notebooku. V podstate ide o lacný laptop s predinštalovaným softvérom, ktorý vás „naučí kódovať“ a vzbudí vo vás záujem o počítačový hardvér ako taký.

Telo zariadenia disponuje 11,6-palcovým HD displejom, prednou kamerou, širokou škálou konektorov a dostatočným miestom pod klávesnicou na umiestnenie vášho Raspberry Pi. To, samozrejme, rozbehne aj Windows 10.

crowpi2
Zdroj: Elecrow

Zámerom tohto produktu nie je priamo nahradiť notebook, ale poskytnúť modálnu skúsenosť pre ľudí, ktorých zaujíma kódovanie či hranie sa s počítačovými komponentami. V rôznych baleniach sú pridané elektrotechnické zariadenia od výmyslu sveta, na disku systému je množstvo náučných kurzov a vnútri ostáva miesto na inštalovanie vlastných komponentov, napríklad batérií atď. V podstate je to ako funkčná skladačka.

CrowPi2 vyzerá ako skvelá hračka trebárs pre študentov elektrotechniky, zvedavých tínedžerov či kohokoľvek, koho zaujíma svet hardvéru a softvéru. Lákavý je tiež aj kvôli celkovej cene. Tá spolu s Raspberry Pi vyjde na niečo cez 200 €.

Za zmienku stojí aj to, že projekt v čase písania tohto článku už presiahol svoj pôvodný cieľ 20 000 dolárov a vyzbieral ohromných 174 000 dolárov od 643 ľudí. Do konca mu pritom ostáva ešte 47 dní. Viac sa dozviete na oficiálnej Kickstarter stránke.

Zdroj: kickstarter.com, techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -