Režisér filmov Besnenie a San Andreas natočí filmovú adaptáciu akčnej hry Sniper Elite

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Scenárista a režisér Brad Peyton sa púšťa do nového projektu, čoho výsledkom bude film zasadený do úspešnej hernej strieľačky Sniper Elite.

Tvorca je známy predovšetkým vďaka akčným kúskom Besnenie (2018) a San Andreas (2015), v ktorých si hlavnú úlohu zahral Dwayne Johnson.

Sniper Elite film
Zdroj: steam.com

O čom bude film z prostredia hry Sniper Elite?

Pripravovaný projekt bude sledovať elitného ostreľovača Karla Fairburnea, ktorý to nebude mať vôbec jednoduché a do cesty sa mu postaví obrovský počet nepriateľov.

Hlavná postava sleduje tajomného nacistického nájomného vraha naprieč celým Londýnom počas obdobia 2. svetovej vojny. V hre na mačku a myš sa Fairburne pokúša zachrániť britského premiéra Winstona Churchilla pred atentátnikom, ktorý ho chce zabiť.

Sniper Elite film
Zdroj: eskipaper.com

Režisér sľubuje zvrátené situácie

Režisérom a scenáristom bude Peyton, ktorému pomôže Gary Graham (Star Trek: Enterprise). O produkciu sa postará generálny riaditeľ vývojárskej spoločnosti Rebellion Jason Kingsley.

„V tomto príbehu je toľko napätia a charakterov, že je tu potenciál na vznik napínavej a vzrušujúcej akcie s neuveriteľne zvrátenými situáciami. Na Sniper Elite je úžasné to, že sa zameriava na stratégie, ale tiež zabáva s nevídanými zvratmi. Nemôžem sa dočkať, až budú diváci sledovať tohto hrdinu, ktorý musí čeliť najnebezpečnejšej a najnáročnejšej misii jeho života,“ uviedol režisér Peyton v oficiálnom vyhlásení.

Herná franšíza Sniper Elite bola prvýkrát uvedená v roku 2005 vývojárskym štúdiom Rebellion Developments a do dnešného dňa sa predalo viac ako 30 miliónov kusov rozdelených do ôsmych rôznych spin-offov, vrátane minuloročnej hry Zombie Army 4: Dead War

Bude určite zaujímavé sledovať ako sa tento filmový projekt vyvinie a či v ňom uvidíme toľko krvi, na koľko sme pri hrách Sniper Elite zvyknutí. Ďalšie aktualizácie o tejto filmovej adaptácii by mohli prísť už v blízkej budúcnosti.

Hrával si hernú sériu Sniper Elitu, ktorú po novom doplní aj vlastný film? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -