Trailer na posledného Ramba či reštart série Call of Duty! – Týždeň vo filme #22

Nenechajte si ujsť

Týždeň vo filme #22

They’re Inside – found-footage mixnutý slasherom?

Najznámejší found-footage (voľne preložené ako nájdené zábery) film bol a vždy bude Blair Witch Project. Tvorcov bude tento žáner vždy priťahovať, keďže sa dá nakrútiť pomerne lacno a zárobky bývajú často krát 10-násobné. Už len napísať ako-tak uveriteľný scenár a trafiť sub-žáner, ako napríklad Cloverfield alebo Paranormal Activity.

V novom horore, ktorý označujú za mix Strangers/Blair Witch, sledujeme dve sestry pri nakrúcaní svojho vysnívaného projektu na odľahlej chate. Po čase sestry s partiou zistia, že na chate nie sú vôbec osamote a sleduje ich maskovaný párik.

Naozaj posledný Rambo?

Sylvester Stallone sa stihol s jeho Rockym rozlúčiť minimálne 4-krát a teraz sa „možno“ lúči aj so svojou druhou najslávnejšou postavou – Rambom. Už samotný názov sa nám snaží toto ukončenie naznačiť. Prvý film sa volal First Blood, zatiaľ čo ten nový pomenovali Last Blood.

Rambo už ako deduško skríži cestu mexickému kartelu a ten po ňom pošle dosť ľudí, ktorí nás potešia svojou nedobrovoľnou smrťou. Podľa traileru to pôjde deduškovi po vzore „Sám doma“ doslova brutálne.

Bábky už aj na Netflixe?

Štúdiu Laika trvá príliš dlho (minimálne 4 roky) kým pripravia a nakrútia svoje stop-motion vizuálne veľdiela ako Coraline či ParaNorman. Aj preto sa Netflix rozhodol nakrútiť pokračovanie oslavovanej „bábkoviny“ Dark Crystal s názvom The Dark Crystal: Age of Resistance. A je to skvelé, keďže dáva naďalej šancu projektom, ktoré by možno nikdy nevznikli. Nie každému tento film sadne, ale zhodnúť sa môžeme všetci na jednom – trailer vyzerá úžasne.

The Kitchen – ženy prevezmú kšefty po svojich mužoch?

Podobne zneli aj minuloročné, veľmi oceňované Widows. Vo filme prevezmú kšetfy po svojich uväznených mafiánskych manželoch v Hell’s Kitchen herečky Melissa McCarthy, Elisabeth Moss a Tiffany Haddish. Réžie sa ujal úspešný scenárista Andrea Berloff, ktorý má na konte aj raperskú biografiu Straight Outta Compton. Zatiaľ sa neviem stotožniť s Melissou ako vážnou herečkou, ale hodnotiť budeme až po filme. Komediálni herci vedia predsa len často prekvapiť aj v iných žánroch!

Čo majú tie žraloky s tými 47 metrami?

V lete proste musíme mať aspoň jeden film so žralokmi. Toto leto nebude iné a dostaneme pokračovanie hororu 47 Meters Down 2: Uncaged. V ňom sa baby rozhodnú preskúmať podvodné ruiny mesta. Nielenže ich čaká klaustrofobický zážitok, ale aj najvražednejší druh žraloka. To bude po filme zase zrušených letných prímorských dovoleniek!

Film podľa knihy, ktorá vyhrala Pulitzerovu cenu?

V roku 2014 vyhrala Donna Tartt prestížnu Pulitzerovu cenu za svoju knihu The Goldfinch. Odvtedy je výrazným a ojedinelým zjavom súčasnej americkej literárnej scény a literárna kritika hodnotí každý jej román ako výnimočnú udalosť. A ako to už býva, Hollywood zavetril.

Theo Decker (Ansel Elgort), trinásťročný chlapec z New Yorku, zázračne prežije nehodu, ktorá ho pripraví o všetko, čo dovtedy poznal a ľúbil. Našťastie sa ho ujme bohatá rodina, no aj napriek tomu Theo trpí. Chýba mu jeho minulosť, ťažko nadväzuje nové vzťahy a smútok je aj dôvodom, prečo chlapec silno lipne na obraze stehlíka od holandského majstra. A práve toto vzácne dielo ho zavedie do dobrodružného sveta, kde sú starožitnosti najvyššou métou, pre ktorú sa ľudia neštítia ničoho.

Reštart série Call of Duty titulom Modern Warfare?

Dáme si aj trailer na najnovšiu časť Call of Duty, ktorá je označovaná ako reboot celej série. Vracia sa aj štúdio, ktorá bolo na začiatku celej série – Infinity Ward. Čo je okrem vizuálne prepracovaného traileru tým najzaujímavejším je, že od začiatku vydania hry by sa mali do seba môcť pustiť hráči nielen PC, ale aj herných konzol!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: hypebeast.com, joblo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -