Kto sú Young Avengers a prečo si myslíme, že sa tento tím superhrdinov čoskoro sformuje v MCU [AKTUALIZOVANÉ]

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Young Avengers v MCU

Avengers bol v Marvel komiksoch len jeden z mnohých superhrdinských tímov. Čo sa ale týka hraného spracovania v MCU, tých tímov zatiaľ veľa nebolo. Nové seriály a ďalšie filmy nám však naznačujú príchod známej skupiny mladých superhrdinov. V MCU by sme sa podľa všetkého už možno aj čoskoro mohli dočkať obľúbeného komiksového zoskupenia Young Avengers.

Young Avengers vznikli po tom, čo mladý hrdina Nathaniel Richards utiekol z budúcnosti pred svojím budúcim ja – Kangom Dobyvateľom. Podarilo sa mu dostať do základne Avengerov, odkiaľ si do svojho obleku naskenoval súbor s identitami potenciálnych mladých superhrdinov, z ktorých vytvoril tím. Tímu sa nakoniec podarilo Kanga zahnať preč.

Stinger

Cassie Lang Young Avengers v MCU
Zdroj: screenrant.com

Aj keď nie ako so superhrdinami, s niektorými členmi sme sa vo filmoch a seriáloch už stretli. Ako prvú sme stretli Cassie Lang, dcéru Ant-Mana, ktorú v oboch sólových filmoch o tomto hrdinovi hrala herečka Abby Ryder Fortson. Jej staršiu verziu si zahrala v Avengers: Endgame herečka Emma Fuhrman.

Tú ale v pripravovanom filme Ant-Man and the Wasp: Quantumania nahradí Kathryn Newton. Tam by mohla získať schopnosť, ktorú mala v komiksoch – meniť veľkosť svojho tela, na ktorú, na rozdiel od svojho otca, nepotrebovala špeciálny oblek. Stala sa superhrdinkou a začala vystupovať pod menom Stature a neskôr Stinger.

Wiccan a Speed

Wiccan a Speed
Zdroj: screenrant.com

Ďalšími dvoma superhrdinami sú dvojičky Billy Maximoff a Tommy Maximoff, ktorých sme videli v seriáli WandaVision. Billy má schopnosti telekinézu a telepatiu, zatiaľ čo Tommy je superrýchly. Aj keď dvojičky momentálne neexistujú, je takmer isté, že sa ich pokúsi ich mama priviesť späť k životu. Ak sa vrátia ako staršie verzie, mohli by sa z nich stať rovnako ako v komiksoch hrdinovia Wiccan (Billy) a Speed (Tommy).

Patriot

elijah richardson mcu
Zdroj: murphysmultiverse.com

Na chvíľu bol videný aj Eli Bradley, ktorého sme na videli v seriáli The Falcon and the Winter Soldier. Eli sa tam objavil so svojím dedkom Isaiahom, ktorý bol prvým čiernym Captainom Americom niekedy v polovici 20. storočia. Eli v komiksoch po transfúzii krvi od dedka získal jeho schopnosti Captaina Americu a začal vystupovať pod superhrdinským menom Patriot.

Kid Loki

kid loki
Zdroj: titra24.com

Posledným videným je zatiaľ Kid Loki, ktorý je detskou verziou Lokiho. Ukázal sa nám v seriáli Loki, v ktorom si ho zahral mladý herec Jack Veal. Táto postava sa momentálne nachádza na konci času, no určite tu je nejaká cesta, akou by sa dokázal dostať do hlavnej časovej línie MCU. Seriál Loki má potvrdenú aj druhú sériu, a tak ho najbližšie pravdepodobne uvidíme tam.

Hawkeye

Hawkeye
Zdroj: metro.co.uk

Spomínané postavy sme už predtým v MCU videli, teraz sa pozrieme na tie, ktoré čoskoro uvidíme. Ide napríklad o Kate Bishop, ktorá bude v seriáli Hawkeye. Clint Barton (Jeremy Renner) ju v ňom bude trénovať a ona po ňom má prebrať titul Hawkeye. Kate Bishop si zahrá herečka Hailee Steinfeld. Seriál Hawkeye je zaujímavý tým, že sa z neho už vytvára spin-off seriál o hrdinke Echo.

Miss America

America Chavez Xochitl Gomez Young Avengers v MCU
Zdroj: pinknews.co.uk

Vlastným menom America Chavez je superhrdinka s nasledujúcimi schopnosťami: supersila, superrýchlosť, superodolnosť, lietanie a interdimenzionálne cestovanie. Chavez bola vychovávaná v utopickom svete nachádzajúcom sa mimo čas. Zrejme to je dôvod, prečo sa ukáže vo filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness, v ktorom si ju zahrá herečka Xochitl Gomez.

Hulkling

Hulkling Young Avengers v MCU
Zdroj: instinctmagazine.com

Táto postava nie je potvrdená v žiadnom pripravovanom projekte, no očakáva sa, že sa ukáže. V komiksoch ide o dôležitú postavu, ktorá je manželom Wiccana. Hulkling, pozemským menom Teddy Altman, je synom princeznej Skrullov a kapitána z rasy Kree. Má  superschopnosti z oboch rás, vďaka čomu je supersilný a superodolný, no zároveň vie meniť svoju podobu.

Najčastejšie sa ukazuje ako tínedžerská verzia Hulka, preto si dal aj jemu podobné superhrdinské meno. Teddy si tiež dokáže nechať narásť krídla, vďaka ktorým vie lietať a má zlepšený liečivý faktor. Nie je to potvrdené, ale očakáva sa, že by sme Hulklinga mohli vidieť v seriáli Secret Invasion. Dôležitou súčasťou seriálu bude rasa Skrullov, ku ktorým z časti tento mladý hrdina patrí.

Iron Lad

Iron Lad
Zdroj: screenrant.com

Ani táto postava v MCU ešte nebola, aspoň nie tento variant. Iron Lad, vlastným menom Nathaniel Richards, je totiž mladou verziu záporáka Kanga. Keďže sme sa dočkali aj Kid Lokiho, tak do MCU cez multiverzum možno príde aj Iron Lad. Ten by sa mohol objaviť napríklad v seriáli Loki, vo filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness alebo vo filme Fantastická štvorka (Mr. Fantastic je totiž Iron Ladov vzdialený predok).

Prečo ich už čoskoro uvidíme?

Vyššie spomínaní sú členovia tejto skupiny v komiksoch, no v hranej podobe sú potenciálnymi novými členmi aj Spider-Man alebo Ms. Marvel, ktorí sú tiež mladými hrdinami. Fakt, že sa tento tím sformuje, podporuje ale aj záporák filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania, ktorým bude Kang Dobyvateľ. Kvôli nemu sa totiž tím sformoval v komiksoch.

jonathan majors mcu
Zdroj: denofgeek.com

V MCU jeho prítomnosť môže znamenať to isté, pričom jeden variant Kanga sme už v MCU videli, a to v seriáli Loki. Predstaviteľom Kanga je herec Jonathan Majors. Aj keď tomu všetko nasvedčuje, tím ešte nie je oficiálne potvrdený. Kate Bishop uvidíme na obrazovke niekedy koncom tohto roku a America Chavez príde s Doctorom Strangeom do kín 25. marca 2022.

Chceli by ste vidieť tím Young Avengers v MCU? Ktorého člena tohto tímu máte najradšej? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: marvel.fandom.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -