Spotify Premium Duo: Definitívny koniec rodinných balíkov? Toľkoto eur si priplatíme!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Spotify je unikátna streamovacia služba, ktorá vo veľkom zmenila spôsob počúvania hudby po celom svete. Aj napriek možnosti využívať túto službu zadarmo s občasnými reklamami si Premium platí cez 100 miliónov užívateľov. Kvôli extrémnej popularite teda môže aj tá najmenšia zmena v cenovej stratégii všetko zmeniť. Spoločnosť preto robí opatrné kroky a po obmedzovaní Premium for Family nám na oplátku ponúkne inú možnosť ušetrenia. V čom spočíva Spotify Premium Duo?

spotify premium duo
Zdroj: cs.wikipedia.org

Spotify Premium Duo – Koľko ušetríme?

Spotify už teraz ponúka viacero možností predplatného, ktorého výška závisí od danej krajiny. U nás na Slovensko a v Česku je cena pre jednotlivcov 6€ mesačne. Pre študentov s platným preukazom sa táto suma zmenšuje na 3€. Popri týchto možnostiach je tu aj Premium for Family, teda tzv. rodinný balík, ktorý stojí 9€/mesiac, no ponúka prístup až 6 užívateľom.

Rodinný balík je najvýhodnejšou možnosťou pre ľudí, no samotnej spoločnosti spôsobuje veľa frustrácie. Často ho totižto využívajú kamaráti, čo je v nesúhlase s pôvodným plánom Spotify. Služba tomu chce postupom času zamedziť prostredníctvom potvrdenia spoločnej adresy bydliska užívateľov či inými spôsobmi, no dnes ide stále o najlacnejšiu možnosť predplatného.

spotify premium duo
Zdroj: theverge.com

Spotify preto oznamuje nový spôsob platby, ktorý sa nazýva Premium Duo. V skratke funguje rovnako ako rodinný balík, akurát je len pre 2 ľudí. Háčik však spočíva v tom, že už pri registrácii na Premium Duo budú musieť obaja užívatelia potvrdiť, že bývajú na spoločnej adrese. Tým spoločnosť jasne ukazuje, že rovnakú chybu ako s Premium for Family už nespravia. Taktiež je pravdepodobné, že práve Premium Duo bude predchádzať nevyhnutnému uzavretiu veľkého množstva rodinných balíkov, ktoré v súčasnosti „zneužívajú“ skupiny priateľov.

Zatiaľ nevieme, koľko bude Premium Duo stáť na Slovensku či v Česku. Vieme však, že v krajinách, kde klasické predplatné stojí 10€, užívateľov Premium Duo vyjde na 12,50€. Môžeme teda očakávať, že u nás sa táto spoločná suma pre dvoch ľudí bude pohybovať okolo 7,50€/mesiac. Otázka je, či ide o predzvesť hromadného uzatvárania balíkov Premium for Family.

spotify premium duo
Zdroj: pcrevue.sk

Platíte si Spotify? Ak áno, ktorý spôsob predplatného momentálne využívate? Myslíte si, že Premium Duo je začiatok konca rodinných balíkov? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -