Vieme, kde sa nachádza posledný Kameň nekonečna! Prezradil nám to prvý trailer na Avengers: Infinity War

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Včerajšok bol tým osudným dňom, kedy vybuchol internet. Na svet sa dostal prvý trailer na najočakávanejší film roku 2018, Avengers: Infinity War! Dvojminútová ukážka rozpútala veľké diskusie, načala nové teórie a čo hlavne, niektoré staré potvrdila. V tomto článku sa však zameriame iba na jednu časť traileru, ktorá odpovedala na dlho pokladanú otázku – Kde sa nachádza posledný z Kameňov nekonečna? Pred tým, ako sa na túto záhadu pozrieme, si môžeme zrekapitulovať to, kde sa nachádza ostatných 5 kameňov.

Kameň priestoru/Space Stone (Tesseract)

Loki ponúka Thanosovi Tesseract (Kameň priestoru)
Loki ponúka Thanosovi Tesseract (Kameň priestoru), Zdroj: collider.com

Aktuálnu polohu tohto Infinity Stone prezradil už film Thor: Ragnarok, teda pokiaľ si viete spojiť súvislosti. O tom, kde sa nachádza, nás taktiež presvedčil trailer na Infinity War. Tesne pred zničením Asgardu ho ukradol Loki, ktorý si pomocou neho bude chcieť u Thanosa urobiť očko. Ako ste mohli si mohli všimnúť, počas traileru ho už má Thanos nasadený v Infinity Gauntlet (rukavici).

Kameň mysle/Mind Stone (žezlo Chitauri)

Vision prichádza o Mind Stone z jeho hlavy
Vision prichádza o Mind Stone z jeho hlavy, Zdroj: Collider.com

Aktuálna poloha Mind Stone je viac než jednoznačná. Najprv sa nachádzal v žezle Chitauri, ktoré pôvodne vlastnil Loki. Neskôr sa z tohto kameňa zrodil samotný Vision, ktorý ho nosí v čele. Ako bolo vidieť v traileri, Thanosovi pomocníci sa budú snažiť dostať tento kameň – bohužiaľ to budú skúšať po zlom.

Kameň reality/Reality Stone (Aether)

Thanos bude v Infinity war prahnúť aj po Reality Stone
Thanos bude v Infinity war prahnúť aj po Reality Stone, Zdroj: Collider.com

Kameň reality sa po prvý krát objavil vo filme Thor: Temný svet, kde bol ukázaný vo forme Aetheru. Neskôr tento kameň zverili do zbierky samotnému Collectorovi. Ako sme mohli vidieť v uniknutej scéne z filmu, Thanos si po tento kameň prišiel osobne. Collector však namietal, že Infinity Stone predal a v zbierke ho už nemá. V Thanosovej rukavici sa zatiaľ nenachádza, takže nevieme, či Collector naozaj hovoril pravdu, alebo ho od neho Thanos medzičasom dostal.

Kameň sily/Power Stone (Orb)

Na Infinity Gauntlet už má ako Kameň priestoru, tak aj Kameň sily
Na Infinity Gauntlet už má ako Kameň priestoru, tak aj Kameň sily, Zdroj: Collider.com

Fialový kameň bol odhalený vo filme Strážcovia Galaxie. Tam ho použival samotný Ronan, od ktorého ho nakoniec Strážcovia získali. Neskôr ho dali na planétu Xandar, kde bol bezpečne zaistený u Nova Corp. Tam sme ho videli naposledy. Ako ste si však mohli všimnúť v traileri na Infinity War, Thanos má Kameň sily vo svojej rukavici. Znamená to iba jedno – Impérium Nova už nemusí po návšteve Thanosom vôbec existovať…

Kameň času/Time Stone (oko Agamotta)

Kameň času je bezpečne zavesený na krku Doctora Strangea
Kameň času je bezpečne zavesený na krku Doctora Strangea, Zdroj: Collider.com

Zelený kameň má krátku minulosť – nachádza sa v špeciálnom artefakte, v oku Agamotta. To nevlastní nikto iný, ako samotný Doctor Strange.

Kde sa nachádza Kameň duší/Soul Stone?

Presne tak, trailer na Infinity War prezradil, kde sa nachádza šiesty Kameň nekonečna – Soul Stone. Jeho poloha bola záhadou mnohé roky, pričom sme sa dočkali neurékom teórií. Najviac pravdepodobná sa zdala tá, kde Kameň duší vlastnil Heimdall. Fanúšikovia si mysleli, že práve pomocou tohto kameňa môže vidieť každého v galaxií a používať most Bifrost. Iné teórie zas vraveli, že sa kameň nachádzal v očnej jamke Odina, alebo že pomocou neho Hela zničí Asgard. Väčšinu týchto teórií však vyvrátil film Thor: Ragnarok a nám už neskôr doplo, kde sa asi tak posledný Infinity Stone môže nachádzať.

Thanos si ide po Soul Stone
Thanos si ide po Soul Stone, Zdroj: Collider.com

Posledným filmom pred samotným Infinity War bude práve Black Panther. To nám napovedalo, že práve tam by sa mohol ukázať posledný z kameňov. V poslednom traileri na tento film sme sa taktiež dočkali sekvencie, kde T’Challa navštívi miesto, ktoré vôbec nevyzerá reálne. Práve na toto miesto sa mohol dostať pomocou Kameňa duší. Ako ste si už teda mohli všimnúť, posledný Infinity Stone sa nachádza práve vo Wakande! Práve na tomto mieste sa v Infinity War bude konať naozaj dôležitý súboj – Thanos si totižto pôjde po svoj kameň. Proti nemu a jeho pomocníkom sa postaví armáda Wakandy na čele s Black Pantherom, Kapitánom Amerikom, Winter Soldierom, Falconom, War Machinom, Black Widow a Hulkom. Taktiež sa očakáva, že práve Soul Stone je zdrojom celkovej technologickej vyspelosti Wakandy – okrem toho, že je to jediné ťažisko vibránia na svete.

Tak čo, čakali ste, že sa bude posledný z kameňov nachádzať práve vo Wakande?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

 1. Iné názvy pre Infinity Stones (gems):
  T -> Tesseract (space Stone)
  H -> H…. (soul stone) Heimdall alebo Hela, z Wkandy ma absolútne nikto nenapadá
  A -> Aether (reality stone)
  N -> Necklace (time stone)
  O -> Orb (power stone)
  S -> Scepter (mind stone)

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -