KináTržby v kinách

O tržby sa pobili až tri novinky! Ktorá zvíťazila? | TRŽBY V KINÁCH #33

Vymyslieť príbeh, natočiť film, predať lístky do kina a užívať si peniaze. Je to omnoho komplikovanejšie, ako sa mnohým ľuďom zdá. Pre filmové štúdio je jeden z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvnia úspech filmu, práve jeho vydanie. Postavíme sa konkurencii? Je teraz ten správny čas? Tieto otázky si položilo hneď niekoľko štúdií, ktoré usúdili, že svoje novinky vydajú teraz! Ako sa proti sebe postavili a ktorá si zarobila najviac? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

jason statham the meg tržby v kinách

Zdroj: ageucate.com, wallpapermaiden.com, ew.com

Tržby nových filmov opäť vysoké!

Prvé miesto v tabuľke boxoffice si tento týždeň uchmatla romantická komédia Crazy Rich Asians s 25,2 milióna dolármi počas prvých troch dní. Tieto tržby pochádzajú len z USA, keďže film sa premieta len málokde. Dokonca ani na Slovensku nie je nastavený dátum premiéry. Divákom sa však páči, čo štúdiu Warner Bros. pomôže prekonať 30-miliónový rozpočet. Aby toho nebolo málo, toto isté štúdio obsadilo aj druhé miesto s filmom MEG: Hrozba z hlbín. Ten si počas druhého víkendu zarobil 21,1 milióna, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 314,1 milióna dolárov.

Tretie miesto patrí Markovi Wahlbergovi a jeho novinke Mile 22. Ten si počas debutového víkendu zarobil 13,6 milióna dolárov, čím jemne sklamal. Navyše ho nechvália ani diváci, čo určite ešte viac poškodí budúce tržby. Taktiež stojí za zmienku, že ani tento film zatiaľ nemá plánovaný dátum vydania na Slovensku.

Zdroj: hdqwalls.com

Tento týždeň sa stalo niečo, čo sa veľmi často nedeje. O štvrté a piate miesto sa totižto bijú dva filmy, ktoré si odhadovo zarobili rovnakú sumu peňazí. Ide o novinku Alpha (Náčelník) a akčné pokračovanie Mission: Impossible – Fallout. Príbeh o pôvode najlepšieho priateľa človeka ľahko priniesol 10,5 miliónový debut. Správy však hovoria o 50 miliónovom rozpočte, čo by pre štúdio znamenalo problémy. Ethan Hunt na druhú stranu problémy nemá, keďže peniaze z tohto týždňa navýšilo celosvetové tržby šiestej časti na ohromných 501,4 milióna dolárov. Alebo pol miliardy. Tak to lepšie znie.

 1. $25,235,000   Crazy Rich Asians
 2. $21,150,000   The Meg (MEG: Hrozba z hlbín)
 3. $13,620,000   Mile 22
 4. $10,500,000   Alpha (Náčelník)
 5. $10,500,000   Mission: Impossible – Fallout
 6. $8,862,000     Disney’s Christopher Robin
 7. $7,000,000     BlacKkKlansman
 8. $4,965,000     Slender Man
 9. $3,675,000     Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (Strašidelná dovolenka)
 10. $3,385,000     Mamma Mia! Here We Go Again

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár