Šesť superhrdinských tínedžerov, tri bohyne a jeden drak | Shazam! Hnev bohov RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Shazam! Hnev bohov RECENZIA – Už nie je iba jeden, ale rovno sú šiesti. Po tom, ako mladý chlapec dostal superschopnosti od čarodejníka, stal sa šampiónom Zeme proti magickým nepriateľom. Šampión sa však rozhodol o moc podeliť so svojimi adoptívnymi súrodencami, a tak teraz po meste Filadelfia lieta až šesť nových hrdinov, ktorí chcú, občas nie veľmi dobre, pomáhať a chrániť ľudí. Do toho sa im však pripletie nová magická hrozba v podobe troch sestier, ktoré sú rozhodnuté vziať si to, čo im patrí. A aby toho nebolo málo, do príbehu vletí aj obrovský, oheň chrliaci drak.

Shazam rodina
Zdroj: cine-max.sk

Shazam! Hnev bohov RECENZIA

Billy Batson (Asher Angel/Zachary Levi) má na starosti svoj vlastný tím superhrdinov. Na rozdiel od prvej časti, v ktorej bol radšej vlkom samotárom, sa v tejto pevne upol na svoju rodinu. To sa však nepáči niektorým jeho adoptívnym súrodencom. Mary Bromfieldová (Grace Fulton) by sa rada sústredila na vysokú školu a kamarátov v jej veku, Freedy Freeman (Jack Dylan Grazer/Adam Brody) chce zachraňovať svet sám a Eugene Choi (Ian Chen/Ross Butler) trávi svoj čas radšej prebádavanim ich základne – Skaly večnosti.

Darla Dudleyová (Faithe Herman/Meagan Good) a Pedro Peña (Jovan Armand/D. J. Cotrona) majú tiež svoje koníčky a radi sa im venujú. Avšak po tom, ako Billy dostane varovanie od nie až tak mŕtveho Čarodejníka (Djimon Hounsou), ktorý mu dal moc, sa musia pripraviť na antické zlo v podobe troch dcér Atlasa. Hespera (Helen Mirren), Kalypso (Lucy Liu) a Anthea (Rachel Zegler) si idú po to, čo im bolo pred tisíckami rokov vzaté, a berú si to až príliš osobne. Billy tak musí zjednotiť tím a postaviť sa im skôr, ako bohyne zničia celé ľudstvo.

Shazam Hnev Bohov dcéry Atlasa
Zdroj: wegotthiscovered.com

Príjemná oddychovka, ktorá sa vyrovná prvému filmu

Film už od začiatku poukázal na niekoľko aspektov, okolo ktorých sa plánoval točiť. Vidíme v ňom tému rodiny, humor a staroveké prvky. Najčastejšie z týchto troch ale filmu dominoval humor a vtipy, ktoré vo väčšine prípadov fungovali a málokedy sa zdali silené či nezábavné. Pekne ich však dopĺňali akčné a občas emotívne scény, vďaka čomu šlo o príjemné strávené dve hodiny času. Aj napriek tomu, že minimálne z hľadiska marketingových aktivít nešlo pre štúdio o film, do ktorého by vkladali veľa úsilia, aj vizuálne efekty boli kvalitné a dobre sa na nich pozeralo.

Ťahačom filmu boli ale určite herci. Ako dospelí, tak aj tí mladší nás donútili zamilovať si postavy, ktoré sme na plátne videli. Dynamika medzi hercami SHAZAM rodiny funguje perfektne a vďaka tomu sa hneď cítite ako v každej bežnej rodine. Na druhej strane tu máme mýtické bytosti. Tu sa herci predviedli najmä vo vážnejších úlohách, aj keď Djimon Hounsou či Helen Mirren mali aj niekoľko vtipných scén, v ktorých jednoznačne dominovali. Nezaostávali však ani zvyšné dve sestry, v podstate ešte nováčik Rachel Zegler a ostrieľaná herečka Lucy Liu, ktoré svoje postavy taktiež vystihli.

Shazam hnev bohov drak
Zdroj: ew.com

Scenáristi sa akosi sami zamotali

Zatiaľ čo po hereckej a vizuálnej stránke šlo všetko hladko, samotný scenár bol nejasný. Aj keď dej filmu nebol nijak komplikovaný a ostrieľaní diváci už zrejme od začiatku vedeli, ako to skončí, šlo to ako na horskej dráhe. Záporáčkam sa totiž motivácia menila počas filmu, raz šlo o pomstu, inokedy o získanie schopností, potom zas o získanie jedného, kvôli spoilerom nemenovaného predmetu. Nanešťastie to však nevyzeralo ako zámer scenáristov, skôr ako to, že sami nevedeli, ako dosiahnuť isté posuny a zvraty v scenári, a tak museli niektoré veci jemne obmieňať.

Našťastie to veľmi nepokazí dojem z filmu, len to občas pôsobí jemne zmätočne. Čo sa týka záveru, tomu dominuje veľký súboj s drakom, ktorý nesmie chýbať v žiadnom fantasy filme, ako aj na (ne)potrebné cameo známej hrdinky, ktoré tak nadväzovalo na trend z prvého filmu, v ktorom mal cameo Superman. Avšak tesne po konci filmu sa môžete tešiť ešte na dve potitulkové scény. Prvá je hneď po úvodných titulkoch a navnaďuje nás na budúcnosť hlavnej postavy. Avšak po tom, ako sa vedenia DC sveta ujali James Gunn a Peter Safran, ktorí chystajú jeho reštart, nie je isté, či má táto scéna nejakú váhu. Druhá scéna bola úplne na konci filmu a bola vtipným odkazom na prvý film.

Shazam čarodejník
Zdroj: cine-max.sk

Shazam! Hnev Bohov RECENZIA – Zhrnutie

Ak potrebujete vypnúť hlavu pri akčnej popcornovke a zasmiať sa na dobrých vtipoch, Shazam! Hnev bohov je film presne pre vás. Pekný vizuál, sympatickí herci, zábavný humor, grécka mytológia a téma rodiny všade, kam sa len pozriete. Ide o pravé rodinné fantasy, ktoré jemne kazí iba inak jednoduchý, no nie najviac logicky napísaný dej filmu. Projekt sa jednoznačne vyrovná svojmu predchodcovi, ktorý v roku 2019 priniesol do DC čerstvý vzduch. A aj toto pokračovanie v tom, ako inak, pokračuje. My sme si pri filme oddýchli a zasmiali sa a aj preto mu dávame hodnotenie 7,5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -