Filmy

O čom bude Na hrane zajtrajška 2 a vysvetlí nám pokračovanie mätúci koniec prvého filmu?

Režisér Doug Liman mal úlohu viesť zdatných a skúsených hercov Toma Cruisea a Emily Blunt vo filme z roku 2014. Snímka Na hrane zajtrajška je vedecko-fantastický akčný film, ktorý žiaľ príliš veľa ľudí nepozná. Natočený bol podľa predlohy v podobe japonskej grafickej novely s názvom All You Need is Kill od Hiroshiho Sakurazaku. Režisér Liman sa po skvelej práci na prvom filme vráti aj ku pokračovaniu – Na hrane zajtrajška 2. Pracovný názov pripravovanej snímky momentálne znie Live Die Repeat and Repeat, pričom druhý diel uzatvorí príbeh aj filmovú sériu. Okrem scenáristu McQuarrieho sa vrátia aj Cruise a Blunt v hlavných úlohách.

Krátko po úspešnom love publicity na jeho nový projekt bol scenárista Christopher McQuarrie otvorený zopár otázkam na Twitteri. Ako sa však ukázalo, ľudí viac zaujímali nové správy o pokračovaní Na hrane zajtrajška, ako novinky ohľadom McQuarrieho nadchádzajúceho filmu. A aj keď sa ku Na hrane zajtrajška 2 nechcel príliš vyjadrovať, niečo nám predsa len prezradil. Podľa jeho slov totiž očakávané pokračovanie vysvetlí, alebo aspoň dá zmysel koncu prvej časti, ktorý mnohých divákov zmiatol.

Na hrane zajtrajška 2

Zdroj: collider.com

Live Die Repeat and Repeat

Okrem detailov ohľadom príbehu obdržal McQuarrie aj otázky na názov filmu. Režisér Liman totižto už pred nejakou dobou prezradil, že pokračovanie sa má oficiálne volať Live Die Repeat and Repeat. Kopa fanúšikov začala ihneď špekulovať o názve a jeho význame. Na naše sklamanie nám však scenárista odhalil, že rozhodnutie zmeniť názov pokračovania sa ho netýkalo. O tom, ako veľmi teda súvisí s príbehom či jeho zápletkou, môžeme polemizovať.

Prvý film obdržal veľmi pozitívne recenzie a divákmi bol všeobecne kladne prijatý. Dokonca bol mnohými označený za jeden z najlepších snímok o cestovaní v čase. Žiaľ si ho však v čase vydania mnoho ľudí nevšimlo a tak trpel na domácom trhu – po zisk si musel ísť až do zahraničia.

Na hrane Zajtrajška 2

Zdroj: screenrant.com

Režisér sa v minulosti vyjadril, že v pokračovaní chce brzdiť s akciou a pridať na príbehu dvoch hlavných postáv – pridaním tretej. Príbeh nás podľa jeho slov zavedie úžasným a unikátnym smerom. Ohľadom dátumu vydania ešte nič nevieme a celkom určite si budeme musieť peknú chvíľu počkať. Ako sa však zdá, čakanie sa vyplatí a máme sa na čo tešiť.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár