3 najlepšie miesta na sledovanie filmov! Kde ich najradšej pozeráš ty?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 3: Najlepšie miesta na sledovanie filmov

Ak si na tento článok vôbec klikol, niet pochýb o tom, že si obrovský fanúšik filmov. Rád sa o nich rozprávaš, rád sleduješ novinky ohľadom nich a, samozrejme, ich rád pozeráš. Nedajú sa však pozerať všade, a zasa naopak sú spôsoby, ako si ich užiť viac. Preto sme sa rozhodli, že ti dnes v krátkosti popíšeme tie najlepšie miesta na sledovanie filmov, pričom ti taktiež prezradíme, prečo sme ich vybrali. Poďme na to!

3. – Dopravný prostriedok

telefón mobil smartfón
Zdroj: xiaomitoday.com

Vraví sa síce, že ide o samotnú cestu, nie vytúženú destináciu. Cesta sa však nedá vždy užiť podľa idealizovaných predstáv. Či už ideš ráno do práce či školy autobusom 30 minút alebo 6 hodín cestuješ vlakom z Bratislavy do Košíc, tento čas sa dá využiť. No a ak sa rozhodneš nesiahnuť po nejakej knižke, ďalšou najpríjemnejšou vecou je pozeranie filmov (a seriálov).

Ja osobne pozerám filmy pri cestovaní rád. Presúvanie sa z bodu A do bodu B totižto niekedy môže byť stresujúce či dlhé, na čo však ako milovníci kinematografie máme liek. Na chvíľu sa ponoriť do nejakého nového príbehu alebo si znova pozrieť svoj obľúbený film dokáže spríjemniť cestovanie o rovných 100%. Má to svoje čaro. Pokiaľ si to nikdy neskúšal, určite to odporúčam, keďže v dnešnej dobe nie je problém pozerať filmy cez mobil či tablet.

2. – Sladký domov

Najlepšie miesta na sledovanie filmov
Zdroj: bandt.com.au

Samozrejme, pri cestovaní človek nemusí mať dostatočný pokoj, prípadne si nestihne pozrieť celý film. Preto má navrch ich sledovanie v pohodlí domova. Mne osobne stačí len jedna ruka, aby som zrátal všetky lepšie spôsoby relaxácie po dlhom náročnom dni či len tak cez voľno.

Určite sa tiež zhodneme na viacerých ďalších výhodách. Jednoducho si vyložíš nohy a pozeráš si, čo chceš. Kedykoľvek si film zastavíš a ideš si do kuchyne po nejaký snack. Dokonca si môžeš uvariť jedlo či spraviť pukance. A to je jednoducho sloboda pri pozeraní filmov doma, ktorú nikde inde nedosiahneš.

1. – Atmosférické kino

IMAX trailer na očakávaný film Deadpool 2
Zdroj: collider.com

Na prvú priečku bez váhania dávame kino. Veď predsa ide o miestnosť stvorenú na pozeranie filmov, niet preto lepšieho miesta, kde ich pozerať. Kino je o tom, že divák nie je len divák, ale má pocit, že sa stáva súčasťou toho, čo pozerá. Je priamo zapojený do deja. Príbeh ho vťahuje. A preto sa tento zážitok nedá opakovať ani streamovacou službou či televízorom.

Keď už je reč o kinách, rád by som spomenul, že aj tento atmosférický zážitok sa dá posunúť na ešte vyšší level. Hovorím tým o IMAX sálach s modernými technológiami. Tie sú uspôsobené tak, aby divákovi ponúkli čo najdokonalejší pôžitok z pozerania filmov. Vďaka obrovskému plátnu a dokonalému zvuku ide o spôsob, ako vidieť film v takej podobe, v akej mal byť videný. Aj preto IMAX kino navštevujú (nielen) tí najväčší fanúšikovia kinematografie.

Kde sa filmy najlepšie pozerajú tebe? Bol/a si už v IMAX kine, alebo sa ešte len chystáš? Napíš nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -