Rozprávka Bubeník a princezna

Posledné dni je česká rozprávka Bubeník a princezna jednou z najrozoberanejších tém nielen na českom a slovenskom internete, ale dokonca aj v zahraničí. Najviac zaujal rozpočet rozprávky, a to neuveriteľných 82 miliónov českých korún, čo je niečo nad 3 milióny eur. Aká je však pravda a kto za celým filmom stojí?

Je to celé podvod, alebo ju reálne uvidíme v kinách?!

Myslím, že väčšine z nás je na prvý pohľad jasné, že rozprávka nemôže byť myslená vážne a tento pokus o film nemôže byť vypustený do sveta. Takže môžeme zhrnúť viacero možností, ako celý film dopadne.

Bubeník a princezna - podvod
Zdroj: imdb.com

1. Rozprávka naozaj vyjde?

Prvá možnosť, podľa mňa najmenej pravedepodobná je tá, že rozprávka reálne vyjde. Myslím, že to by nikto z nás nechcel, a to ani sami autori filmu. Aj keď je možné, že by na ňu ľudia do kina zo srandy išli a tak by sa dalo aj niečo zarobiť. Avšak tie 3 milióny eur by sa im naspäť určite nevrátili.

2. Za rozprávkou stojí niekto iný!

Čo keď za rozprávkou reálne nie sú len 2 osoby – Alex Pieter a Petr Brych? Všetkým určite hneď napadne český zabávač Kazma, ktorý má za sebou nejednu podobnú kontroverznú vec. No ako vieme, Kazma to robí potajomky tak, aby ho nikto neodhalil. A je v tom naozaj dobrý! Preto si myslím, že do takejto veci by nikdy nešiel. Avšak, možno sa niekto hraje na druhého Kazmu a chce sa zabaviť na úkor filmových nadšencov.

3. Celý film je podvod

Môže sa jednať o podvod s peniazmi, kde štúdio Angels Pictures dostalo dotáciu 82 miliónov českých korún. Dali pár tisíc na trailer a film nikdy nevyjde, alebo bude naozaj dobre utajovaný. A tu je ten problém. Keby naozaj štúdio chcelo urobiť podvod s peniazmi, prečo by mal trailer cez 350 tisíc pozretí a sami na seba pútali pozornosť? Túto možnosť môžeme rovno vylúčiť.

Bubeník a princezna - podvod
Zdroj: imdb.com

4. Reklama

Však to všetci poznáme, aj zlá reklama je reklama, a vo svete to naozaj platí! Ak ide o tento film, tak dvojnásobne. Predsa len, ide o totálnu hlúposť, no články na weboch a YouTube videá o traileri sú v stovkách a nestojíme za nimi len my, ostatní Slováci a Česi, ale aj zahraničné média. Štúdio Angels Pictures, ktoré doteraz nikto nepoznal, pozná už skoro celé Slovensko a Česko. Možno sme sa len nachytali do pasce a štúdio si pre nás po zviditeľnení nachystá niečo naozaj dobré! Nechajme sa prekvapiť a dúfajme.

Čo na celej rozprávke nesedí?

Lepšou otázkou by zrejme bolo, čo sedí? Pretože všetko, čo sme doteraz videli, nedáva žiaden zmysel. Štúdio založené pred necelým rokom a financie na film cez 3 milióny eur, pričom rozprávka má vyjsť čoskoro. Všetci ale vieme, že najmä na animovaných rozprávkach sa pracuje niekoľko rokov – ako by to teda zvládlo malé české štúdio? A prečo na rozprávke spolupracovali veľké mená ako Karel Gott? On snáď nevidel akú rozprávku dabuje? Samozrejme je tu veľa ďalších vecí, ale tie podľa mňa radšej netreba rozoberať.

Všetky možnosti toho, ako film bude pokračovať, sme brali od YouTubera Fredyho Videa, ktorý natočil skvelé video, v ktorom o rozprávke povedal viac. Ak vás Bubeník a princezna zaujal, určite si to pozrite, alebo len zadajte názov rozprávky do Google či YouTube a vyskočia na vás desiatky článkov a reakcií.

Čo si myslíte vy? Ako budú prebiehať následujúce týždne odhaľovania rozprávky? Myslíte si, že rozprávka naozaj príde aj do našich kín? Napíšte nám vaše názory do komentárov! 

Zdroj: youtube.com