MAN OF MEDAN: Hororová hra od tvorcov Until Dawn aj pre dvoch hráčov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vývojárske štúdio Supermassive Games sa v roku 2015 postaralo o jednu z najlepších hororových hier v histórii. Titul Until Dawn vyšiel exkluzívne na konzoly PlayStation 4 a išlo o interaktívny príbeh, ktorý sa tvoril na základe vašich rozhodnutí. Štýl hrania by sa dal prirovnať ku hrám od štúdií Telltale Games (The Walking Dead, The Wolf Among Us) či Quantic Dream (Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Už nejaký ten piatok dozadu sme sa dozvedeli, že Supermassive viac nebude tvoriť exkluzivity pre PlayStation, takže si ich budúce tituly zahráme aj na PC a Xbox. Ich pripravovaný titul je Man of Medan, ktorý spadá pod antológiu The Dark Pictures.

Man of Medan od tvorcov Until Dawn

Pôjde o sériu cinematických hororových hier, ktoré na seba nebudú nijakým spôsobom naväzovať. Prvou z nich je vyššie spomínaný Man of Medan, ktorý sa zameria na štvoricu Američanov, ktorí sa na potápačskej lodi vydajú na Južný Pacifik. Okrem párty na palube sa však vydali hľadať aj vrak potopenej lode z Druhej svetovej vojny, ktorá sa údajne nachádza pod hladinou.

Nič však nepôjde podľa ich plánov keď zistia, že uviazli na tejto lodi duchov, z ktorej niet návratu… Posledných pár dní vychádza o tejto hre naozaj veľa informácií, medzi ktoré patrí aj dátum vydania. Ten je stanovený na 30. august 2019 pre PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Ešte väčším prekvapením je fakt, že narozdiel od Until Dawn bude Man of Medan schopný co-op multiplayeru. Teda presnejšie sa dočkáme až troch módov! Prvým z nich bude Solo Story mód, teda príbeh pre jedného hráča.

O niečo zaujímavejším bude Shared Story mód, v ktorom môžete celú hru prejsť online s jedným kamarátom. Najzaujímavejším módom je takzvaný Movie Night mód, ktorý funguje na báze offline „gaučového“ hrania. S týmto módom môžete hru prejsť až so štyrmi ďalšími kamarátmi. A tomu sa hovorí poriadna hororová noc!

Vývojári nás lákajú na to, že každá hra v sérii bude mať unikátny nový príbeh, zasadenie a postavy. Na základe našich rozhodnutí máme čakať rôzne konce a scenáre, kvôli ktorým môžeme hru pokojne prejsť aj viackrát. Všetky hrateľné charaktery môžu prežiť, no každá z nich, alebo aj všetky môžu zomrieť. Všetko sa odvíja od našich rozhodnutí v hre.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tak čo, už si na koniec leta zháňate partiu kamarátov? V našej redakcii si to totižto určite užijeme!

Zdroj: ign.com, ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -