Nostalgická cesta rozprávkami, ktoré sme v detstve milovali – 2. časť

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Rozprávky nášho detstva – Filmy

V minulom diele sme sa zamerali na seriálové rozprávky. Tentoraz sa pozrime na nejaké tie rozprávky nášho detstva, ktorých dĺžka aj s reklamami zaberie celý večer na Jojke.

Lilo a Stitch

Malý modrý chlpatý mimozemšťan, ktorý sa nakoniec stal milovaným domácim maznáčikom zaujal miesto v srdciach veľa ľudí. Jeho správanie, vzhľad, dobrodružstvá zaujali ľudí a tvorcov natoľko, že môžeme nájsť aj seriál s touto skvelou dvojkou. Lilo a Stitch sú natoľko populárni, že aj po štrnástich rokoch vidíme tieto postavičky na rôznych nákupných taškách, tričkách či svetroch.

Lilo a Stitch

Ice Age

Ďalší film, ktorý sa objavil v roku 2002. Bol to síce najkratší film od štúdia Blue Sky, no zožal tak veľký úspech, až boli vytvorené ďalšie štyri diely. Doba ľadová je rozprávka, ktorá nikdy neomrzí svojím humorom a ľudia, nielen tí najmenší, sa k nej naozaj radi vracajú.

Ice Age

Rodinka úžasných

Kto by nechcel mať superschopnosti? Alebo parádny gumový oblek a zachraňovať svet?Rodinka úžasných nás povzniesla do nového sveta fantázie. Rozprávka bola naozaj prepracovaná nielen príbehom. Všimli ste si tú modalitu ľudských tvári? Taktiež sa po toľkých rokoch konečne blíži pokračovanie, tešíte sa?

THE INCREDIBLES

Nemo

Jediná preživšia po útoku žraloka, no o to viac odvážna rybka, ktorá je schopná ísť na výlet až do Sydney a uhniezdiť sa v akváriu u zubára. Jeho snaživý a milujúci otecko plávajúci cez celý oceán zachrániť svojho syna zaujme každého. Taktiež jeho modrá spoločníčka Dory, ktorá si vyslúžila aj vlastný animák Hľadá sa Dory.

Finding Nemo

Leví Kráľ

Dojemná rozprávka na začiatku, v strede, aj na konci. Leví kráľ je niečo, čo budeme púšťať ešte aj naším deťom. Čo viac je treba povedať než Hakuna Matata?

The Lion King

The Iron Giant

Spomienka na príbeh chlpaca Hogartha a jeho obrovského kamaráta robota teší ľudí doteraz. Rozprávka na rok 1999 veľmi vyspelá. Nájdete si v nej naozaj všetko, čo by mala dobrá a neunavujúca rozprávka pre deti obsahovať. Sci-Fi, komédiu, dobrodružnosť, krimi a akčnosť.

The Iron Giant

Toy Story

Rozprávka všetkých rozprávok, ktorá vznikla spojením Disney a Pixar! Skombinovať dve veci, ktoré deti milujú (televíziu a hračky) do jedného bol naozaj geniálny nápad. Príbeh vtipného kovboja a jeho kamarátov videl snáď každý a neobišiel sa bez toho, aby pouvažoval nad tým, či aj jeho hračky náhodou nebehajú po izbe, keď je preč.

Toy Story

Foto: Google+.com, sledujufilmy.cz, bustle.com, movies.disney.com.au, collider.com, indiewire.com, youtube.com, brandoncox.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -