TIP na film: Prvý kontakt | Príbeh o neočakávanom príchode mimozemšťanov na Zem!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

O príchode mimozemšťanov na našu Zem je natočených už veľa filmov. V niektorých sú zobrazení ako priateľské tvory, ako napríklad v kultovom filme E.T. V iných sa zase vedú dlhé boje medzi ľudskou a mimozemskou rasou zo stratami na oboch stranách. Arrival (Prvý kontakt) sa však na takúto situáciu pozrel z úplne iného, oveľa emotívnejšieho a racionálnejšieho pohľadu. Prinášame vám stručný náhľad tohto filmu a jeho hlavnú dejovú líniu. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, prečítajte si aj našu recenziu na tento film.

Arrival - contact
zdroj: killscreen.com

TIP na film: Prvý kontakt

Príbeh sa začína nečakaným pristátím vesmírnych lodí po celom svete. Svet sa rozhodne zistiť, prečo prišli, a tak zostavia špičkový tým na čele s lingvistkou Louise Banksovou (Amy Adams). Tá má za úlohu porozumieť ich jazyku a dohovoriť sa s nimi. Nie je to však vôbec jednoduché. Musí prekračovať hranice, porušovať pravidlá a konať nebezpečne.

Osud celého ľudstva visí na jej zodpovednosti a ona má len krátky čas na to, aby odvrátila globálnu vojnu s neidentifikovanými návštevníkmi Zeme. Celú jej cestu ju sprevádza fyzik Ian Donnelly (Jeremy Renner), s ktorým si začne vyvíjať viac než len profesionálny vzťah.

Arrival
zdroj: glamour.com

Boj o prežitie a spasenie Zeme sa tak stáva ťažším, pretože sa do všetkého priplietli aj city a strach o blížnych. Dokáže tento americký tím odvrátiť katastrofu, alebo bude Zem naveky stratená? Do celého procesu sa pletú aj vyššie sily, ktoré strácajú trpezlivosť a zvažujú radikálnejšie a jednoduchšie metódy na vyriešenie vyskytnutého problému. Celý uzol nepríjemností dopĺňa séria momentov, pri ktorých divák prežíva chvíle napätia, nechápania a následného hlbokého osvietenia.

Arrival - human
zdroj: filmblerg.com

Komunikácia je kľúčom ku všetkému

Tento mysteriózny sci-fi thriller môžete nájsť na Netflixe. Film má skoro dve hodiny. Je plný akcie, zvratov a napätia. Divák pri jeho sledovaní skutočne pochopí zmysel jazyka a komunikácie. Tá totiž môže odvrátiť aj tie najhoršie scenáre a taktiež dokáže vyriešiť takmer každý problém. Okrem tohto film ponúka emotívne momenty, pri ktorých môže tým citlivejším ujsť slza či dve.

Arrival
zdroj: glyphpress.com

Prvý kontakt sa od ostatných filmov o mimozemšťanoch veľmi líši. Určite sa oplatí pozrieť si ho. Okrem pútavého deja a zaujímavého príbehu ponúka aj krásne zábery a vytvára veľa myšlienok v divákovej hlave.

Hodnotenia filmu: 

CSFD.cz – 79%
IMDb.com – 7,9/10
Rotten tomatoes – 94%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -