Trailer na Song to Song je pravda o láske a hudbe, ktorej sa La La Land bál

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Ten nadpis nie je veľmi príťažlivý. Predovšetkým preto, lebo La La Land si našiel množstvo fanúšikov, ktorý sa zaň budú biť na život a na smrť. Predsa len, vyhral 6 Oscarov, a to nie je len tak. Dokonca jeho režisér, Damian Chazelle sa stal najmladším režisérom v histórii, ktorý získal Oscara. Pozrieť sa na tento film z umeleckého hľadiska, tak je to nádhera. Pozrieť sa na to z hľadiska, že je to film, tak La La Land predstavu len jedno veľké klišé, či idylu o tom, ako láska nefunguje. Samozrejme, nebolo to všetko len o láske, to by nevyhrali Oscarov za hudbu, ale v tomto prípade hudba predstavuje doplnok k umeleckému zážitku, nie k filmovému. Ale trailer na Song to Song vraví niečo iné, ako to, čo sme videli v La La Lande. Článok o tom, prečo La La Land nebol až tak dobrý, nájdete TU.

Dokáže trailer na Song to Song zaujať viac než La La Land?

Ale čo takýto Song to Song? Po La La Lande malo na jazyku mnoho ľudí otázku, či Ryan Gosling má naozaj také hudobné nadanie, ako to predviedol vo filme. Myslím, že práve Song to Song bude odpoveďou. Myslím, že Ryan Gosling akosi pochopil, že film nie je len film, a že byť hercom nestačí, a tak začína využívať svoje hudobné skilly, čo je koniec koncov úžasné. A ak by bol La La Land playback, Gosling by sa nevrhol do ďalšieho projektu kde sa vyžaduje hudobné nadanie.

Jasné, že v tom bude láska. Láska medzi mužom a ženou. Ale bude to žiť. Bude to pravdivé. Nebude to žiadne fantasy. Bude tam Iggy Pop, undergroundová legenda. Budú v tom aj drogy a to vôbec nevadí. Lebo to patrí k skutočnému odzrkadleniu umenia. Ale čo si všimnete hneď ako prvé, je kamera. Špecifická kamera, ktorá je už z traileru lepšia než v La La Lande. Predovšetkým preto, lebo sa nesnaží byť hollywoodska. Tou kamerou to vyzerá skôr ako nezávislý film. Čo on v podstate je. Len tí herci tvoria ilúziu toho, že pôjde o hollywoodsky film.

A prečo by mal byť Song to Song menej klišé verziou La La Landu? Napríklad hudbou. Piesňou Runaway, ktorá je v traileri.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -