Aktuálne: Slovenská banka drasticky zvyšuje poplatky, v niektorých prípadoch až o 100 %

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Slovenská banka zvyšuje poplatky: Prehľad nových cien

Obľúbená banka Slovákov dnes (18. marca 2024) oznámila zavedenie nového sadzobníka poplatkov. Služby Tatra banky budú všeobecne drahšie pre všetky fyzické osoby. Niektoré poplatky ostali nezmenené, iné sa zvýšili o 20 % a v niektorých prípadoch narástli až o 100 %.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie Tatra banka cez schránku správ rozposlala klientom dokument, v ktorom sú popísané všetky poplatky za služby. „Ubezpečujeme Vás, že ak aktívne využívate naše digitálne služby, dotkne sa Vás táto zmena len minimálne alebo vôbec,“ uvádza banka. Poplatky týkajúce sa transakčných poplatkov za použitie kariet klienti využívajúci Účet pre modrú planétu neplatia. Zmeny sadzobníka pre spomínané služby sa ich teda netýkajú.

poplatky
Zdroj: Tatra banka

Aj keď poplatky za vedenie účtu ostávajú pre fyzické osoby nezmenené (Účet pre modrú planétu stojí 7 eur / mesiac), zavádza sa poplatok za vklad na vlastný účet v pobočke vo výške 6 eur (klienti majú bezplatnú alternatívu na vklad cez bankomaty). O 20 % sa zvýšili aj poplatky za spracovanie prijatej platby či spracovanie platobného príkazu prostredníctvom internet bankingu, mobilnej aplikácie Tatra banka alebo appkou VIAMO. Za každý jeden kus po novom zaplatíte 0,24 eura (predtým 0,20 eura), ak nevyužívate Účet pre modrú planétu.

Transakčné poplatky pre klientov bez Účtu pre modrú planétu

Všetky poplatky, ktoré predtým činili 20 centov, sa navýšili na 24 centov, teda o 20 %. Týka sa to najmä nasledovných služieb:

  • spracovanie prijatej platby (0,24 eura)
  • automatická splátka kreditnej karty (0,24 eura)
  • realizácia platobného príkazu SEPA inkasa (0,24 eura)
  • spracovanie cezhraničnej platby (0,24 eura)
tatra banka
Zdroj: Eurovea

Astronomicky narástli poplatky za požiadavky na banku zadávané prostredníctvom kontaktnej služby DIALOG Live. Napríklad zadanie trvalého platobného príkazu prostredníctvom telefónu bude stáť 10 eur (predtým 6 eur), jeho zrušenie cez DIALOG Live vás taktiež vyjde na 10 eur.

Narástli aj poplatky za zadanie SMS notifikácií b-mail ku účtu alebo kreditnej karte na 2 eurá (predtým 1 euro).

Použitie debetných a kreditných kariet bude drahšie

Zmeny cenníka sa dotkli aj veľkej časti úkonov s platobnými kartami. Mesačný poplatok za súkromnú debetnú kartu Visa je stále 1 euro mesačne, navýšil sa však poplatok za zobrazenie zostatku v bankomate inej banky na 1 euro (predtým 0,50 eura). Poplatok za výber hotovosti z bankomatu iných bánk v SR a v zahraničí narástol na 5 eur (predtým 3 eurá) a poplatok za spracovanie platby kartou za stávkovanie, lotériu a hazardné hry je po novom 7 eur (predtým 5 eura).

banka cennik
Zdroj: Tatra banka

Ak nevyužívate Účet pre modrú planétu, za každé jedno použitie platobnej karty zaplatíte o 20 % viac, nový poplatok za spracovanie platby kartou totiž činí 0,24 eura (predtým 0,20 eura). Narástli aj náklady na vykonanie zmien na súkromnej karte. Pri modifikácii denného limitu čerpania alebo odblokovaní PIN kódu zaplatíte 10 eur (predtým 5 eur).

Pri kreditných kartách (nie debetných) narástli poplatky za výber hotovosti z bankomatu Tatra banky v SR na 10 eur (predtým 5 eur). Zmena sa týka kreditných kariet Visa a Visa Platinum.

S novými cenami nemusíte súhlasiť

Nový sadzobník poplatkov Tatra banky pre fyzické osoby bude platný od 31. mája 2024.

Zmenou sadzobníka dáva banka klientom príležitosť na odstúpenie od zmluvy:

„V prípade, že so zmenou nesúhlasíte, máte právo bezodplatne a s okamžitou platnosťou pred dňom účinnosti nového Sadzobníka poplatkov ukončiť zmluvný vzťah. V opačnom prípade pre Vás začnú dňom účinnosti zmeny platiť nové zmluvné podmienky,“ uvádza Tatra banka.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -