Najlepšia slovenská hra? Svetoznámy titul dostal poriadnu nálož vylepšení

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Slovenská hra Soviet Republic s novými kampaňami

Herná spoločnosť 3DIVISION pôsobí na našom trhu bez výraznejšieho upozorňovania už 15 rokov. Pred piatimi rokmi však prerazila ich stratégia Workers & Resources: Soviet Republic, ktorá je na Steame veľkým hitom. To aj napriek tomu, že stále ide o jej beta verziu, aj keď s neustále sa rozširujúcim obsahom. Teraz je však z informácie oficiálnej webstránky hry viac ako jasné, že je pripravená na plné vydanie v tomto roku.

Ide o budovateľskú stratégiu v reálnom čase, kde sa hráč ujme vlády sovietskeho štátu. Má možnosť si budovať vlastnú republiku alebo transformovať chudobnú krajinu v industriálnu veľmoc. Prvý raz bola spustená vo svojej early access verzii 15. marca 2019.

Hra Workers & Resources: Soviet Republic
Zdroj: Steam

Zrod novej republiky či radšej Sovietska revolúcia?

Za takmer 5 rokov si už získala fanúšikovskú základňu aj napriek tomu, že je v „nedokončenej“ podobe. Vývojári však sľubovali plné vydanie na konci roka 2024 a jasne dokazujú, že sa im to podarí. Teraz totiž prichádza zatiaľ najväčšia aktualizácia, ktorá dodá projektu úplne nový smer. Prichádzajú totiž prvé dve samostatné kampane.

Prvá sa dá brať aj ako akýsi návod na to, ako hru vôbec hrať. Nesie názov „Zrod novej republiky“ a umožňuje vytvorenie vlastnej krajiny úplne od jej počiatku, vrátene všetkej infraštruktúry, plánovanej ekonomiky a industriálnych komplexov.

Druhá má názov „Sovietska revolúcia“, v ktorej je možné prevziať kontrolu nad existujúcim štátom a pretvoriť ho podľa svojich (alebo skôr sovietskych) ideálov.

Zaujmú aj nové budovy a pridané lietadlá

Kampane sľubujú nelineárnu štruktúru vedenia, čo znamená, že nebude vždy sledovať rovnaký, jednoznačný postup. To iste prispeje aj k skvelej opakovateľnej hrateľnosti. Sľúbené je aj oznámenie tretej kampane, ktorá by mala prísť tiež ešte počas roka.

Okrem toho prichádza aj celá rada menších vylepšení, ktorými sú nové budovy, vozidlá a aj úprava grafiky. Veľkým bonusom je pridanie nových lietadiel, ktoré budú môcť štartovať z trávnatých letísk. Pre hráčov pôjde o poriadne lákadlá a záujem o budovateľský simulátor by mohol ešte stúpnuť. Titul má už pritom hodnotenie na Steame úžasných 92 %.

Zaujala aj vás už predtým stratégia Workers & Resources: Soviet Republic alebo o nej čítate prvýkrát? Siahnete po nej teraz, keď má na ceste oficiálne kampane? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: sovietrepublic.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -