Horor Mníška z univerza V zajatí démonov by mal byť odlišný, ako všetky ostatné filmy! Scenárista svoje vyjadrenie vysvetľuje

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Scenárista nadchádzajúceho filmu Mníška, Gary Dauberman, vysvetlil, čo oddeľuje ich nový projekt od filmov V zajatí démonov. Práve tie nám po prvýkrát predstavili tento nový charakter. Režisér James Wan v roku 2013 vytvoril nový filmový vesmír, ktorý sa určite zaradil medzi tie úspešné. Predstavil nám totižto prípady rodiny démonológov Eda a Lorraine Warrenových (Patrick Wilson a Vera Farmiga).

Nielenže bol film V zajatí démonov obrovským hitom, ale bol aj podnetom pre nové spin-off snímky z tejto strašidelnej série. Annabelle, posadnutá bábika, ktorá bola uvedená už v prológu, sa stala predmetom tohoto trendu. A vďaka masívnemu úspechu V zajatí démonov 2 sa sme sa mohli tešiť z pokračovania filmu o Annabelle, ktorá sa v kinách objavila ešte len pred nejakým časom. No pri tomto počine sa to nekončí. Doslova ešte len nové duchovné univerzum pripravuje ďalšie dva projekty – The Crooked Man a vyššie spomínanú Mníšku.

Doposiaľ známe herecké obsadenie

Po krátkom vystúpení postavy Mníšky v novom filme Annabelle: Zrodenie zla všetkým fanúšikom došlo, čo bude nasledovať. Dočkáme sa toho už 13. júna 2018, kedy sa herec Demián Bichir ako kňaz vydá do Ríma, aby preskúmal tajomnú smrť titulného charakteru. Vo filme taktiež nájdeme aj Taissu Farmigu, ktorá si zahrá mladú mníšku menom Irenne. Nebude chýbať ani Bonnie Aaronsová, ktorá si zopakuje svoju úlohu ako tomu bolo vo filme V zajatí démonov 2.

Zdroj: screenrant.com

A zatiaľčo nás čaká viac ako pol roka čakania, scenárista Dauberman v nedávnom rozhovore povedal, že nadchádzajúci film bude veľmi odlišný, ako predchodcovia z tohto univerza:

„Viete, James (Wan) je skutočne zvláštny a chce, aby bol každý film niečím odlišný. Aby mal svoj vlastný druh chuti a vlastný zmysel. Aby nikto nemal pocit, že to je všetko rovnaké a myslím si, že k Mníške má naozaj špeciálny prístup. Taký sme ešte v iných filmoch nezažili.“

Filmy v Zajatí démonov a Annabelle boli založené na udalostiach odohrávajúcich sa v sedemdesiatych rokov minulého storočia a Annabelle: Zrodenie zla bola situovaná v 40-tych a 50-tych rokoch. Doba v akej sa objaví Mníška nebolo prezradené. Podľa Daubermana však bude atmosféra klasická, nakoľko projektu bude pomáhať známe štúdio v Londýne. K veci sa vyjadril nasledovne:

„Nie je to založené na nejakom samostatnom mieste. Je to ako keby sa niektoré príbehy museli nachádzať len v Rumunsku kvôli určitým prvkom, ale aj kvôli výrobnej hodnote, ktorú získate len na hrade v Transylvánii. Je to veľmi atmosférické a náladové. Hovorili sme veľa o filme Hammer a jemu podobných, ako dokážu vplývať. Takže mám pocit, že to je úplne iné, ako ostatné filmy.“

Zdroj: screenrant.com

Vzhľadom k tomu, že scény Mníšky v snímke V zajatí démonov 2 patrili medzi tie najstrašidelnejšie, bude zaujímavé sledovať, ako trio Dauberman, Wan a režisér Corin Hardy maximalizujú potenciál tejto postavy v samostatnom filme. To sa dozvieme už budúci rok 13.6. Na nové detaily ohľadom filmu si budeme musieť počkať.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -