Nová James Bond hra je v príprave. Pracujú na nej autori ikonického Hitmana

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Origin na obzore…

Už to síce je nejaký piatok, čo sme si naposledy zahrali za virtuálnu verziu agenta 007, avšak zdá sa, že neohrozený hrdina zažije návrat na hernú scénu. Nová James Bond hra je totiž v príprave a podľa najaktuálnejších informácií sa dočkáme origin príbehu, ktorý bude exkluzívne vyrozprávaný prostredníctvom herných zariadení.

Pamätáte si na časy, kedy hry zo sveta agenta 007 vychádzali pravidelne? Ak áno, zrejme patríte medzi veteránov, ktorí aktívne hrávali na konzolách šiestej generácie, čiže na platforme PlayStation 2. V takom prípade vám nie sú cudzie názvy ako Nightfall, legendárny Everything or Nothing alebo From Russia with Love.

Spravidla šlo o kvalitné akčné adventúry, kde ste sa primárne venovali eliminácii zástupov protivníkov, pričom príležitostne bola hrateľnosť okorenená o pretekársku pasáž. Tak či onak, posledná videohra, v ktorej sa knižný, no hlavne filmový, hrdina objavil, bol počin nesúci názov Legends.

Akčné FPS sa snažilo skĺbiť najviac ikonické príbehy filmového plátna s tvárou Daniela Craiga, avšak projekt výrazne prepadol v predajoch i u kritikov. Recenzenti hovorili o premárnenom potenciáli, ktorý disponuje chabým počtom misií (jedna z každej éry Jamesa Bonda) a nudným akčným jadrom. A to bol, dámy a páni, klinec do truhly videoherného agenta 007.

Bude nová James Bond hra stealth projektom alebo čistokrvnou akciou?

Všetci ale veľmi dobre vieme, že Bond nezostáva nikdy celkom pochovaný. Najnovší teaser trailer bude na mnohých pôsobiť optimisticky, nakoľko sme sa dozvedeli, že ďalší 007 projekt vzíde od vývojárov Hitmana, čiže od IO Interactive.

Ide o talentovaných autorov, ktorí by mohli svoje skúsenosti z aktuálnych iterácii o holohlavom zabijakovi zúročiť v prichádzajúcej „bondovke“. Koniec koncov, v rámci terajších Hitman hier využívate stealthstrieľanie, pričom oba elementárne prvky sú zasadené do pôvabných a exotických kulís. Čo viac potrebuje kvalitná hra s James Bondom? Snáď už len spomínanú pretekársku pasáž a zopár zábavných technologických pomôcok, ktoré v rámci levelov využijete.

nová james bond hra - trailer
Zdroj: jeuxvideo-live.com

Hakan Abrak, CEO IO Interactive, prehlásil, že sa na projekt veľmi teší a dúfa, že autori spoločne s MGM (distribučná spoločnosť) a Eon Productions (dvorní producenti tematických filmov o britskom špiónovi) vytvoria nevídaný projekt.

Záverom môžeme dodať, že má údajne ísť o najambicióznejší počin vývojárov, ktorí vyjde na moderných herných systémoch. Môžete s ním preto rátať na osobných počítačoch, konzolách PlayStation 5 a Xbox Series S/X.

Ste zvedavý na ďalšiu hru s ikonickým agentom s povolením zabíjať? Hrali ste v minulosti tituly ako Everything or Nothing, prípadne Bloodstone? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -