Nemáte čo pozerať? Prinášame 15 tipov na rôznorodé filmy a seriály, ktoré si tento mesiac musíte pozrieť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TVÁŘ VODY
(Podoba vody / The Shape of Water)

V čase eskalujúcej studenej vojny začiatkom 60. rokov pracuje nemá a osamelá Elisa ako upratovačka v prísne stráženom vládnom laboratóriu, kde jedného dňa objaví nový exemplár, tajomného morského tvora.

Zatiaľ čo Elisa k nemu začína cítiť náklonnosť, šéf zariadenia Richard Strickland túži len po tom, aby z neho vyťažil vedeckú výhodu oproti Sovietom, pričom sa správa s rovnakou dominanciou, akú prejavuje voči svojej manželke. Jeho ohavné spôsoby vyvažujú Elisina černošská kolegyňa Zelda a jej homosexuálny sused Giles, ktorí  filmu poskytujú zábavné odľahčenie stelesnením no zároveň podrývaním dobových stereotypov…

ZBOŽŇOVÁNÍ
(Zbožňovanie / Adoration)

Dvanásťročný Paul žije osamelý život so svojou matkou, upratovačkou v súkromnej psychiatrickej liečebni v lese neďaleko ich domova. Jedného dňa sa Paul zoznámi s tajomnou novou pacientkou Glóriou a čoskoro sa do nej zamiluje. Glória Paula presvedčí, aby jej pomohol utiecť, ale počas nebezpečnej cesty sa začne prejavovať jej nepredvídateľnosť a Paulova oddanosť je podrobená skúške…

Romantická dráma o strastiach a slastiach dospievania, strate nevinnosti a úteku pred realitou od oceňovaného belgického režiséra.

KARNEVAL
(Karnawal)

Vzdorovitý mladík Carba vyrastá so svojou matkou a  otčimom v  argentínskom mestečku neďaleko hraníc s Bolíviou. Všetok voľný čas venuje príprave na súťaž tradičného folklórneho tanca malamba. Situáciu však skomplikujú nedoriešené rodinné vzťahy a svet organizovaného zločinu, do ktorého je ľahké spadnúť, zato sa ťažko opúšťa…

Napínavý príbeh zo súčasnej Južnej Ameriky zaujme kombináciou karnevalových farieb s  temnejšími odtieňmi realizmu, krásou tamojšej prírody a exotickosťou tanečnej kultúry.

MIMINKO
(Baby)

Temnota v modernom meste uprostred strašidelného lesa, španielska rozprávka ako z knižky bratov Grimmovcov (alebo zo zápisníka Guillerma del Tora). Mladá narkomanka sa dostane na samé dno, keď predá novonarodeného synáčika priekupníkom s deťmi. Čoskoro však unáhlené rozhodnutie ľutuje; prekoná svoju slabosť a získa bábätko späť?

Najprv sa musí vlámať do domu, kde žije stará žena, jej služobníčka a dievčatko. Nie je však ani zďaleka pripravená na to, čo ju čaká…

STARGIRL II.
(Stargirl II.)

Druhá séria seriálu z produkcie DC Universe sleduje stredoškoláčku Courtney Whitmore (Brec Bassinger). Tá sa presťahuje do Blue Valley v štáte Nebraska, keď sa jej matka opäť vydá za Pata Dugana (Luke Wilson). Inšpiruje partičku mladých hrdinov k tomu, aby zastavili zbabelcov z minulosti.

Superhrdinská dráma je adaptáciou komiksu Geoffa Johnsa – Stargirl z roku 1999, v ktorom sa predstavuje prvý tím superhrdinov zvaný Americký spolok spravodlivosti (JSA).

Zdroj: HBO

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -