Sony predstavuje Xperiu 10 III: Prináša výhody 5G v elegantnom, výkonnom a vodeodolnom telefóne

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

14. apríla 2021 – Spoločnosť Sony s potešením predstavuje najnovší prírastok do svojho obľúbeného radu Xperia 10 a uvádza na trh model Xperia 10 III, prvý zo série Xperia 10, ktorý ponúka 5G konektivitu. Xperia 10 III je plná zábavných funkcií, ponúka predĺženú životnosť batérie a prichádza v štýlovom, kompaktnom, ľahkom a vodeodolnom tele. Xperia 10 III je výnimočný telefón strednej triedy, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na výkon, rýchlosť a úžitkovú hodnotu.

  • Prvý model radu Xperia 10 s 5G konektivitou a mobilnou platformou Qualcomm® Snapdragon ™ 690 5G
  • O 25 % väčšia kapacita batérie ako pri modeli Xperia 10 II vďaka 4500 mAh batérii – batéria zostane v dobrej kondícii až po dobu troch rokov používania
  • Vylepšený elegantný a ľahký dizajn s odolnosťou proti vode a prachu spĺňajúci normy IP65 / IP68 so sklom Corning® Gorilla® Glass 6
  • Vylepšenie pre fotografovanie pri slabom osvetlení alebo snímanie pohybujúcich sa predmetov s novým fotoaparátom s trojitým objektívom a ďalšími funkciami, ako je nová detekcia zvierat v automatickom režime
  • 6” FHD+ OLED displej s pomerom strán 21: 9 bez výrezu, ktorý prináša podporu HDR pre skvelý zážitok z filmu
  • DSEE Ultimate pre kvalitu zvuku blížiacu sa kvalite Hihg-Resolution Audio a optimálne potešenie z počúvania – či už s káblovým pripojením cez 3,5 mm konektor alebo bezdrôtovým pripojením
  • K dispozícii v troch štýlových farbách, ktoré vyhovejú akémukoľvek vkusu
Xperia 10 III
Zdroj: Sony

Vynikajúci výkon so silou 5G

Užívatelia si môžu na cestách s telefónom Xperia 10 III užívať viac čohokoľvek, čo radi robia. Model kombinuje výkonnú batériu s dlhou výdržou s rýchlosťou 5G na rýchle streamovanie a sťahovanie – či už počúvate zvuk v kvalite blížiacej sa Hihg-Resolution Audio v slúchadlách vďaka kompatibilite s DSSE Ultimate alebo sledujete obľúbené filmy na krištáľovo čistom FHD+ OLED displeji. Mobilná platforma Qualcomm® Snapdragon™ 690 5G si ľahko poradí s aplikáciami, filmami, hrami a ďalším. Prináša vysoký výkon a energetickú účinnosť pre vynikajúcu konektivitu. Vďaka inteligentnému pripojeniu Smart connectivity využíva Xperia 10 III technológiu hlbokého učenia Xperia, ktorá používa knižnice neurónových sietí spoločnosti Sony a analyzuje signály Wi-Fi. Vďaka tomu dokáže predpovedať blížiace sa problémy s pripojením.

Xperia 10 III pred pripojením posúdi kvalitu dostupnej Wi-Fi, takže sa nebude pripájať k Wi-Fi, ktorá nefunguje. Ak predpovedá akýkoľvek kompromis v kvalite pripojenia Wi-Fi, použije namiesto toho mobilné dáta.

Energia na celý deň, ktorá vydrží

Vďaka svojej 4500 mAh batérii s dlhou životnosťou má Xperia 10 III o 25% väčšiu kapacitu ako jej predchodca Xperia 10 II a umožňuje užívateľom využívať tie najlepšie funkcie, ktoré telefón ponúka. Vďaka adaptívnemu nabíjaniu ponúka Xperia užívateľom maximálnu spoľahlivosť vo výdrži batérie a to aj po troch rokoch používania. Adaptívne nabíjanie Xperia funguje tak, že pri nabíjaní monitoruje batériu, aby nedošlo k jej preťažovaniu – udržuje batériu dlhšie v dobrom stave.

Xperia 10 III
Zdroj: Sony

Navrhnutá tak, aby bola robustná, navrhnutá pre praktickosť

Hoci má Xperia 10 III veľký 6″ displej, meria telefón iba 68 mm na šírku – ideálne padne do ruky. S hmotnosťou iba 169 g je ľahký a jednoducho sa s ním manipuluje – či už pri fotografovaní alebo hraní hier.

Xperia 10 III je vodeodolná a spĺňa normy IP65 / 68. Vďaka použitiu Corning® Gorilla® Glass 6 je tiež neuveriteľne odolná. Jej robustná konštrukcia zabezpečí aby telefón odolal každodenným hrozbám poškodenia. Sklo Corning® Gorilla® Glass 6 je odolnejšie proti poškrabaniu – takže Xperia 10 III je spoľahlivým spoločníkom pre tých, ktorí majú telefón neustále pri sebe.

Radosť sa pozerať

Xperia 10 III stavia svojim 6″ OLED displejom s pomerom strán 21: 9 a podporou HDR na svetovo preslávených odborných znalostiach spoločnosti Sony v oblasti televízorov. Vďaka displeju TRILUMINOS™ pre mobilné technológie, ktorý sa nachádza v televízoroch BRAVIA® a optimalizácii obrazu videa, poskytuje OLED displej neuveriteľne bohaté, prirodzené farby a hlbšiu čiernu. Je tiež schopný zobrazovať obsah HDR, ktorý má širší dynamický rozsah jasu ako štandardné formáty videa, čo vylepšuje kontrast i farby. Jasné časti obrazu budú jasnejšie a paleta farieb sa rozšíri, čím zobrazí jasnejšie modré, zelené, červené a všetko medzi tým.

Xperia 10 III
Zdroj: Sony

Fotoaparát s tromi objektívmi zdokonalený na fotografovanie v slabom osvetlení a pre zachytenie pohybujúcich sa objektov

Fotoaparát s tromi objektívmi, ktorý ponúka možnosti ultraširokého a širokého objektívu a teleobjektívu, umožňuje užívateľom zhotovovať širokú škálu snímok – od rozsiahlych krajín až po expresívne portréty. Extrémne široký 16 mm objektív umožňuje fotografom vytvárať širokouhlé zábery zachytávajúce ohromujúce krajiny a scenérie v plnom  rozsahu. Všestranný 27 mm objektív je širokouhlý a je ideálny pre najrôznejšie situácie pri fotografovaní a podmienkach so slabým osvetlením, zatiaľ čo 54 mm teleobjektív umožňuje užívateľom priblížiť sa k fotografovaným objektom – čo je ideálne pre portréty.

Automatický režim modelu Xperia 10 III teraz ponúka funkciu detekcie zvieratiii, ktorá dokáže identifikovať, či je subjekt pes alebo mačka. Potom zodpovedajúcim spôsobom upraví rýchlosť uzávierky a citlivosť ISO a zhotoví fotografie s menším rozmazaním.

Vylepšený objektív F1.8 a vylepšený algoritmus spracovania obrazu umožňujú užívateľom robiť fotografie pri slabom osvetlení s menším šumom a to ako v nočnom režime, tak v automatickom režime. Pri fotografovaní za jasného slnečného svitu alebo v protisvetle pomáha funkcia Auto HDR zabrániť podexponovaniu tmavých oblastí snímky alebo preexponovaniu v jasných častiach, čím zabezpečuje lepšiu viditeľnosť tvárí a výrazov.

Pri fotografovaní v režime Burst sníma Xperia 10 III rýchlosťou 10 sn./s. Tým zabezpečí, aby ste nikdy nezmeškali objekty v pohybe. Navyše funguje automatická expozícia pri každej snímke.

Xperia 10 III ďalej ponúka nahrávanie videa v rozlíšení 4K, čo užívateľom umožňuje nakrúcať videá so štvornásobným rozlíšením oproti Full HD. Technológia SteadyShot™ zabezpečuje plynulé videá bez chvenia aj pri nahrávaní v pohybe.

Výnimočná kvalita zvuku, bezdrôtovo alebo pomocou kábla

Xperia 10 III ponúka výnimočný zvuk, či už si užívate počúvanie s bezdrôtovým zvukom v kvalite High-Resolution Audio alebo pomocou 3,5 mm zvukového konektora na pripojenie ku káblovým slúchadlám. Spolu s natívnym prehrávaním zvuku v kvalite High-Resolution je Xperia 10 III vybavená technológiou DSEE Ultimate, ktorá využíva AI k vylepšeniu skladieb na úroveň blízku kvalite zvuku v High-Resolution Audio automatickým zlepšovaním zvukovej frekvencie a bitovej rýchlosti v reálnom čase.

Xperia 10 III
Zdroj: Sony

Určené pre multi-tasking

Pri modeli Xperia 10 III bolo jedinečné užívateľské rozhranie Sony s viacerými oknami na širokouhlom displeji s pomerom strán 21: 9 vylepšené o novú funkciu Pop-up window. Tá je dokonalým pomocníkom pre multi-tasking a umožňuje užívateľom prekrývať jedno okno druhým. Môžu teda rýchlo zvládnuť úlohu, ako je odpoveď na správu a potom sa vrátiť späť k hre, ktorú hrajú alebo na webovú stránku, ktorú si prezerajú.

Jednoduchý prenos obsahu zo starého telefónu

Aplikácia Xperia Transfer 2 umožňuje užívateľom preniesť obsah, na ktorom im záleží, zo starších smartfónov Android alebo iOS do nového modelu Xperia 10 III. Od fotografií, videí a hudby až po kontakty, kalendár, históriu hovorov a správy (SMS / MMS) – všetko je možné rýchlo, bezpečne a jednoducho preniesť.

Príslušenstvo

K modelu Xperia 10 III je k dispozícii nový vylepšený antibakteriálny kryt. Bol navrhnutý tak, aby bol odolný. Kryt je vybavený vstavaným stojanom, ktorý umožňuje vodorovné umiestnenie a poskytuje pohodlný zážitok zo sledovania. Je potiahnutý antibakteriálnym materiálom, ktorý poskytuje až 99,9% ochranu – bráni množeniu baktérií a udržuje čistotu krytu.

Dostupnosť

Xperia 10 III bude dostupná v priebehu leta 2021. 

Zdroj: TS Sony

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -