Od 1. októbra budeme mať na Slovensku nové opatrenia. Ako ovplyvnia kiná alebo hromadné akcie?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Pandémia nového koronavírusu nás trápi už takmer rok. Po miernom lete sa prípady nakazených zvyšujú, čo viedlo náš slovenský krízový štáb k tvorbe a uplatneniu nových obmedzení, ktoré ale môžeme tak trochu poznať z karanténneho jarného obdobia. Nové opatrenia na Slovensku budú platné od 1. októbra a nanešťastie sa dotknú aj našich milovaných kín a iných kultúrnych a športových akcií.

Nové opatrenia na Slovensku

Od 1. októbra sa nebudú môcť organizovať  hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy okrem obradov. Výnimkou budú podujatia ako krst či sobáš (bez nasledujúcich hostín a osláv), no taktiež aj podujatia, ktorých konanie stanovuje zákon (zasadnutia štátnych a samosprávnych orgánov, súdov,…).

boj proti koronavirusu tajna zbran
Zdroj: unsplash.com

Hromadné podujatia sa budú môcť konať len za predpokladu, že všetci zúčastnení na akcii budú mať negatívny test na Covid-19 nie starší ako 12 hodín. Pritom organizátori udalosti musia nahlásiť konanie udalosti príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred začiatkom danej akcie.

Prijaté sú aj ďalšie opatrenia, napríklad ohľadom nosenia rúšok, ktoré sa po novom budú musieť nosiť aj v exteriéri. A to pri vzdialenosti menej ako 2 metre od ľudí, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti. Obchody budú mať zase obmedzený počet zákazníkov, a to presne 1 zákazník na 10 metrov štvorcových. Posúva sa aj zatváracia doba podnikov a reštaurácii, a to na 22:00. Všetky opatrenia si viete pozrieť na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

Zdroj: unsplash.com

Čo to znamená pre nás, milovníkov filmov? Ak budete mať v kinosále negatívne testy nie staršie ako 12 hodín, a s vami aj celý personál a všetci ostatní diváci, môžete si film ísť pozrieť. Avšak je takmer stopercentné, že si nikto kvôli premietaniu filmu nebude dávať robiť testy. Vyzerá to teda tak, že si (opäť) budeme musieť dať pauzu od pozerania filmov na veľkom plátne a kiná budú nútené znova zavrieť svoje brány. Snáď to vydržíme a čoskoro sa stretneme na ďalšom spoločnom premietaní.

Filmové predstavenia sa nateraz odkladajú. Tiež ste z toho rovnako smutní ako my? Dajte nám vedieť vaše pocity do komentárov!

Zdroj: uvzsr.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -