Nahradí Netflix jedného dňa televíziu a kino? Streamovaciu službu by do pár rokov mala využívať drvivá väčšina ľuďí!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nahradí Netflix televíziu?

Zo všetkých nových trendov v zábavnom priemysle len málo spoločností ovplyvnilo našu konzumáciu filmov či seriálov tak veľmi, ako Netflix. Streamovacie služby samozrejme nie sú nijakou extra čerstvou novinkou. Ich rozmach je však nevídaný. Diváci sa stále častejšie obracajú klasickým televíznym staniciam chrbtom a uprednostňujú pred nimi práve Netflix. Znamená to, že ide o budúcnosť sledovania filmového obsahu? Alebo ide len o dočasnú bublinu, ktorá onedlho praskne? Nuž, tu sú názory odborníkov a analytikov, ktorí predpokladajú nevídaný nárast používateľov.

Netflix bude zdražovať
Zdroj: engadget.com

Tri štvrtiny Američanov do desiatich rokov?

Netflix má momentálne niečo okolo 120 miliónov aktívnych používateľov na celom svete. Odborné predpoklady však šokujú. Na internete sa len prednedávnom objavili správy o tom, že do roku 2028 by malo práve túto streamovaciu službu využívať až 262 miliónov ľudí. Analytici Mark May a Hao Yan z firmy Citi Research vo svojej správe odhalili, že do desiatich rokov sa dočkáme 72-percentnej penetrácie amerického trhu:

„Náš cieľ 305 dolárov za akciu implikuje, že Netflix bude mať o desať rokov 262 miliónov platiacich používateľov (reprezentujúcich 72% pokrytie USA, 37% pokrytie iných rozvinutých trhov a 21% pokrytie rozvíjajúcich sa trhov).“

Netflix
Netflix je v súčasnosti najpopulárnejšou službou na streamovanie seriálov a filmov; Zdroj: bgr.com

Netflix je bez pochýb na čele, čo sa streamovacích služieb týka. S konkurenciou sa okrem poskytovania kvalitných služieb snaží bojovať aj prostredníctvom filmov či seriálov z vlastnej produkcie. Minulý rok bolo oznámené, že len v roku 2018 chce Netflix začať pracovať na 80 originálnych počinoch, čo znamená, že odberatelia budú mať už o pár mesiacov k dispozícii až 700 originálnych filmov a seriálov.

Len pre predstavu, Netflix má podľa odhadov tento rok na vlastný obsah minúť takmer 15 miliárdov dolárov. Možno si však pamätáte správu z minulého leta, kedy sme sa dozvedeli, že spoločnosť má dlhy o výške 20 miliárd dolárov. Je teda múdre naďalej míňať toľko peňazí? Ako tvrdí riaditeľ Netflixu, Reed Hastings, s novým obsahom musia byť agresívni, aby sa dostali do zisku. A ako sa ukazuje, mal pravdu.

House of Cards
Netflixu sa podarilo vytvoriť veľké množstvo ikonického obsahu; Zdroj: screenrant.com

Netflix je naozaj stratový, avšak nie na dlho…

Podľa odhadov firmy Citi Research bude musieť Netflix ešte aj tento rok zápasiť so stratou 3 miliárd, tá by sa však budúci rok mala znížiť o tretinu. Taktiež by nemalo trvať dlho, kým tržby Netflixu prekonajú výdaje a tým pádom sa dostaví zisk. Už v roku 2022 by mal byť pozitívny tok peňazí 4 miliardy, rok na to 6,3 miliardy a nasledujúce obdobie 8,7 miliárd dolárov. Do roku 2028, kedy bude mať Netflix 262 miliónov aktívnych používateľov, by sa mali ročné zisky vyšplhať na neuveriteľných 17,2 miliárd dolárov.

nahradí netflix televíziu
Zdroj: videoblocks.com

Ozajstné plány spoločnosti Netflix sú samozrejme obchodným tajomstvom. Ako však vraví výskumná firma, ich stratégia je nesmierne agresívna. Vďaka veľkej konkurencii sa to samozrejme dá pochopiť. Práve totižto prebieha boj o budúcnosť zábavného priemyslu. V budúcom desaťročí by tak nikto z nás nemal očakávať, že Netflix s tvorbou originálneho obsahu spomalí.

Akého názoru ste vy? Veríte, že streamovacie služby ako Netflix jedného dňa nahradia televíziu? Určite nám napíšte, prečo ste za alebo proti!

ZDROJforbes

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -