TOP 5 – najhoršie a najbizarnejšie outfity na červenom koberci Met Gala 2021

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Outfity na Met Gala 2021

Met Gala je každoročná špeciálna udalosť, na ktorej sa vyzbieravajú peniaze pre múzeum umenia The Metropolitan Museum of Art, ktoré sídli v New Yorku. Tieto peniaze idú kostýmovému inštitútu tohto múzea a udalosť sa odohráva vždy na začiatku módnej výstavy inštitútu. Udalosť je taktiež známa tým, že sa na červenom komerci objavia celebrity v extravagantných kostýmoch od špičkových módnych návrhárov. Niekedy to však preženú. Prinášame vám tie najhoršie a najbizarnejšie outfity z Met Gala 2021.

Najhoršie a najbizarnejšie outfity na Met Gala 2021

Každoročne organizátori podujatia predstavia tému, podľa ktorej by sa celebrity mali obliecť. Tohtoročná téma bola móda Ameriky. Zatiaľ čo niektoré osobnosti šli skôr do histórie a vytiahli kostýmy podobné zlatej ére Hollywoodu (ako napríklad Billie Eilish), iní sa pobrali skôr modernejším smerom a spojili gala outfit so streetwearom (ako napríklad Timothée Chalamet).

Niektoré osobnosti sa dokonca rozhodli odvážne zaútočiť na politickú situáciu v Amerike. Herečka Cara Delevingne sa ukázala v tope s nápisom peg the patriarchy“ (zastaviť patriarchát) a aktivistka a politička AOC mala na sebe šaty s nápisom tax the rich“ (zdaňujte bohatých).

Niektorí herci či speváci a ich návrhári to však podľa môjho názoru prehnali, keď na Met Gala 2021 predviedli tieto najhoršie a najbizarnejšie outfity. Ešte pred zoznamom by som však rada povedala, že je to iba môj názor. Sto ľudí, sto chutí.

5. Rihanna a Asap Rocky – Balenciaga

Rihanna a Asap Rocky
Zdroj: stylecaster.com

Rihanna a Asap Rocky sa predviedli v oblečení od populárnej modernej značky Balenciaga. Pokúsili sa spojiť slušný gala kostým s oblečením ulice, ktoré je im, ako vieme, bližšie. Avšak keď sa Rihanna predviedla v šatoch, ktoré pôsobia ako zimná bunda, ktorá jej je o tri čísla väčšia a Asap Rocky si svoj gala oblek zakryl dekou ako od babičky, nejeden divák zakrútil hlavou.

4. Frank Ocean – Prada

Frank Ocean - Met Gala 2021
Zdroj: popsugar.co.uk

U Franka Oceana outfit od značky Prada nespôsobil žiaden škandál. To, čo nechalo divákov bez slov a s udiveným výrazom na tvári bolo to, čo držal v rukách. Jeho spoločníkom na udalosti bola totiž bábika v podobe zeleného dieťaťa, ktorá mala oblečené dupačky od Frankovej módnej značky Homer. A aby sme nezabudli, bábika dostala meno Cody.

3. Dan Levy – Loewe

Dan Levy
Zdroj: popsugar.co.uk

Dan Levy a značka Loewe si pravdepodobne pred akciou povedali, že do toho dajú všetko alebo nič. Objavil sa v modrom outfite, na ktorom bolo toľko prvkov, že človek ani nevedel, na čo sa sústrediť. Nohavice a extravagantne nafúknuté rukávy nesú motív mapy, dolná polovica topu má modrý trblietavý tigrí vzor a v strede košele svietia dvaja bozkávajúci sa muži ako podpora pre LGBT+ komunitu. Zatiaľ čo Dan aspoň naplnil tému udalosti, svojím kostýmom chcel povedať veľmi veľa naraz. Občas je v jednoduchosti krása.

2. Kim Kardashian West – Balenciaga

Kim Kardashian West - Met Gala 2021
Zdroj: insider.com

Tento outfit ste museli vidieť, aj keď ste o Met Gala v živote nepočuli. Kim Kardashian West sa objavila celá v čiernom. A keď poviem celá, tak naozaj celá. Jediná časť jej tela, ktorá nebola schovaná, boli jej vlasy. Neviem, či tým chcela niečo povedať, alebo sa jednoducho značka Balenciaga zbláznila, no jedno je isté. Svojím kostýmom spôsobila najväčší rozruch na akcii.

1. Kim Petras a Hillary Taymour – Collina Strada

Kim Petras a Hillary Taymour
Zdroj: gettyimages.in

Asi najvýstrednejšími kostýmami však podľa mňa boli outfity Kim Petras a Hillary Taymour. Značka Collina Strada pre ne vytvorila ladiace odevy. Zozadu by ste si snáď ani nevšimli, že sú niečím výstredné. Avšak spredu na vás vyskočí doslovná konská hlava. Je pravdepodobné, že sa celebrity snažili nadviazať na americkú históriu westernu, avšak toto asi nie je správna cesta.

Čo si myslíte o outfitoch z Met Gala? Súhlasíte s týmto zoznamom, alebo máte úplne iný názor? Vyjadrite sa v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -