Technologický svet v šoku: Slúchadlá so solárnym panelom sľubujú nekonečnú životnosť batérie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Philips slúchadlá so solárnym panelom

Toto je futuristická novinka, o ktorej sme kedysi len snívali. Audio / video divízia spoločnosti Philips nám v Barcelone predstavila celý rad nových produktov, pričom zaujali aj nové slúchadlá. Sľubujú zvukový výkon a športový dizajn, no to nie sú ich najzaujímavejšie vlastnosti. Nové slúchadlá Philips majú totiž zabudované solárne panely, vďaka ktorým sa môžu nabíjať počas používania.

Športový model slúchadiel A6219 radu GO s technológiou solárnych článkov Powerfoyle umožňuje dobíjanie pomocou umelého svetla aj slnečného svetla, čím poskytuje „takmer nekonečnú životnosť batérie,“ uvádza výrobca. V prípade modelu A6219 by sa používateľ mal spoľahnúť až na 80 hodín prehrávacej doby. Vďaka priebežnému nabíjaniu tak tieto slúchadlá úplne odstraňujú potrebu pripájania k sieti alebo výmeny batérií.

philips
Zdroj: Redakcia REWIND.sk (Michal Lukačovič)

Spoločnosť pri vývoji nových slúchadiel dbala aj na ekológiu. Model obsahuje aj 35 % recyklovaných plastov (PCR) vo svojej konštrukcii ako súčasť dlhodobého procesu, v rámci ktorého sú tieto slúchadlá lídrom v udržateľnom programe spoločnosti TP Vision. Obal slúchadiel už využíva aj 90 až 100 % recyklovaného kartónu, v jednoduchom hnedom prevedení a s použitím sójovej farby namiesto farebných krabíc. Vnútorné vložky sú vyrobené z papierovej buničiny/kartónov, pričom došlo aj k zníženiu celkového objemu, čím sa zmenšili krabice približne o 40 %.

Dobíjanie a ďalšie prednosti nových slúchadiel

Používatelia môžu sledovať priebeh dobíjania pomocou aplikácie Philips Headphones, a pridanie solárneho dobíjania neovplyvnilo ani schopnosť A6219 byť využiteľnými športovými slúchadlami. Hmotnosť zostala minimálna a slúchadlá zostávajú robustné v prevádzke s hodnotením IP55, čo ich chráni pred vodou, potom a prachom.

Komfort je tiež zachovaný vďaka mäkkým, prateľným a priedušným látkovým poťahom na náušníkoch, ktoré sú naplnené gélovou hmotou. Počas behu či inej fyzickej aktivity by mali udržiavať vaše uši chladné.

sluchadla
Zdroj: Redakcia REWIND.sk (Michal Lukačovič)

A6219 využívajú zvukový profil Philips – pôvodne predstaveného v najvyššej rade Fidelio – zrekonštruovaného novovytvorenými 40 mm reproduktormi a s možnosťou prepínateľnej funkcie dynamického zosilnenia basov. Výrobca uvádza, že slúchadlá sú vhodné aj na telefonovanie či vytváranie zvukových záznamov, keďže na očistení zvuku z mikrofónu pracuje umelá inteligencia.

Slúchadlá A6219 budú dostupné v 3. štvrťroku 2024 s odporúčanou maloobchodnou cenou 129,99 €.

Ďalšie nové Philips slúchadlá

Spoločnosť popri modeli so solárnymi článkami predstavila aj ďalšie slúchadlá. Napríklad A6709 sú taktiež vhodné pre športovcov vďaka nízkej hmotnosti. Ponúkajú aj otvorený akustický dizajn, vďaka ktorému môžu používatelia počuť okolité zvuky – napríklad pre bežcov či cyklistov to môžu byť zvuky áut a podobne. A6709 budú ponúkať výdrž s dobou prehrávania 28 hodín (7 hodín + 21 z nabíjacom puzdre) a rýchlym nabíjaním, ktoré za 15 minút poskytne hodinu prehrávania. Ich cenovka bude 99,99 €.

Na trh bude uvedený aj model H6509, ktorý bude hlavnou novinkou v nižšej až strednej triede bezdrôtových slúchadiel Philips. Celkovo prinesie značka viacero modelov obľúbenej dostupnej kategórie, pri ktorých používatelia majú pocítiť lepšiu zvukovú kvalitu a výdrž batérie. Doba prehrávania sa pri niektorých modeloch predĺži až dvojnásobne.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -