Lenovo dopĺňa portfólio o najtenší ThinkPad a X1 Titanium Yoga

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

LenovoTM odhaľuje zariadenia poháňané 11. generáciou Intel® Core™ vPro® – odnímateľný ThinkPadTM X12, redizajnovaný X1 Carbon, X1 Yoga s Dolby Voice® a nové riešenie Smart Dock.

Spoločnosť Lenovo uvádza na trh doteraz najtenšie zariadenie zo série ThinkPad1, ThinkPad X1 Titanium Yoga. Notebook je vyrobený z titánu a pri hrúbke len niečo cez 11 mm disponuje 13,5-palcovým displejom s rozlíšením 3:2 s podporou Dolby Vision® HDR a Dolby Atmos® Speaker System. Kompletnou zmenou prešli ThinkPad X1 Carbon Gen 9 a X1 Yoga Gen 6, ktoré teraz ponúkajú lepšie užívateľské prostredie, displej s vychytávkou pre zníženie modrého svetla s rozlíšením 16:10, integrovanú čítačku odtlačkov prstov a teraz aj funkciu ComputerVision Experiences (CVx) podporenú senzorom pre detekciu prítomnosti ďalšieho človeka s cieľom zvýšenia bezpečnosti.

Notebooky X1 Carbon a X1 Yoga s Dolby vision a Dolby Atmos Speaker System sú jedny z prvých zariadení s podporou Dolby Vision2, vďaka čomu zabezpečia kvalitný prenos video konferencií s čistým zvukom, ktorý pôsobí prirodzenejšie, znižuje únavu poslucháčov a robí tak schôdze produktívnejšie. Nové modely sa pripájajú k X1 Fold a ultraľahkému X1 Nano, ktoré boli predstavené v septembri 2020 a vytvárajú komplexné prémiové portfólio ThinkPad X1 pripravené na éru 5G3.

Lenovo ďalej predstavuje ThinkPad X12 Detachable, ktorý kombinuje vlastnosti vysoko výkonného notebooku s flexibilitou 12,3-palcového odnímateľného tabletu. Displej je chránený odolným Corning® Gorilla Glass a podporuje vstup voliteľného pera Lenovo Precision Pen alebo Lenovo Digital Pen. Na ďalší level sa posúvajú aj inteligentné dockovacie zariadenia ThinkPad ThunderboltTM 4 a USB-C Universal a Smart Docks. Tie sú navrhnuté tak, aby riešili všetky scenáre pripájania odkiaľkoľvek, umožňujúc tichú detekciu, sťahovanie a inštaláciu aktualizácií firmwaru. Smart Docks poháňané Microsoft Azure Sphere vylepšujú funkčnosť aktualizácií v prípade vzdialeného fungovania, správu zariadení a monitorovanie stavu portu bez rušenia používateľa a bez nutnosti pripojenia PC.

ThinkPad X12 Detachable
ThinkPad X12 Detachable; Zdroj: Lenovo

Práca na diaľku si vyžaduje efektívne nástroje

Prechod na prácu z domova počas posledných deviatich mesiacov poukázal na nutnosť kolaborácie kľúčových nástrojov. Nedávna štúdia sponzorovaná spoločnosťami Lenovo a Intel naznačuje, že 50 % zamestnancov vníma svoje PC zariadenia ako zastarané a ocenili by, ak by sa firma zamerala na zlepšenie v oblasti každodenného používania technológií. Vedúci IT plánujú v nasledujúcich dvoch rokoch takmer zdvojnásobiť svoje investície do lepšieho zamestnaneckého vybavenia s cieľom zvýšiť produktivitu, agilitu organizácie a spokojnosť zákazníkov.

Spoločnosť Lenovo sa v tomto roku preto zameria na poskytovanie riešení pre pracovné prostredie s dôrazom na vzdialené fungovanie. Investície do technológií na koncové zariadenia, inteligentná spolupráca, vylepšené video konferencie a dokovacie možnosti môžu významne ovplyvniť produktivitu a efektivitu kdekoľvek. V prípade ThinkPadu je kladený dôraz na konektivitu užívateľa bez ohľadu na to, kde sa práve nachádza, ako aj optimalizáciu systémových funkcií pre najlepšie možné konferencie, zvýšenie bezpečnosti používateľa a implementáciu technológií, ktoré zabezpečia spokojnosť používateľa.

ThinkPad X1 Titanium Yoga
ThinkPad X1 Titanium Yoga; Zdroj: Lenovo
 • Lenovo sa usiluje o vedúcu pozíciu v oblasti konektivity, čomu nasvedčuje možnosť pripojenia všetkých modelov ThinkPad X1 prostredníctvom 5G3 k rýchlejšiemu bezdrôtovému pripojeniu (WWAN). Notebooky podporujú i pripojenie 4G-LTE3 pre prípad, že sa v danej oblasti zatiaľ 5G sieť ešte len vyvíja.
 • Integrovaná WiFi 64 poskytne rýchle bezdrôtové pripojenie, ak signál WWAN nie je dostupný.
 • X1 Carbon a X1 Yoga poskytujú Dolby Voice pre kvalitné konferenčné hovory využívajúce priestorovú zvukovú technológiu, ktorá oddeľuje hlasy pre prirodzenejšie a menej únavné meetingy. Dolby Voice optimalizuje výkon reproduktorov a mikrofónov pomocou funkcií, ako je dynamické vyrovnanie, ktoré sa automaticky prispôsobí tichším hlasom a potlačenie šumu pre zníženie nežiadúcich zvukov na pozadí a ozvenu bez ohľadu na to, akú platformu používateľ využíva. Produktivita je podporená aj lepším rozpoznávaním reči pre hlasových asistentov. Vybrané displeje naprieč portfóliom disponujú funkciou redukcie modrého svetla pre zníženie namáhania očí. Nové pomery obrazovky 16:10 alebo 3:2 ponúkajú viac pixelov a vylepšujú pomer obrazovky k telu notebooku.
 • Najnovšie portfólio X1 podporuje na vybraných displejoch Dolby Vision pre vernú kvalitu obrazu
 • a farieb a spolu s reproduktorovým systémom Dolby Atmos zaisťuje skvelý zvuk. Model X12 tiež ponúka podporu Dolby Vision so systémom Dolby AudioTM.
 • Portfólio ThinkPad X1 (okrem X1 Fold) je navrhnuté na platforme Intel EvoTM4 a je poháňané procesormi Intel Core 11. generácie s grafikou Intel Iris® Xe, ktoré prinášajú vyššiu rýchlosť a inteligenciu6. Spoločne s bezpečnostným riešením ThinkShieldTM a Intel Hardware Shield dostupným výhradne na platforme Intel vPro poskytuje ochranu počítača integrovanú v hardvéru.
 • Bezpečnosť a ComputerVision Experiences (CVx) sú vylepšené o detekciu prítomnosti človeka na účely bezdotykového prihlásenia vďaka rozpoznaniu tváre7 pomocou Windows Hello a tiež o uzamknutie v prípade vzdialenia. Nové funkcie doplnené o dlhšiu výdrž baterie8, voliteľný displej PrivacyGuard ePrivacy, ktorý pomáha chrániť užívateľov pred zvedavými pohľadmi a PrivacAlert pre upozornenie, keď niekto pozerá cez vaše rameno, posunú CVx na vyššiu úroveň zapojenia. Integrácia odtlačku prsta do tlačidla napájania efektívne snúbi dve funkcie do jednej.
 • V rámci celého radu ThinkPad je k dispozícii najnovšia aktualizácia Lenovo Commercial Vantage9. Nová verzia 1.3 so sebou prináša vylepšené rozloženie používateľského rozhrania s cieľom uľahčiť užívateľom ovládanie a prispôsobenie funkcií zabudovaných do zariadenia a poskytnúť správcom IT lepšiu správu u koncových používateľov.
ThinkPad X1 Yoga
ThinkPad X1 Yoga; Zdroj: Lenovo

Pro viac informácií navštívte domovskú stránku Lenovo CES a Lenovo ThinkPad.

Ceny a dostupnosť10

 • ThinkPad X1 Titanium Yoga bude dostupný od februára 2021 s cenou od 2661 € vrátane DPH.
 • ThinkPad X1 Carbon bude k dispozícii od apríla 2021. Očakáva sa, že ceny začnú od 2280 € vrátane DPH.
 • ThinkPad X1 Yoga bude k dispozícii od apríla 2021. Očakáva sa, že ceny začnú od 2657 € vrátane DPH.
 • ThinkPad X12 Detachable bude k dispozícii od februára 2021 s cenou od 1710 € vrátane DPH.
 • ThinkPad X1 Carbon 9. generácie a X1 Yoga 6. generácie budú dostupné od apríla, ceny budú upresnené.
 • Dostupnosť dokovacích riešení ThinkPad a ceny budú k dispozícii neskôr.

1 Na základe interného výskumu Lenovo u všetkých modelov ThinkPad vyrábaných po celom svete spoločnosťou IBM alebo Lenovo od roku 1992.

2 Podľa spoločnosti Dolby Laboratories, Inc.

3 Vyžaduje službu siete 4G alebo 5G a samostatne zakúpený mobilný dátový program, ktorý sa môže líšiť podľa miesta. Platia ďalšie podmienky a/alebo poplatky. Rýchlosť pripojenia sa bude líšiť v závislosti od polohy, prostredia, stavu siete a ďalších faktorov.

4 Vyžaduje samostatne zakúpený Wi-Fi router a tarifu, ktoré sa môžu líšiť podľa umiestnenia. Platia ďalšie podmienky a/alebo poplatky. Rýchlosť pripojenia sa bude líšiť v závislosti od polohy, prostredia, stavu siete a ďalších faktorov.

5 ThinkPad X1 Titanium Yoga, X1 Carbon, X1 Yoga sú súčasťou inovačného programu Intel Project Athena a sú založené na platforme Intel Evo a poháňané procesormi Intel Core 11. generácie.

6 Zdroj: Intel. Merané podľa priemyselného meradla a testov Reprezentatívnych používateľských návodov a jedinečných vlastností procesorov Intel Core i7 11. generácie, ktoré sú spoločne vytvorené ako súčasť komplexného inovačného programu Intel Project Athena, potom testované, merané a overované. Podrobnejšie informácie o výkone a porovnávacích testoch nájdete na www.intel.com/Evo.

7 Detekcia ľudskej prítomnosti a prihlásenie systému Windows Hello zero-touch vyžaduje voliteľnú HD IR kameru.

8 Výdrž batérie sa bude líšiť a bude závisieť od mnohých faktorov, vrátane konfigurácie a použitia produktu, softvéru, prevádzkových podmienkok, bezdrôtových funkcií, nastavení správy napájania, jasu obrazovky a ďalších faktorov.

9 Lenovo Vantage je zadarmo súčasťou všetkých počítačov ThinkPad. Aktualizácia Lenovo Vantage 1.3 je k dispozícii na stiahnutie na webe Microsoft Store alebo Lenovo eSupport a od roku 2021 budú všetky nové počítače ThinkPad dodávané automaticky s verziou Commercial Vantage 1.3.

10 Ceny nemusia zahŕňať daň, poštovné a možnosti sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia; platia ďalšie podmienky. Ceny predajcov sa môžu líšiť. Dostupné údaje sa môžu líšiť v závislosti na geografii a produkty môžu byť k dispozícii len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez upozornenia zmeniť ponuky, funkcie a špecifikácie produktu.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -