TIP na seriál: BoJack Horseman | Príbeh o vyhorenej hviezde Hollywoodu

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: BoJack Horseman

Amerika je úplne iný svet, kde sa ľuďom plnia sny, nájdu tam pravú lásku a dokážu niečo neuveriteľné! Aspoň toto nám ukazuje väčšina amerických filmov a seriálov. Je to až tak časté, že sa v takýchto prípadoch používa slovné spojenie americký sen. Nemáte toho už dosť? Chcelo by to niečo, čo nám ukáže pravé svetlo života v americkom šoubiznise. Napríklad taký seriál BoJack Horseman!

Bojack Horseman
Zdroj: hercampus.com

Máte radi seriály o vyhorených hviezdach Hollywoodu, akým je napríklad aj Californication? Užívate si zásahy irónie do ľudských životov? Chcete si potvrdiť svoju teóriu o neexistujúcom americkom sne? Alebo jednoducho hľadáte nejaký vtipný animovaný seriál? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, neváhajte a určite si choďte pozrieť animovaný seriál BoJack Horseman! 

Náhľad do deja

Seriál BoJack Horseman je animovaný seriál o koňovi BoJackovi, ktorý bol v deväťdesiatych rokoch známy vďaka jeho televíznej show „Horsin‘ Around.“ Obdobie červených kobercov a všeobecného obdivu je však už dávno za ním. Teraz je z neho iba ďalšia zničená hviezda. Má problémy s alkoholom a drogami, je promiskuitný, nenávidí všetko naokolo, ale hlavne seba samého, nevidí už v jeho živote hlbší zmysel. 

Bojack Horseman
Zdroj: engadget.com

Nad svojou situáciou začne premýšľať po tom, ako mu pridelia autorku, ktorá má napísať jeho beletrický životopis. To ho donúti prehodnotiť svoj doterajší spôsob života a odštartuje to nespočetne veľa vtipných, smutných a akčných udalostí.

Dokáže donútiť ľudí, aby ho mali zase radi a obdivovali ho? Nájde konečne vo svojom živote nejaký zmysel?

Bojack Horseman
Zdroj: medium.com

Informácie o seriáli

BoJack Horseman je animovaný seriál zo sveta, v ktorom žijú ľudia a zvieratá rovnocenne vedľa seba. Je plný irónie, čierneho humoru a životných kríz.

Zatiaľ vyšlo na Netflixe päť sérii, tento rok sa dočkáme šiestej. Prvá séria vyšla už v roku 2014. Každá séria12 približne polhodinových dielov. Prvá séria je slabšia a zmätočná, no nenechajte sa odradiť – seriál vás, ani neviete ako, vtiahne a nepustí až do poslednej epizódy.

Hodnotenie seriálu:

CSFD.cz – 88%
IMDb.com – 8,5/10
Rotten Tomatoes – 92%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -