Patent na AR okuliare od Samsungu ukazuje jednoduché a inovatívne navigačné rozhranie

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najnovší patent spoločnosti Samsung odhalil novú technológiu, ktorá by mala značne vylepšiť ich pripravované AR okuliare.

Juhokórejský gigant sa už dlhé roky zaoberá všelijakými možnými technológiami AR (rozšírená realita) a VR (virtuálna realita). K dnešnému dňu sa pravdepodobne konečne posunuli vpred a obrázok nižšie poukazuje na to, že pri tomto revolučnom zariadení bude majiteľov čakať vylepšený a jednoduchší navigačný systém.

AR okuliare Samsung
Zdroj: venturebeat.com

Samsung vyvíja AR okuliare, ktoré by mali prekonať aj konkurenčný Apple

Podľa patentového opisu budú AR okuliare schopné poskytnúť užívateľom presné pokyny krok za krokom, ktoré im pomôžu lepšie sa zorientovať. Inovatívny navigačný systém nám bude vyobrazený priamo pri používaní zariadenia, a to znamená, že namiesto návodu z krabice si to skúsite priamo v rozšírenej realite.

Tento nový systém sa podobá displeju „heads-up„, ktorý môžeme poznať prevažne zo stíhacích lietadiel. V dnešnej dobe ich však nájdeme aj v novších modeloch automobilov, pričom je takýto typ displeja vždy situovaný na čelnom skle.

Samsung AR okuliare
Zdroj: gizmochina.com

Hlbší a intenzívnejší zážitok pre vodičov

AR okuliare budú schopné ponúknuť prekrytie, ktoré poskytuje potrebné navigačné informácie v reálnom čase. Toto zariadenie by dokonca malo poskytovať aj informácie týkajúce sa rôznych zaujímavých miest, ktoré vašu rozšírenú realitu urobia viac všestrannejšou a informovanejšou.

Funkcia by teda mala vedieť poukázať na reštaurácie, benzínové pumpy, hotely, potraviny a iné miesta nachádzajúce sa v našom okolí. Okrem toho, pripravovaná novinka si bude vyžadovať aj veľa iných dôležitých funkcií – synchronizácia s mapami alebo GPS.

V súčasnosti ponúka Samsung niekoľko produktov súvisiacich s inteligentnými automobilmi, ktoré obsahujú podobné funkcie, ale ako sa zdá, technologickému gigantovi to nestačí. Aj z toho dôvodu sa snažia vyvinúť rozšírenú realitu, ktorá bude o niečo interaktívnejšia ako momentálne dostupné produkty.

Kedy sa AR okuliare objavia na trhu je otázne, ale pre fanúšikov juhokórejskej značky máme jednu dobrú správu. Už 5. augusta 2020 predstaví Samsung dva nové produkty – Samsung Galaxy Fold 2 a Samsung Galaxy S20.

Čo hovoríte na pripravované AR okuliare, ktoré Samsung vyvíja už niekoľko rokov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: gizmochina.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -