rewindWEEK#13 (2017) – Uvidíme audio-vizuálny orgazmus Ghost in the Shell ale aj rodinný animák!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
- Advertis

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Na plátna kín sa konečne dostáva dlho očakávaný film Ghost in The Shell! Spojenie nádherného vizuálu a hudby spolu s krásnou Scarlett Johansson v hlavnej roli. Sme naozaj zvedaví, ako tento hraný remake klasického anime dopadne! Pre mladšie publikum prichádza do kín už druhé pokračovanie modrých kamarátov! Animák Šmolkovia: Zabudnutá dedinka čaká iba na vás. Taktiež uvidíme aj historickú drámu s Jessicou Chastain, Úkryt v ZOO. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#13.

Ghost in the Shell
Ghost in the Shell, Zdroj: comingsoon.net

Šmolkovia: Zabudnutá Dedinka
Šmolkovia: Zabudnutá Dedinka, Zdroj: itafilm.sk

Úkryt v ZOO
Úkryt v ZOO, Zdroj: cinemart.sk

 

rewindWEEK#13

Ghost in the Shell

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Z rovnakej „liahne“ totiž pochádza i Major, veliteľka Sekcie 9, špeciálnej policajnej jednotky, ktorá bojuje proti tým najhorším kyberzločinom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy je svet závislý na moderných technológiách ešte viac než dnes a každé narušenie technologického poriadku môže mať ďalekosiahle následky. Hrdinka filmu je tiež hi-tech produktom, dokonale vyváženou kombináciou robota a človeka. S ľudským mozgom a vyspelou robotickou schránkou sa Major snaží chytiť zločinca, ktorého cieľom je zničenie spoločnosti Hanka Robotics, lídra vo vývoji umelej inteligencie.
Major sa však nestretáva len so zlom, ale tiež s vlastnými pochybnosťami, keď ju začína zradzovať jediná nedokonalá časť jej inak dokonalého tela – mozog. Čím ďalej častejšie sa jej v hlave vynárajú nezrozumiteľné vnemy, ktoré najskôr potláča, ale neskôr podľahne zvedavosti a túžbe odhaliť túto záhadu. Tieto vnemy by mohli byť odtlačkami jej predchádzajúcej existencie, mohli by byť kľúčom k spomienkam na jej ľudské Ja, ale mohli by byť aj kľúčom k otvoreniu jej osobnej Pandorinej skrinky, po získaní ktorého sa už na svet nebude pozerať rovnakými očami. Pretože všetko je inak…

Šmolkovia: Zabudnutá dedinka

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Vďaka záhadnej mape sa Šmolinka spolu s Mudrošom, Babrošom a Silákom vydáva na dobrodružnú výpravu a náhodou objavia najväčšie tajomstvo v dejinách Šmolkov.

Úkryt v ZOO

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Antonina Zabinská (Jessica Chastain) prácu v manželom riadenej zoologické záhrade vo Varšave priamo zbožňuje. So zvieratami si rozumie oveľa viac než s ľuďmi. Napríklad sa nebojí vliezť medzi podráždené slony do výbehu, a je to vlastne ona, kto svojou energiou a rozhodnosťou celú záhradu vedie. Ani ona však nie je schopná čeliť dobe, ktorá prichádza… Keď 1. septembra 1939 napadne Nemecko Poľsko, pocíti to záhrada prakticky okamžite. Bombardovanie a ostreľovanie mesta zničí za niekoľko sekúnd všetko, čo manželia Zabinskí roky budovali. Zo záhrady bez zvierat sa stane skladisko nemeckých zbraní a svoje odborné znalosti môžu Antonina a jej muž Jan (Johan Heldenbergh) využívať len k chovu prasiat. Práve tu ale leží začiatok cesty k ich odvážnemu plánu. Prasatá totiž kŕmia zbytkami, ktoré vyprodukujú obyvatelia varšavského geta. A pre ne jazdí Jan pravidelne s nákladným autom. Ale späť neodváža len zvyšky jedla, ale tiež ľudí, ktorých potom ukrýva v pivničných priestoroch pod záhradou. Riskantná operácia je o to zložitejšia, že okolo záhrady neustále krúži nacistický pohlavár Lutz Heck (Daniel Brühl), prominentný zoológ, ktorý má pre Antoninu nielen profesionálnu slabosť.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť