Legendárny „Flagship Killer“ sa vracia: OnePlus čoskoro predstaví bezkonkurenčný smartfón

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

OnePlus sa vracia ku koreňom

Je tomu už nejaký čas, čo sa o OnePlus smartfónoch dalo rozprávať ako o lacných a výhodných kúskoch. Nie vždy tomu tak však bolo. Táto značka začala z jasnou víziou, ktorú dokonalo opisuje slogan ich prvého zariadenia: „Flagship Killer“ – teda „zabijak vlajkových lodí“. Odvtedy však rapídne narástla cena smartfónov tejto značky a vlastne ich už takmer nič neoddeľuje od toho, čo raz chceli poraziť.

Nie nadlho. Ako hovoria leaknuté informácie, ktoré sa k nám dostali aj vďaka zahraničnému portálu Android Central, OnePlus chystá návrat ku koreňom so smartfónom menom Nord (je možné, že sa miesto toho bude volať OnePlus 8 Lite či OnePlus Z).

Nadchádzajúci smartfón by mal byť predstavený už 10. júla. To, že pôjde o lacný kúsok, potvrdil už aj generálny riaditeľ spoločnosti Pete Lau.

Najvzrušujúcejšími by však mali byť technické špecifikácie. Podľa únikov budú nové zariadenie poháňať schopný čipset Qualcomm Snapdragon 765G a 6 GB RAM. Na prednej strane nájdeme 90 Hz AMOLED displej. Budú v ňom až dva selfie fotoaparáty, pričom na zadnej strane nájdeme 48 MP hlavný senzor, 16 MP širokouhlý objektív a 2 MP macro modul. V konfigurácii so 128 GB úložiskom a 4 300 mAh batériou by sa novinka mala dostať aj do Európy.

Nie je jasné, aká bude jeho finálna cenovka. Dúfame však, že to bude čo najmenej. Je však veľmi nepravdepodobné, že s vyššie uvedeným hardvérom bude mať cenovku ako prvý Flagship Killer z roku 2014, ktorý stál 300 dolárov. V Indii bude podľa nepotvrdených informácií stáť 330 dolárov. Ak je to pravda, môžeme s kvapkou skepticizmu očakávať, že v Európe by mala byť cena zhruba o tretinu vyššia.

Čo vravíte na nový smartfón legendárnej spoločnosti OnePlus? Veríte, že tentokrát sa im podarí „zabiť“ drahé vlajkové lode konkurenčných značiek ako Apple či Samsung? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: endgadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -