Hlavná hrdinka sa stráca vo svete fantázie a deti sa búria proti Emme Thompson, ukazuje nový trailer na muzikál Matilda

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na muzikál Matilda

Vstávať a spievať! Je tu nový trailer na muzikál Matilda, respektíve celým názvom Roald Dahl’s Matilda the Musical. Už z neho je jasné, o adaptáciu diela ktorého autora sa bude jednať. Táto nová však bude plná tanca a pesničiek, ktoré podnietia aj vás, aby ste sa zapojili do rytmu.

Magická cesta začína pohľadom na hlavnú hrdinku, ktorú si tu zahrala Alisha Weir. Vo svete fantázie uniká pred svojimi rodičmi, ktorí ju tyranizujú pre jej vášeň pre čítanie. Tú naopak veľmi podporuje jedna z učiteliek na jej škole, slečna Honey (Lashana Lynch). Vidí aj jej nadšenie pre štúdium.

Toto nie je škola, toto je väzenie!

Hneď sa však dozvedáme, že miesto, ktoré navštevuje, nie je vzdelávacou inštitúciou, ale väzením. Jeho hlavou a osobou, ktorá ostatných utláča, je riaditeľka Trunchbull. V jej postave je na nespoznanie Emma Thompson. Je bezohľadná a nekompromisná – vidíme, ako jej nerobí problém odhodiť dievčatko za pozemok školy za jej vrkoče.

Matilda si jej však dovoľuje vzdorovať, čo v nej len vystupňuje hnev. Vidíme eskalovanie situácie, pri ktorom o dynamickejšie a rýchlejšie piesne nie je núdza. Deti sa proti utláčaniu búria, hlavná hrdinka rozvíja svoje telekinetické schopnosti a príde aj na notoricky známu scénu s čokoládovou tortou.

netflix matilda
Zdroj: imageentra.com

Nová verzia bude plná hudby

Dielo už dostalo raz filmovú adaptáciu. Bolo to v roku 1996 a priniesol ju Danny DeVito, ktorý si zahral aj úlohu otca. Teraz však prichádza úplne iné verzia, ktorú dáva dohromady zaujímavá skupina tvorcov. Režisérom a zároveň producentom je Matthew Warchus, ktorý už získal ocenenie Tony za prevedenie tejto rozprávky na divadelné dosky pre Royal Shakespeare Company.

Príbeh pre divadelnú hru mu písal Dennis Kelly, ktorý teraz vytvoril aj scenár. Jednotlivé pesničky napísal aj zhudobnil Tim Minchin. Na filme ako poradcovia pracovali Jon Finn a Luke Kelly z The Roald Dahl Story Company. Výsledok a povzbudzujúci film plný hudby si budeme môcť pozrieť na Netflixe od 25. decembra.

Páči sa vám trailer na muzikál Matilda a takéto spracovanie? Rozhýbali pesničky aj vás? Spoznali ste v role tyranskej riaditeľky Emmu Thompson? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -