Sigourney Weaver čítala scenár k filmu Votrelec 5. Objaví sa znovu ako Ripleyová?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Votrelec 5 opäť s Ripleyovou?

Sigourney Weaver sa vyjadrila, že čítala načrtnutie príbehu filmu Votrelec 5. Ide o verziu, ktorú jej posunul producent Walter Hill. Ridley Scott naštartoval túto úspešnú značku v roku 1979, priniesla niekoľko pokračovaní, potom sa však on sám vydal inou cestou prequelov. Mohli by sme ale znovu vidieť pokračovanie pôvodných štyroch častí s Ellen Ripleyovou?

Táto drsná hrdinka sa prvýkrát objavila práve v spomínanom filme z roku 1979. Prebojovávala sa komerčnou loďou Nostromo, ktorá prišla do styku z mimozemskou hrozbou, dnes už dobre známym xenomorfom. O sedem rokov sa vrátila v pokračovaní, vtedy už ako plne akciou nabitá protagonistka, ktorá sa s votrelcami nebabre.

ripley
Zdroj: lifemirror.net

O réžiu sa postaral vtedy James Cameron a priniesol iný náhľad na značku. Nebol to zlý krok a mnohí milujú práve takéto stvárnenie Ripleyovej. Prišli ešte ďalšie dve časti, o ich réžiu sa postarali David Fincher a Jean-Pierre Jeanut (Votrelec: Vzkriesenie). Nemali taký úspech ako predošlé diely, boli aj mierne rozporuplne prijaté.

Pokračovanie už raz bolo navrhnuté

Úspech série sa však nedá poprieť a snáď neexistuje fanúšik, ktorý by nemal rád hlavnú hrdinku. Preto boli fanúšikovia viac ako nadšení, keď sa začalo znovu hovoriť o plnohodnotnom pokračovaní, kde by sa mala objaviť. Film mal dostať na starosť Neill Blomkamp (District 9) a malo ísť o sčasti reboot a sčasti pokračovanie, ktoré by ignorovalo tretiu a štvrtú časť.

alien 3
Zdroj: forbes.com

Blomkampova vízia filmu bola zrušená, ale vyzerá to tak, že to nebola jediná verzia, ktorá bola v hre. Tu sa vraciame k spomínanému producentovi Hillovi, ktorý ponúkol herečke 50-stranovú verziu nového scenára pre film Votrelec 5. Weaver poskytla ohľadom neho rozhovor pre magazín Empire (ktorý mimochodom Ripleyovú označil za druhú najlepšiu hrdinku vo filme, hneď po Indiana Jonesovi):

„Ja neviem. Mám pocit, že Ripleyová išla iným smerom. Možno už spravila, čo mala. Teraz by si zaslúžila odpočinok.”

Komentovala aj, že sám režisér Ridley Scott sa ubral iným smerom. Namiesto pokračovaní sa pozrel do minulosti a priniesol prequely. Sériu začal Prometheusom v roku 2012 a o päť rokov pokračoval filmom Votrelec: Covenant. To bolo koniec koncov aj dôvodom, prečo sa Blomkampove pokračovanie nerealizovalo.

Zdroj: kollytalk.com

Ridley Scott má inú víziu

Scott zamýšľal prequely ako trilógiu, pričom mal nasledovať film Awakening. Chcel by ho stále natočiť, a to dokonca aj po vlažných prijatiach predošlých dvoch častí (dokonca sa nájde veľa hlasov, ktoré hovoria, že filmy do série nepatria a pokazili ju). Osudy androida Davida (ktorého stvárnil Michael Fassbender) sú teda vo vzduchu.

Sám režisér preto nemal záujem pokračovať v sérii s Ripleyovou, ani xenomorfom ako ho poznáme. Hovorí, že jeho nová trilógia je skôr o stvorení a umelej inteligencii. Tvrdí, že takto sa mohla značka nanovo vyvinúť a ubrať iným smerom. Avšak vidíme, že ani hlavná predstaviteľka tejto hrdinky si nemyslí, že by bol dobrý nápad, aby sa pokračovalo s touto sériou.

zdroj: slashfilm.com

Čo uprednostní veľké štúdio?

Avšak ani Ridley Scott, ani Sigourney Weaver nemajú rozhodujúce slovo. To má Disney, pod ktoré momentálne značka patrí. Či majú záujem o ďalšiu sériu s označením R je veľmi otázne. Preto neplánujú v blízke dobe žiadne filmy s votrelcami. Ak by však cestou niekedy zmenili názor, zostáva nám len čakať pre ktorú verziu sa rozhodnú, a či dajú prednosť pokračovaniu prequelov, alebo Votrelcom s Ripleyovou.

Čo si myslíte vy? Bola Ripleyová zobrazovaná vo filmoch už dosť, alebo by mala dostať ďalšie pokračovanie? Váš názor nám povedzte v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Určite by mala pokačovať, nemali by ignorovať druhú a tretiu časť, veď ju klonovali a vrátila sa na Zem, ale získala vlastnosti votrelca, preto by tieto schopnosti využila voči nim, určite by to bolo zaujímavé, tu by ani vek nehral rolu, lebo si spokojne žila na Zemi a zostárla, ale ľudstvo sa nepoučí, hrozba je stále, nové diely boli zaujímavé, ale dosť ma mrzelo, že hlavná hrdinka zomrela, chýbala mi v pokačovaní, v tomto prípade neviem kam by sa nový film uberal

  2. Osobne som za to aby sa zakončila séria Votrelcov s touto hrdinkou. Posledná časť skončila nie práve najvhodnejším spôsobom a viaceré pasáže filmu nereflektovali reálne vykreslenie filmu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -