Marvel údajne chystá seriál Vision Quest na Disney+

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostane seriál aj Vision?

Seriál WandaVison bol naposledy, kedy sa ukázal Vision, odvtedy sme o ňom nepočuli. Po vyše roku a pol sa objavila správa, že aj táto postava dostane vlastný projekt na Disney+. Poďme na to ale postupne.

Paul Bettany sa začal objavovať v MCU ako hlas Jarvisa, umelej inteligencie, ktorú používal Tony Stark. Systém, ktorý používal vo svojich oblekoch a veži, sa rozhodol rozšíriť za použitia Kameňa mysle vo filme Avengers: Vek Ultrona. Tak „dostal telo“, herec sa mohol objaviť aj vo fyzickej podobe a dostali sme novú silnú postavu.

seriál wandavision
Zdroj: numerama.com

Po udalostiach WandaVision zmizol

Dôležitú úlohu zohral vo filme Captain America: Občianska vojna. Tým, že je jeho súčasťou aj Kameň nekonečna, išiel po ňom Thanos a v Avengers: Endgame sa stretol so svojou záhubou. Tak sme sa dostali k WandaVision, kde Wanda, ktorá sa nevie vyrovnať so stratou, vytvára alternatívnu realitu, v ktorej spolu žijú perfektný, sitkomový život.

Medzitým však v tom reálnom spoločnosť známa ako SWORD (čo je odnož S.H.I.E.L.D.-u zaoberajúca sa mimozemskými hrozbami) dala dokopy Visionove telo. Znovu sa ho podarilo „oživiť“ a poslali ho do Westview, reality, ktorú si vytvorila Scarlet Witch. Vyzeral inak a označovaný je tak ako „Vision s bielym telom“. Po krátkej filozofickej debate s pôvodným Visionom odlieta preč.

Zodpovedia nám konečne kde sa nachádza?

Odvtedy sme postavu nevideli v žiadnom Marvel projekte. Dôvodom môže byť, že spoločnosť mu pripravuje vlastný seriál. Správa prišla prostredníctvom podcastu The Hot Mic. Tam sa rozprávali Jeff Sneider a John Rocha, insider z Hollywoodu. Preberali zverejnené trailery na Quantumaniu či Vianočný špeciál Strážcov Galaxie alebo sa podelili o prvé reakcie na Black Panther: Navždy Wakanda.

Povedané bolo aj, že štúdio právo otvorilo miesto pre scenáristu. Autor má pripraviť sériu, ktorá nesie (zatiaľ pracovný) názov Vision Quest. Názov samotný by mohol potvrdzovať správu o tom, že sa chystá seriál Vision. Ide totiž o názov jednej z najzásadnejších príbehových liniek, ktoré mal v komiksoch.

vision quest
Zdroj: wikiofnerds.com

Zásadná príbehová linka z komiksu

Vychádzala v roku 1989 v rámci West Coast Avengers. V nej je hrdina rozobraný a z mozgu sú mu vymazané jeho ľudské vzorce správania. Za následok to má, že sa aj jeho zovňajšok sfarbí na kriedovú bielu. Je na istý čas čisto robotickou bytosťou, kým sa mu opäť nepodarí oživiť spomienky prostredníctvom silných emócií.

Súčasťou nich bolo aj to, že sa dozvedel pravdu o jeho deťoch s Wandou. Tá trpela takzvaným „hysterickým tehotenstvom“ a ich potomkov iba predstavovala do vonkajšieho sveta prostredníctvom svojich síl. Následne na konci príbehu zmizli. Naozaj ide o veľmi podobný príbeh, ako sme mohli vidieť v spomenutom seriáli.

potitulkové scény finálnej epizódy WandaVision
Zdroj: gamesradar.com

Jeho ľudskosť by sa mohla vrátiť

Je teda možné, že sa naozaj pripravuje Vision Quest. Mohlo by ísť o vhodné premostenie, ako sa z „bieleho“ Visiona opäť stane ten, ktorého sme poznali z predošlých príbehov. Otázkou je, či by bola súčasťou aj Elizabeth Olsen ako Wanda, nakoľko je jej budúcnosť v MCU po filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva stále neistá.

Páčilo by sa vám, ak by reálne dostal vlastný seriál aj Vision? Ste zvedaví, čo sa s ním deje počas aktuálnych dejov v Marvel svete? Myslíte si, že je správa pravdivá? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -