Nový elektromobil od Lotusu má šancu prekonať Teslu! V čom je obdobný?

Nenechajte si ujsť

Lotus oznámil príchod nového auta. Tentokrát táto luxusná automobilová značka však zvolila moderný elektromobil. Názov nového automobilu je Lotus Evija a my sa jeho výroby dočkáme už budúci rok.

Prekoná Lotus Evija Teslu Roadster?

Aj keď je Lotus, samozrejme, od Tesly rozdielny, v niečom sú si však dosť podobní. Lotus nám oznámil, že ich nadpozemsky rýchle auto dosiahne rýchlosť z 0 na 62MPH (100 km/h) za necelé tri sekundy. To Tesla Roadster zvláda trošku lepšie, keďže nový model by to mal zvládnuť za 1.9 sekundy.

Tesla Roadster je taktiež rýchlejšia, dosiahne totiž maximálnu rýchlosť až 250MPH (400 km/h), zatiaľ čo Lotus „iba“ 200MPH (320 km/h). Evija je však na oplátku papierovo najsilnejší elektrický automobil, keďže ho poháňa až 1973 koní. To je sila…

Lotus Evija
Zdroj: newatlas.com

Lotus vyniká v niečom inom

Aj keď je nový Lotus Evija inšpirovaný staršími závodnými autami a zrejme ho uvidíme aj na okruhoch, rýchlosť nie je to jediné, čím vyniká. Dokáže sa totiž plno nabiť za 9 minút!

Za 9 minút sa nabije z 0 na 100%, čo je niečo neskutočné, avšak treba dodať, že túto rýchlosť dosahuje pri 800kW zásuvke, ktorá ešte neexistuje. Ak máme dobu nabíjania porovnať s reálnou 360kW nabíjačkou, ktorá je teraz najsilnejšia, tak sa nabije za 18 minút, čo je stále neskutočné číslo. Plne nabité auto prejde bez potreby nabíjania 270 míľ.

Lotus Evija je taktiež najľahší elektromobil, ktorý bol doteraz vyrobený. Aj napriek masívnym batériám má totiž len 1680 kg.

Lotus Evija
Zdroj: motoringresearch.com

Lotus Evija bude rarita!

Na slovenských cestách tento Lotus asi tak skoro neuvidíme, keďže Evija je len limitovaný model. Bude ich vyrobených len 130 kusov a dovoliť si to budú môcť asi len tí najbohatší. V garáži vám totižto zaparkuje len po zaplatení mastnej cenovky 1 880 000 €. Cena je, žiaľ, niečo, s čím sa nový Lotus porovnávať nemôže.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

„Lotus Evija znova uvedie našu značku do sŕdc a myslí fanúšikov športových áut,“

hovorí šéf automobilky Phil Popham. Myslíte, že sa im to naozaj podarí? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -