Máte v telefóne tieto aplikácie? Okamžite ich vymažte, sú plné bezpečnostných chýb

Nenechajte si ujsť

Vážna bezpečnostná diera na zariadeniach Android

Spoločnosť Microsoft objavila viacero populárnych aplikácií v systéme Android, ktoré majú závažné bezpečnostné diery. Vďaka nedostatočnému zabezpečeniu v nich útočníci môžu získať prístup k prihlasovacím údajom, fotkám či uloženým súborom v zariadení, a to bez toho, aby si to používatelia mali šancu všimnúť. Aplikácie totiž napohľad fungujú správne.

Portál Hacker News informuje, že nová bezpečnostná diera dostala názov Dirty Stream a patrí k najväčším za posledné roky. Nedostatočné zabezpečenie sa týka desiatok aplikácií, ktoré majú dohromady viac než 4 miliardy stiahnutí. K najväčším z nich patrí Xiaomi File Manager a WPS Office.

Apple vs. Android

Pokiaľ tieto aplikácie v telefóne máte, odporúča sa okamžite si ich aktualizovať. Microsoft už na chybu upozornil vývojárov, ktorých sa Dirty Stream týka a množstvo z nich už stihlo predstaviť záplaty.

Experti odporúčajú inštalovať aplikácie iba z oficiálnych zdrojov a všetok softvér v zariadeniach pravidelne aktualizovať. To isté sa týka pravidelnej aktualizácie operačného systému, ktorý je pre bezpečnosť kľúčový.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -