Ryan Reynolds nám vysvetľuje, prečo nebol Green Lantern úspešný

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dva roky pred vydaním filmu Muž z ocele v DCEU nám Warner Bros a DC Comics priniesli sólovku Green Lantern. Prvé vystúpenie Emeraldového Rytiera na plátne malo nakopnúť novú filmovú sériu DC. Nanešťastie, film sa stretol s prevažne negatívnymi recenziami a takmer ani nebol ziskový. Hviezda filmu Ryan Reynolds si už našiel svojho superhrdinu v Deadpoolovi od Marvelu. Teraz si uvedomuje, že dôvod prečo Green Lantern zlyhal je lebo sa začal natáčať ešte pred tým, ako sa poriadne vedelo čo má byť film zač.

Reynolds sa vyjadril takto:

Je to jednoduché: Deadpool vždy vedel, čo je zač. Pri Green Lantern si nie som istý, či vôbec niekedy niekto došiel na to, čo má byť film zač. Tým nechcem povedať že stovky ľudí si nezodrelo ruky, aby film spravili čo najlepším, ako môžu. Snímka tiež doplatila na bežnú praktiku z Hollywoodu: najprv plagát, potom dátum vydania a scenár až nakoniec. Vtedy to pre mňa bola veľká príležitosť, tak som sa jej uchopil a chcel sa stať súčasťou.

Vysvetlenie Reynoldsa

Ryan Reynolds toto vysvetlenie podal portálu EW a zvýrazňuje, že napriek tomu, že na filme tvrdo pracovalo mnoho ľudí, štúdio Warner Bros viac zaujímalo skorý dátum vydania, ako kvalitný scenár. Smutné, ale v dnešnej dobe je to dôvodom veľa neúspešných filmov. Naopak Deadpool už od začiatku vedel, čím je. Je R-rated filmom, plným nadávok a humoru, ktorý dôkladne adaptoval pôvodný tón komiksov.

Pod maskou sa samozrejme nachádza Ryan Reynolds
Pod maskou sa samozrejme nachádza Ryan Reynolds

Toto nie je prvý krát, čo Ryan Reynolds verejne priznáva, že Green Lantern nefungoval ako film a určite to nie je naposledy. Avšak, herec už veľa krát povedal, že ničoho neľutuje. Rozhodnutie zahrať si rolu Hala Jordana by dokonca učinil znova, ak by musel. Teraz keď je vo svojej koži a kostým Deadpoolu mu padne perfektne je pre neho ľahšie nazrieť do minulosti a presne určiť všetky chyby Green Lanterna.

Červený kostým mu sadne viac, čo vravíte?
Červený kostým mu sadne viac, čo vravíte?

Aj keď Green Lantern zlyhal pri naštartovaní vlastnej filmovej série, superhrdinovi samotnému určite neodzvonilo. Teraz keď je už DCEU v plnom prúde sa v roku 2020 dočkáme rebootu Green Lantern Corps. V ňom sa objavia dokonca až traja Emeraldoví Rytieri. Pošuškáva sa aj, že sa jeden z nich ukáže budúci rok v Justice League. Aj keď teda už Reynoldsovho Hala Jordana lietať v okolí neuvidíme, zbor Green Lanternov ešte dostane druhú šancu na ohromenie divákov.

Foto: www.cinemablend.com, superherojacked.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -