Scenárista Star Wars odhalil príchod nového veľkého projektu. O aký film pôjde?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Gary Whitta, scenárista filmu Rogue One: A Star Wars Story a prvej série The Walking Dead, pracuje na niečom novom a znie to vzrušujúco. Aký film si pre nás tvorca pripravil tentokrát? Novinku prezradil fanúšikom na sociálnej sieti Twitter a podľa jeho slov sa jedná o niečo veľkolepé. Aj keď síce nemohol prezradiť viac, z jeho príspevku sa dá vyčítať aspoň vzrušenie a radosť.

Gary Whitta
Zdroj: flickr.com

Aký film si pre nás pripravil scenárista Gary Whitta?

Whitta k novému projektu napíše scenár, no objaví sa taktiež aj na pozícii producenta. Bohužiaľ, žiadne bližšie informácie sme sa nedozvedeli, a tak stále nevieme, či sa jedná o originálny nápad alebo pôjde o existujúcu franšízu. Ale ak vás zaujíma, čo nám to vlastne prezradil, nech sa páči:

„Celkovo to bol dosť divný týždeň, ale dnešok sa ukázal byť silným a veľkým koncom z dôvodov, ktoré sa ukážu až v budúcnosti. Ale dobre, predal som film. Veľký. Budem ho písať a produkovať. Dúfam, že o tom budem môcť hovoriť už čoskoro. Zatiaľ nemôžem povedať viac.“

Bohatá scenáristická minulosť

Aj keď väčšine z vás meno Gary Whitta nič nehovorí, tento Angličan sa už vo filmovom biznise pohybuje dlhé roky. Svoj úspech v Hollywoode našiel po filme The Book of Eli a neskôr napísal scenár k thrilleru Undying. Podieľal sa taktiež na filme After Earth, ktorý sa však medzi hity nezapísal. Neskôr v roku 2015 si ho najal režisér Gareth Edwards, aby spoločne vyrobili Rogue One: A Star Wars Story.

Ak sa presunieme z filmového sveta do herného priemyslu, aj tu sa objavil scenárista Gary Whitta. Na zoznam hier, ktorým napísal scenár patria tieto kúsky – Duke Nukem Forever, Prey, Gears of War The Walking Dead. Okrem toho pracuje ako konzultant dizajnu hier pre Microsoft, Electronic Arts, Activision a iné popredné vývojárske spoločnosti. V súčasnosti je vedúcim scenáristom k nadchádzajúcemu hernému titulu Project Athia od spoločnosti Square Enix, ktorého trailer si môžete pozrieť nižšie:

Myslím, že už ste všetci dostatočne oboznámení s týmto pánom a neostáva nič iné ako veriť, že nepreháňa. Predsa len, ak nazval nadchádzajúce dielo „veľkým projektom“, očakáva sa niečo naozaj výnimočné. Čo to bude, je zatiaľ otázne, ale všetko by sme sa mohli dozvedieť už v blízkej budúcnosti.

Myslíte si, že Gary Whitta tvrdí pravdu a nadchádzajúci film bude veľkým projektom? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -