Nový tím superhrdinov a výzva všetkým neposlušným duchom! | Pozvánka do kina NOVEMBER 2021

Nenechajte si ujsť

Štefan Bielik
Štefan Bielik
Oddaný služobník kinematografického, herného a zábavného priemyslu. Lebo život je len jeden, ale svetov tisíc.

Najčítanejšie za 7 dní

Premiéry v kinách NOVEMBER 2021

Dni sa skracujú, zima sa vkráda pod vetrovky, začíname variť čaje. Neklamný znak toho, že jesenná filmová sezóna vrcholí a preto je vhodný čas pripomenúť si niekoľko zaujímavých titulov, na ktoré môžete počas tohto mesiaca ísť do kina. Výber je skutočne pestrý a tak veríme, že vám náš prehľad pripomenie tie najočakávanejšie snímky, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti.

V našom zozname nájdete desať filmov, ktoré počas novembra vezmú kiná útokom. Päť z nich môžeme zaradiť medzi mainstreamové blockbustre, ktorým sa nevyhne žiadne multiplexové kino. Ďalších päť snímok patrí medzi komornejšie, ale rovnako zaujímavé tituly, ktoré vám dávame do pozornosti.

Nič sa nevyrovná pocitu, keď sa v sále zhasnú svetlá, diváci stíchnu a spoločne si vychutnáte filmový zážitok na veľkom plátne. Preto naň prijmite naše pozvanie do kina aj v mesiaci november.

4. november

Eternals (sci-fi/akčný/dobrodružný, r. Chloé Zhao)

MCU film Eternals
Premiéry v kinách november 2021; Zdroj: reddit.com

Svet Marvel Cinematic Universe sa opäť rozrastá do kozmických rozmerov a na filmovom plátne predstavuje úplne nový tím superhrdinov, ktorí sa volajú Eternals (v doslovnom preklade Veční). Tí boli stvorení rasou Celestials (Nebeskí), ktorá na Zemi žila skoro 7 000 rokov. Po tom, čo sa po Thanosovom lusknutí nečakane znovuobjavila zmiznutá polovica ľudskej populácie, Eternals sa opäť stretávajú, aby ochránili ľudstvo pred ich zlými náprotivkami – Deviantmi.

V poradí 26. film tohto univerza si vzala pod patronát režisérka nezávislých filmov Chloé Zhao. Jej snímka Krajina Nomádov si takto pred rokom získala celý svet a umelkyňa si za ňu dokonca odniesla hneď dve sošky Oscara (za Najlepší film a Réžiu). Rovnako hviezdne je aj celé obsadenie snímky. Z Hry o tróny budú svet zachraňovať Richard MaddenKit Harington, O slovo sa hlási temperamentná Salma Hayek (Zabijakov osobný strážca, Klan Gucci), či zvodná Angelina Jolie (Vládkyňa zla, Wanted).

Ada (fantasy/triler/dráma, r. Valdimar Jóhannsson)

Ada - premiéry v kinách november 2021
Zdroj: otakukart.com

Keď idete autom po diaľnici, stále idete rovno a nudíte sa, lebo ani v okolí cesty vás nič neupúta. Keď ale odbočíte na neupravenú vidiecku cestu plnú zákrut, hneď zbystríte pozornosť a užívate si neustále meniacu sa krajinu. Presne o tom sú nezávislé filmy, ktoré sa snažia o iný pohľad na svet, iný jazyk rozprávania príbehu a o spracovanie námetov, ktoré nie sú určené pre davy ľudí čakajúcich v rade na lístky.

Ada je baladou o strate a prekonávaní vnútornej nevysporiadanosti. Noomi Rapace (Votrelec: Covenant, Muži, ktorí nenávidia ženy) žije so svojím manželom na odľahlej ovčej farme na Islande. Hoci každý deň spoločne bojujú s ťažkými životnými podmienkami, stále medzi nimi drieme nevypovedané napätie. To sa však možno zmení, keď namiesto spoločného dieťaťa im príroda ponúkne iný dar… malé jahniatko. Film získal mnoho cien na festivaloch v Cannes a v Sitges.

Miluj svojho robota (sci-fi/romantický/komédia, r. Maria Schrader)

Miluj svojho robota
Premiéry v kinách november 2021; Zdroj: paramount.de

Keď som bol malý a podnikli sme výlet do Nemecka, bol som presvedčený o tom, že Nemci sa nesmejú. Teraz som veľký a viem, že sa smeje celý svet. Len to častokrát nevidno. Režisérka Maria Schrader, známa predovšetkým (výborným) netflixovským seriálom Unorthodox, sa pustila do spracovania humorného námetu o žene, ktorá sa rozhodla žiť so svojím vysneným robotom.

Na to, aby mohla úspešná vedkyňa získať prostriedky na financovanie svojho výskumu, musí tri týždne stráviť v spoločnosti robota, ktorý bol uspôsobený práve na jej osobnosť. Ako však dopadne spolužitie dvoch „ľudí“, ktorí sa majú mať radi iba z princípu? To nám ukáže herecká dvojica Maren Eggert (Miesto činu) a Dan Stevens (Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga, Kráska a zviera). Film bol ocenený aj na odovzdávaní cien Berlinale.

Kurz manželskej túžby (romantický/komédia/dráma, r. Radek Bajgar)

Kurz manželskej túžby - premiéry v kinách november 2021
Zdroj: cinestar.cz

Český režisér Radek Bajgar (Teória tigra, Teroristka) rád prichádza so zmysluplnými námetmi, ktoré na pozadí vážnych sociálnych dilem, dokážu vyčariť na tvárach divákov úsmev. Inak tomu nebude ani v jeho najnovšom príbehu o piatich manželských pároch, ktoré potrebujú vo svojich partnerských životoch znovu zapáliť iskru. Dopomôcť k tomu im má duchovný guru, ktorého teóriou je donútiť partnerov absolútne cítiť svoju fyzickú, ale aj psychickú blízkosť.

Postavy terapeuta Mazela sa ujal charizmatický Vojtěch Kotek (Mária Terézia, Vlastníci). Hlavnú manželskú dvojicu si zahrali Lenka Vlasáková (Jedine Tereza, Po čom muži túžia) a Stanislav Majer (Havel, Gangster KA). Na celé toto vzťahové „rošambo“ bude dohliadať majiteľ rezortu Jiří Bartoška (Teória tigra, Zbožňovaný).

11. november

Francúzka depeša, Liberty, Kansas Evening Sun (komédia/dráma, r. Wes Anderson)

Francúzska depeša
Premiéry v kinách november 2021; Zdroj: simkl.com

Filmy Wesa Andersona (Grandhotel Budapešť, Psí ostrov) sú ako zjavenia z iného sveta a do kín so sebou vždy prinesú svieži nadhľad a originálne spracovanie. Nekonvenčný humor, veľké srdce a hlbokú myšlienku v sebe ukrýva aj jeho najnovší umelecký počin. Ten sa zameriava na prácu amerických novinárov v ich vysunutom pracovisku vo fiktívnom francúzskom meste. Ich osudy, dobrodružstvá a romance spoznáme pod záštitou špičkového hereckého obsadenia.

Herec Timothée Chalamet vo svojej profesionálnej kariére napreduje míľovými krokmi a po revolučnej Dune sa objaví aj vo Francúzskej depeši v úlohe jednej z hlavných postáv. Anderson vo svojom novom filme nezabudol ani na stálice, ktoré sa v jeho snímkach pravidelne objavujú – Adrien Brody (Predátori, King Kong), Owen Wilson (Zoolander, Noc v múzeu), či Bill Murray (Krotitelia duchov). Spolu s ďalšou desiatkou známych mien bude v tomto filme o zábavu určite postarané.

Posledná noc v Soho (fantasy/horor/triler, r. Edgar Wright)

last night in soho trailer
Premiéry v kinách november 2021; Zdroj: nme.com

Edgar Wright natočil seriózny horor. Zdá sa to nepravdepodobné, ale je to tak. Režisér, ktorý stojí za komediálnymi, až parodickými „bijákmi“ ako sú Súmrak mŕtvych, či Baby Driver, pričuchol k filmárčine, ktorá ale na druhej strane môže výrazne podporiť jeho umelecké kvality. Posledná noc v Soho je sugestívny príbeh o mladej študentke Eloise, ktorá prichádza z vidieka do Londýna. Po tom, ako v prenajatom byte každý večer zaspáva, sa v snoch ponára do celkom iného sveta.

V Londýne 60. rokov spoznáva tanečníčku Sandie, ktorá sa pomaly ale isto stáva celebritnou senzáciou a čím ďalej tým viac si Eloise podmaňuje svojou charizmou. Čo ale ak Sandie vôbec nie je výplodom Eloisinej fantázie, ale prízrakom minulosti, ktorý volá o pomoc? Hlavných úloh sa zhostili dve nadané mladé herečky Thomasin McKenzie (Králiček Jojo, The King) a Anya Taylor-Joy (Rozpoltený, The Queen´s Gambit).

18. november

Krotitelia duchov: Dedičstvo (fantasy/dobrodružný, r. Jason Reitman)

Krotitelia duchov: Dedičstvo - premiéry v kinách november 2021
Zdroj: gamesradar.com

Je tomu už skoro štyridsať rokov čo sa komédia Krotitelia duchov navždy zapísala do dejín ako jeden z najväčších fenoménov minulých dekád. Zabudnite na film s rovnakým názvom z roku 2016, ktorý mal byť akýmsi rebootom série, o ňom radšej nehovorme. Na scénu totiž prichádza Jason Reitman, syn tvorcu pôvodného konceptu Ivana Reitmana, aby vzdal úctu dielu svojho otca. Mimochodom, vedeli ste o tom, že Ivan Reitman pochádza z Komárna?

Jason posúva príbeh série do súčasnosti, aby mohol odovzdať žezlo Krotiteľov duchov novej generácii. Tí postupne objavujú tajuplný svet duchov a strašidiel a preto musia prevziať zodpovednosť tohto náročného povolania. Mimo pôvodnej trojice sa tak v hlavných úlohách predstavia Finn Wolfhard (Stranger Things, To), Mckenna Grace (Captain Marvel, Ready Player One) a Carrie Coon (Fargo, The Leftovers).

Sused (komédia/dráma, r. Daniel Brühl)

Sused - premiéry v kinách november 2021
Zdroj: ndr.de

A znovu sa ponárame do vôd nemeckej kinematografie. Herec Daniel Brühl (Captain America: Občianska vojna, Kolónia) sa rozhodol natočiť svoj režijný debut s jednoduchým názvom, ale o to viac zaujímavou zápletkou. V bare sa stretávajú dva (na prvý pohľad) nezlučiteľné elementy. Úspešný herec, ktorého čaká konkurz na superhrdinský film a prehliadaný samotár, ktorý si ich stretnutie v podniku chce vychutnať až do poslednej chvíle…

Postava samotára však v sebe nesie mnohé druhoplánové významy. Jeho správanie a postavenie v spoločnosti vyplýva zo spoločensko-politickej situácie v Nemecku, ktorá nastala po páde Berlínskeho múru. Snímka bola nominovaná na filmovom festivale Berlinale v kategórii Zlatý medveď za najlepší film.

25. november

Encanto: Čarovný svet (animovaný/dobrodružný/rodinný, r. Byron Howard, Jared Bush)

Disney Encanto trailer
Premiéry v kinách november 2021; Zdroj: nbcnews.com

Revolučné štúdio Walt Disney Animation Studios opäť prináša do kín dojímavý príbeh spracovaný v špičkovej animácii. Film Encanto: Čarovný svet rozpráva príbeh o rodine žijúcej v Kolumbii na odľahlom magickom mieste. Práve kvôli tomu má každý jeden člen rodiny nejakú zázračnú schopnosť. Okrem malej Mirabel, ktorá nezískala žiadnu jedinečnú silu. Keď však mágia tohto miesta začne jedného dňa miznúť, môže to byť práve Mirabel, ktorá svoju výnimočnú rodinu zachráni.

Pod režijným dohľadom scenáristu Jareda Busha (Vaiana, Zootropolis) a Byrona Howarda (Na vlásku, Zootropolis) sa tak môžeme tešiť na všetko, čo máme na filmoch tohto štúdia najradšej. Dych vyrážajúcu animáciu, silný príbeh, exotické prostredie a veľa sĺz v závere filmu. Osobne sa teším z toho, že predovšetkým pixarovka Coco dostala do popredia prostredie Latinskej Ameriky, ktorá je pre čarovné príbehy ako stvorená.

Klan Gucci (životopisný/krimi/dráma, r. Ridley Scott)

Klan Gucci - premiéry v kinách november 2021
Zdroj: gamesradar.com

Režisér Ridley Scott (Votrelec, Gladiátor) má 83 rokov a pred sebou plánované natáčania ďalších šiestich filmov. Nuž, niekto nám tu nezaháľa. Jeho (výborný) film Posledný súboj si ešte stále môžete pozrieť v niektorých slovenských kinách, ale o slovo sa už hlási aj jeho ďalšia výrazná snímku. Klan Gucci prináša pohľad na zrod a pád najznámejšieho talianskeho módneho domu. Gucci bola a stále je značka, štýl a pojem. Za všetkou slávou sa však skrývajú príbehy plné zrady, intríg a pomsty.

Veľa divákov sa na tento film teší práve preto, že v ňom hlavnú úlohu dostala Lady Gaga (Zrodila sa hviezda). V tejto snímke ju však uvidíme v celkom inej polohe a určite bude zaujímavé sledovať, ako sa popasovala s náročnými požiadavkami režiséra Scotta. Obsadenie dopĺňa skvelý Adam Driver (Posledný súboj, Star Wars: Epizódy VII – IX), Jared Leto (Blade Runner 2049, Jednotka samovrahov) a Al Pacino (The Irishman, Vtedy v Hollywoode).

Veríme, že ste si v našej ponuke našli svojho favorita (do kín počas novembra samozrejme príde tých filmov viac) a že nám na sociálnych sieťach napíšete o svojich filmových zážitkoch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -