Toto už poriadne prehnali. Ubisoft naštval hráčov reklamou priamo počas hrania

Nenechajte si ujsť

Ubisoft naštval hráčov. Dôvodom je reklama

Herné spoločnosti neustále vymýšľajú spôsoby, ako z hráčov dostať peniaze navyše a najväčší európský vývojár – Ubisoft, nie je žiadnou výnimkou. Zdá sa však, že tentokrát to francúzsky herný gigant prehnal. Hráčovi v Assassin’s Creed Odyssey totiž reklamný banner vyskočil rovno počas hrania, čo poriadne rozzúrilo hernú obec, informuje Windows Central.

Na netradičný moment poukázal redaktor francúzskeho herného portálu XboxSquad, ktorý sa počas počas hrania Assassin’s Creed Odyssey snažil otvoriť mapu. Namiesto zobrazenia herného sveta však na neho vyskočila reklamná ponuka propagujúca 20 % zľavu z Assassin’s Creed Mirage.

triddell24 (Reddit)

Ubisoft je známy svojou agresívnou ponukou platených doplnkov. Stačí navštíviť menu hry v posledných tituloch od francúzskeho vývojára, kde na hráčov čakajú desiatky skinov a možností, ako utratiť peniaze navyše. Aby však na hráčov začali v plne platených tituloch vyskakovať reklamy priamo počas hrania, to už je úplne iný level.

Ubisoft sa ospravedlnil

Reakcia hernej obce na reklamu bola rýchla a nemilosrdná. Herné fóra i sociálne siete zaplavili desiatky kritických komentárov. Všimol si ich aj Ubisoft, ktorý situáciu rýchlo hasil a vydal prehlásenie, v ktorom sa hráčom ospravedlnil a vysvetlil, že v skutočnosti išlo o technickú chybu.

Ubisoft v stanovisku vysvetlil, že okno s reklamou sa malo objaviť v úvodnom menu hry a nie počas samotného hrania. Nie každý je však s vysvetlením spokojný a podľa niektorých hráčov spoločnosť iba skúša nové taktiky, ktoré by mohla pri navýšení ziskov použiť.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -