Kto sú Young Avengers a prečo si myslíme, že sa tento tím superhrdinov čoskoro sformuje v MCU [AKTUALIZOVANÉ]

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Young Avengers v MCU

Avengers bol v Marvel komiksoch len jeden z mnohých superhrdinských tímov. Čo sa ale týka hraného spracovania v MCU, tých tímov zatiaľ veľa nebolo. Nové seriály a ďalšie filmy nám však naznačujú príchod známej skupiny mladých superhrdinov. V MCU by sme sa podľa všetkého už možno aj čoskoro mohli dočkať obľúbeného komiksového zoskupenia Young Avengers.

Young Avengers vznikli po tom, čo mladý hrdina Nathaniel Richards utiekol z budúcnosti pred svojím budúcim ja – Kangom Dobyvateľom. Podarilo sa mu dostať do základne Avengerov, odkiaľ si do svojho obleku naskenoval súbor s identitami potenciálnych mladých superhrdinov, z ktorých vytvoril tím. Tímu sa nakoniec podarilo Kanga zahnať preč.

Stinger

Ant-Man 3 Cassie Lang Young Avengers MCU
Zdroj: screenrant.com

Aj keď nie ako so superhrdinami, s niektorými členmi sme sa vo filmoch a seriáloch už stretli. Ako prvú sme stretli Cassie Lang, dcéru Ant-Mana, ktorú v oboch sólových filmoch o tomto hrdinovi hrala herečka Abby Ryder Fortson. Jej staršiu verziu si zahrala v Avengers: Endgame herečka Emma Fuhrman.

Tú ale v pripravovanom filme Ant-Man and the Wasp: Quantumania nahradí Kathryn Newton. Tam by mohla získať schopnosť, ktorú mala v komiksoch – meniť veľkosť svojho tela, na ktorú, na rozdiel od svojho otca, nepotrebovala špeciálny oblek. Stala sa superhrdinkou a začala vystupovať pod menom Stature a neskôr Stinger. K filmu vyšiel už aj prvý trailer, ktorý si viete pozrieť TU.

Wiccan a Speed

Wiccan a Speed
Zdroj: screenrant.com

Ďalšími dvoma superhrdinami sú dvojičky Billy Maximoff a Tommy Maximoff, ktorých sme videli v seriáli WandaVision. Billy má schopnosti telekinézu a telepatiu, zatiaľ čo Tommy je superrýchly. Aj keď dvojičky momentálne neexistujú, je takmer isté, že sa ich pokúsi ich mama priviesť späť k životu. Ak sa vrátia ako staršie verzie, mohli by sa z nich stať rovnako ako v komiksoch hrdinovia Wiccan (Billy) a Speed (Tommy).

Patriot

elijah richardson mcu
Zdroj: murphysmultiverse.com

Na chvíľu bol videný aj Eli Bradley, ktorého sme na videli v seriáli The Falcon and the Winter Soldier. Eli sa tam objavil so svojím dedkom Isaiahom, ktorý bol prvým čiernym Captainom Americom niekedy v polovici 20. storočia. Eli v komiksoch po transfúzii krvi od dedka získal jeho schopnosti Captaina Americu a začal vystupovať pod superhrdinským menom Patriot.

Kid Loki

kid loki
Zdroj: titra24.com

Posledným videným je zatiaľ Kid Loki, ktorý je detskou verziou Lokiho. Ukázal sa nám v seriáli Loki, v ktorom si ho zahral mladý herec Jack Veal. Táto postava sa momentálne nachádza na konci času, no určite tu je nejaká cesta, akou by sa dokázal dostať do hlavnej časovej línie MCU. Seriál Loki má potvrdenú aj druhú sériu, a tak ho najbližšie pravdepodobne uvidíme tam.

Hawkeye

hawkeye - kate bishop
Zdroj: bbc.com

Medzi ďalšie postavy, ktoré sme už minimálne na obrazovkách v TV videli, patrí Kate Bishop, ktorá si zastrieľala v seriáli Hawkeye. Spolu s Clintom Bartonom (Jeremy Renner) musela vyriešiť pár vecí a zachrániť Vianoce, pričom po ňom zdedila titul Hawkeye. Kate Bishop hrá herečka Hailee Steinfeld. Seriál Hawkeye je zaujímavý tým, že postava Maya Lopez (Alaqua Cox), ktorá v ňom bola, dostane vlastný seriál.

Miss America

America Chavez
Zdroj: collider.com

Vlastným menom America Chavez, ide o superhrdinku s nasledujúcimi schopnosťami: supersila, superrýchlosť, superodolnosť, lietanie a interdimenzionálne cestovanie. Chavez bola vychovávaná v utopickom svete nachádzajúcom sa mimo čas. Jej schopnosť cestovania mnohovesmírom je dôvod, prečo mala dôležitú úlohu vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, v ktorom si ju zahrala herečka Xochitl Gomez.

Hulkling

Hulkling Young Avengers MCU

Táto postava sa ešte nikde neukázala a nie je potvrdená do žiadneho projektu. Očakáva sa ale, že sa ukáže. V komiksoch ide o dôležitú postavu, ktorá je manželom Wiccana. Hulkling, pozemským menom Teddy Altman, je synom princeznej Skrullov a kapitána z rasy Kree. Má superschopnosti z oboch rás, vďaka čomu je supersilný a superodolný, no zároveň vie meniť svoju podobu.

Najčastejšie sa ukazuje ako tínedžerská verzia Hulka, preto si dal aj jemu podobné superhrdinské meno. Teddy si tiež dokáže nechať narásť krídla, vďaka ktorým vie lietať a má zlepšený liečivý faktor. Nie je to potvrdené, ale očakáva sa, že by sme Hulklinga mohli vidieť v seriáli Secret Invasion. Dôležitou súčasťou seriálu bude rasa Skrullov, ku ktorým z časti tento mladý hrdina patrí.

Iron Lad

Iron Lad Young Avengers MCU
Zdroj: screenrant.com

Ani táto postava v MCU ešte nebola, aspoň nie tento variant. Iron Lad, vlastným menom Nathaniel Richards, je totiž mladou verziu záporáka Kanga. Keďže sme sa dočkali aj Kid Lokiho, tak do MCU cez multiverzum možno príde aj Iron Lad. Ten by sa mohol objaviť napríklad vo filmoch Ant-Man and the Wasp: Quantumania alebo Fantastická štvorka (Mr. Fantastic je totiž Iron Ladov vzdialený predok).

Ms. Marvel

Ms. Marvel potitulková scéna
Zdroj: thedigitalfix.com

Predošlí hrdinovia boli členmi tímu Young Avengers v komiksoch. MCU je však nová, samostatná kategória, čo môže znamenať, že v tíme uvidíme aj iných mladých superhrdinov. Jedným z nových kandidátov je určite Kamala Khan, známa skôr už ako Ms. Marvel. Doteraz sme ju videli len v jej vlastnom, rovnomennom seriáli, no na ďalší rok sa ukáže vo filme The Marvels. Jej schopnosťou je tvarovanie svetla, keďže je Djinn a ešte aj mutant.

Skaar

Skaar She-Hulk
Zdroj: polygon.com

Na scénu prišiel v seriáli She-Hulk aj Hulk Jr. Ide o syna Brucea Bannera (Mark Ruffalo) menom Skaar, ktorého splodil počas toho, ako bol gladiátorom na planéte Sakaar. Veľa toho o tomto mladom mužovi Hulkovi nevieme, no predpokladá sa, že má rovnaké schopnosti ako jeho príbuzní. Najbližšie by sa mohol ukázať napríklad vo filmovej adaptácii komiksov World War Hulk, o ktorej sa šepká, že by mohla byť vo výrobe.

Ironheart

Ironheart Black Panther
Zdroj: collider.com

Po smrti Tonyho Starka chýba v MCU technik, ktorý by vyrábal obleky. Na jeho miesto tak nastúpi mladá inteligentná žena Riri Williams, ktorá si dokáže sama postaviť vlastný oblek aj s prenosným reaktorom. Postavu si zahrá Dominique Thorne. Tú uvidíme vo vlastnom seriáli Ironheart, avšak ešte predtým debutuje v najbližšom Marvel filme s názvom Black Panther: Wakanda Forever.

Prečo ich už čoskoro uvidíme?

Fakt, že sa tento tím sformuje, podporuje záporák filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania, ktorým bude Kang Dobyvateľ, kvôli ktorému sa tím sformoval v komiksoch. V MCU sa teda môže stať to isté. Predstaviteľom Kanga je herec Jonathan Majors, ktorého sme videli už v seriáli Loki. Young Avengers by mohli dostať vlastný MCU film niekedy vo Fáze 6, kde je veľa voľných miest a ešte neobsadených dátumov premiér.

Ant-Man 3 Loki Kang
Zdroj: screenrant.com

Ktorých mladých hrdinov uvidíme najbližšie? Ironheart debutuje v Black Panther: Wakanda Forever10. novembra 2022, zatiaľ čo Cassie Lang zrejme získa svoje schopnosti 16. februára 2023 v Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Na ďalší rok sa vráti aj Ms. Marvel, ktorá si zahrá po boku ďalších kozmických superhrdiniek vo filme The Marvels. Bude to v lete, konkrétne 27. júla 2023.

Chceli by ste vidieť tím Young Avengers v MCU? Ktorého člena tohto tímu máte najradšej? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: marvel.fandom.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -