Oklamali hráčov aj vývojárov. Microsoft predviedol prvotriedny amaterizmus

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hra Redfall stráca sľubované aktualizácie

Microsoft opäť úraduje v škrtaní čísel a prepúšťaní. Aktuálne ruší herné štúdiá, ktoré odkúpil pred niekoľkými rokmi od Bethesdy (a jej materskej spoločnosti), informuje IGN. Problémom je, že bolo zrušené aj štúdio Arkane Austin, pod ktoré spadala hra Redfall. Tento titul mal opakovane sľubované opravy, hráči boli iba krátko pred novými aktualizáciami, za ktoré si už zaplatili. Teraz sa cítia oklamaní.

Nie je známe, koľko presne zamestnancov prišlo o svoje pozície, zrušených však bolo hneď niekoľko štúdií. Stopku dostalo Tango Gameworks, ktoré vytvorilo Hi-Fi Rush či The Evil Within; Alpha Dog Games, tvorcovia mobilného Mighty Doom či Roundhouse Studios. To však bude zlúčené štúdiom ZeniMax Online, ktoré pracuje na The Elder Scrolls Online.

microsoft hra redfall
Zdroj: Steam

Upírska hra bez sľubovaného obsahu

Najväčším tŕňom v oku hráčov sa však stáva Arkane Austin predovšetkým kvôli kooperatívnej hre Redfall. Ide o strieľačku z pohľadu prvej osoby, ktorá vyšla len pred rokom v máji 2023. Hráči si tu môžu vyberať medzi štyrmi postavami s unikátnymi schopnosťami, pričom majú vždy rovnaký cieľ – bojovať proti upírom.

Titul bol opakovane kritizovaný ,na Steame si drží stále hodnotenie 5/10. Vyčítaná mu je prílišná repetetívnosť a absencia nápaditosti. Konzoloví hráči boli dokonca ešte kritickejší a hovorili o jednej z najväčších katastrof na Xbox.

Hráči už za ňu zaplatili stovky, čo teraz?

Microsoft však opakovane sľuboval nápravu. Hovorili o novom obsahu či pridaní offline módu. Dokonca priniesli aj takzvanú Bite Back Edition, ktorá mala obsahovať nový stiahnuteľný obsah vrátene laserových zbraní či Hero Pass s novými oblečeniami a samozrejme hrdinami. Dohromady sa ich cenovka vyšplhala na 100 dolárov.

Nejeden hráč dúfajúci v nápravu tak po nich siahol. Podľa komentáru od Matta Bootyho, šéfa Xbox Studios, sa majú dočkať kompenzácie, otázkou je akou formou to bude. Link, ktorý obsahuje hlavná stránka štúdia (a ktorý zdieľali na sociálnych sieťach) presmeruje používateľov iba k oznámeniu, že majú čakať na viac informácií.

Čo hovoríte na to, že hra Redfall stratila svoju podporu a sľubované aktualizácie? Hrávali ste ju? Kúpili ste si nové edície? Ako sa pozeráte na zrušenie ostatných štúdií? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -