Nikdy sme o ňom nemuseli počuť. Sylvester Stallone na Netflixe rozpovie príbeh, ktorý mnohých zaskočí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na dokument Sly

Čo je zdravšie? Žiť v ilúzii a mať stále štipku nádeje, že ste mohli byť skvelými alebo vykašlať sa na to a uvedomiť si, že ste zlyhaním?“ – to sú prvé slová, ktoré nám adresuje trailer na nový dokument Netflixu s názvom Sly. Legendárna tvár Hollywoodu Sylvester Stallone prinesie pre Netflix osobný náhľad na svoj život, ktorý neplánuje nijako prikrášľovať – povie ho narovinu so všetkými zostupmi i osobnými pádmi. 

Počas 70. rokoch bol považovaný za neobsaditeľného a nedostával role. Takmer ho to položilo a zanevrel na herectvo, potom však prišlo z jeho strany uvedomenie – odmietnutie bolo Stalloneho posilnením. Nevzdal sa a tak mohli prísť ikonické akčné role, ktoré dnes dobre poznáme.

Čo stálo za Rockym či Rambom

Dostali sme vďaka nemu Rockyho a Rambo je jasným nezabudnuteľným akčným hrdinom nejednej dekády. Aj po 50 rokoch hrania je však 76-ročný herec stále aktívny, ako nám dokázal v seriálovej gangsterke Tulsa King či minulý mesiac v kinách v štvrtých Expendables.

Samozrejme často prichádzali aj výčitky a neboli ich málo, ako nám odhaľuje čerstvý trailer. Všetko však smerovalo k tomu, aby sa mohol Sly stať nielen na Oscara nominovaným hercom, ale aj scenáristom, producentom, či dokonca básnikom ako počujeme v ukážke – jednoducho všestranným umelcom.

sylvester stallone dokument sly
Zdroj: Netflix

Herec, scenárista, básnik, všestranný umelec

Dokument si zobral na starosť režisér Thom Zinny, ktorý nám priniesol aj životopisné kúsky o hudobníkoch Johnny Cashovi či Brucovi Springsteenovi. V 95 minútovom projekte si našiel miesto nielen na intímny portrét priamo od herca, ale dostávame vyjadrenia aj od jeho spolupracovníkov. Samozrejme, nesmie chýbať iná akčná ikona Arnold Schwarzenegger a svoje povie aj tvorca Quentin Tarantino (ktorému odmietol role vo filmoch Jackie Brown a Auto zabijak).

Hovoriť bude ale aj o ľuďoch, bez ktorých by nedosiahol to, čím je teraz, o jeho rodine. Náhľady dostaneme od jeho manželky Jennifer Flavin či dcér Sophie, Sistine a Scarlet. Podmanivý pohľad na život Stalloneho, pri ktorom sa možno ani tvrdšie charaktery neubránia slzám, dostaneme na streamovacej službe 3. novembra.

Uchvátil vás trailer na dokument Sly? Ste zvedaví na náhľad do osobného aj profesionálneho života Sylvestra Stalloneho? Pozriete si, čo sa skrývalo za ikonickými rolami? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: netflix.com; movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -