10 slávnych hviezd, ktoré sa až v neskoršom veku priznali k svojej orientácii. Ktoré celebrity sa pridali do LGBTQ komunity?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Za svoje sexuálne preferencie by ste sa nemali hanbiť. Pokiaľ ide o pohlavie, ktoré vás priťahuje, tak v tomto smere má každý voľnosť. Aj keď samozrejme nie všetkým sa to páči. Niektorí ľudia dokonca prežili aj pol života s partnerom, pričom chceli mať partnerku a naopak. Medzi týchto ľudí patria aj niektoré slávne osobnosti, ktoré sa až v neskoršom veku pridali do komunity LGBTQ. Dnes vám preto ukážeme slávne celebrity, ktoré sa v strednom priznali k svojej orientácii.

1. Rebel Wilson vo veku 42 rokov

LGBTQ
Zdroj: brightside.me

Austrálska herečka Rebel Wilson sa so svojím poznaním podelila na Instagrame v roku 2022. V tomto príspevku povedala: Celý život som si myslela, že hľadám princa od Disneyho. V skutočnosti som však hľadala princeznú.” Len dva roky po ukončení vzťahu s Jacobom Bushom sa zdá, že Rebel konečne našla pravú lásku.

2. Ian McKellen vo veku 49 rokov

LGBTQ
Zdroj: brightside.me

Sexuálna orientácia herca známeho predovšetkým zo série Pán Prsteňov bola všeobecne známa už dávno pred jeho odhalením. Verejnosť totiž vedela o jeho dvoch vzťahoch s mužmi. Tým prvým bol Brian Taylor. Ich vzťah sa začal v roku 1964 a trval 8 rokov. McKellen potom spoznal svojho druhého partnera, Seana Matthiasa. V roku 1988 svetu konečne odhalil pravdu a priznal, že je gay. Odvtedy je jedným z najväčších aktivistov pre komunitu LGBTQ.

3. Ricky Martin vo veku 40 rokov

LGBTQ
Zdroj: brightside.me

Každý v súkromnom živote slávneho speváka vedel o tom, že je gay. Sám Ricky Martin si však nebol istý, kto vlastne je. Až keď v roku 2011 vydal svoju knihu, tak sa odhalil pred celým svetom. V nej bol napísané: „Dostal som sa na miesto, v ktorom som bojoval sám so sebou. Som gay? Som bisexuál?“

4. Cynthia Nixon vo veku 54 rokov

LGBTQ
Zdroj: brightside.me

Cynthia Nixon sa rozhodla objasniť nezrovnalosti ohľadom jej sexuality v rozhovore pre magazín Attitude. Keď sa herečky zo seriálu Sex v meste pýtali, či sa identifikuje ako lesbička či bisexuálka, tak nedokázala odpovedať. Nakoniec to zhrnula tak, že sa identifikuje ako divná. Neskôr však podotkla, že sa identifikuje ako queer: „Bolo to tak, že som sa zamilovala do viacero ľudí. A všetko to boli muži. Teraz je to žena a je úžasná. Myslím si, že slovo „queer“ zastrešuje aj to, kým som bola predtým a nielen to, kým som teraz.“

5. Ellen DeGeneres vo veku 39 rokov

LGBTQ
Zdroj: brightside.me

Odhalenie orientácie známej moderátorky a herečky Ellen DeGeneres bolo dychberúce. Urobila to totiž vo svojom vlastnom sitkome, čím sa stala prvou LGBTQ postavou v americkom seriáli. Odvtedy prešla v rámci svojej kariéry kus cesty. Pri oslave 25. výročia jej šou hovorila aj o tom, ako veľmi jej toto odhalenie pomohlo.

6. Holland Taylor vo veku 77 rokov

LGBTQ
Zdroj: brightside.me

Akokoľvek sa to zdá nemožné, nikdy nie je neskoro na to, aby ste svetu oznámili, kto vlastne ste. Holland Taylor, herečka známa hlavne zo sitkomu Dva a pol chlapa, to urobila len pred dvoma rokmi. V roku 2015 však v jednom rozhovore prezradila, že je v dlho trvajúcom vzťahu s istou ženou. Tou bola herečka Sarah Paulson (Ratched).

7. Jodie Foster vo veku 51 rokov

Jodie Foster
Zdroj: brightside.me

Jodie Foster vyšla s pravdou von a hovorila o svojej sexualite priamo na odovzdávaní cien Zlatý Glóbus v roku 2013. Pritom však vyjadrila sklamanie, pretože už dávno mnohí tušili, že je lesbička a že patrí do komunity LGBTQ. Pritom aj tak bolo potrebné verejné vyhlásenie, len aby sa vyhla bulvárnym titulkom.

8. Jane Lynch vo veku 50 rokov

Jane Lynch
Zdroj: brightside.me

Jane Lynch, známa aj zo seriálu Dva a pol chlapa (psychologička), nemala svoj „coming out“, pretože sa nikdy nebála hovoriť o svojej orientácii. Prelom však nastal, keď si zahrala lesbičku Sue Sylvester v seriáli Glee. Za svoj výkon získala cenu Emmy a dokonca aj Zlatý Glóbus.

9. George Takei vo veku 68 rokov

George
Zdroj: brightside.me

Herec musel celých 20 rokov tajiť svoj vzťah so svojím manželom Bradom. Do toho sa zamiloval ešte v roku 1980. Takei sa však rozhodol ísť s kožou na trh, pretože si myslel, že by mu to zničilo jeho kariéru, ktorú si vďaka kultovému seriálu Star Trek vybudoval.

10. Sara Ramirez vo veku 41 rokov

Sara Ramirez
Zdroj: brightside.me

Cesta k prijatiu herečky zo seriálu Klinika Grace nebola jednoduchá. Už od mala sa vraj cítila nespokojná s tým, ako ju spoločnosť zadefinovala: „Cítili sme sa veľmi obmedzene pri spôsobe života, ktorým nám pridelený, pretože už od mala nás zadefinovali ako ženu.“ Herečka vraj vždy cítila, že je na ňu vyvíjaný tlak a preto sa vo veku 41 rokov priznala k bisexualite a vo veku 44 rokov povedala, že je nebinárna.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Budem parafrazovat Aj ty, Gandalf?? Tak to som prekvapeny asi viac, ako ked som sa dozvedel, ze Sheldon je gay :/ Najvacsi gol ale bola Tessa Thomson!! to akoze WTF??!!??? ti herci tam maju nejake vyhody, ked sa oficialne pridaju do LGBT komunity???? Nechapem to.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -