Urobte si viac miesta pri telke. Veľkosť PlayStation 5 vás môže prekvapiť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Veľkosť PlayStation 5 prekvapuje priaznivcov

Minulú noc sme dostali od spoločnosti Sony predstavenie ich najnovšej chystanej konzoly. Reakcie na hry, ktoré odhalili, boli veľmi pozitívne, fanúšikov však začal zarážať dizajn. Zaoblené okraje a kombinácia bielej a čiernej sa síce ľudom páčila, kameňom úrazu je ale iný faktor. Tým je veľkosť PlayStation 5.

Áno, dá sa odvolať na to, že priestor na Blu-ray mechaniku nie je až taký obrovský a konzola vyjde aj bez neho vo svojej digitálnej verzii. Ale neboli by to ľudia z internetu, ak by sa hneď nechytili príležitosti a nepustili sa do porovnávania veľkosti konzoly s predošlými vydanými od Sony.

Porovnanie mechaník

Prvým porovnaním sú preto práve spomínané veľkosti Blu-ray mechaník na PS5, PS4 a dvoch verziách PS3:

ps blu-ray
Zdroj: thesixaxis.com

Ďalšie porovnanie ukazuje konzoly samotné, postavené vedľa seba (postavené, sú teda na rovnakej úrovni):

ps5 velkost
Zdroj: thesixaxis.com

Môžeme vidieť, že piate vydanie PlayStation je viac ako dvakrát takej hrúbky ako štvorka. Dokonca prekonáva aj FAT verziu PS3, a to až o 20%!

Porovnanie súčasných konzol

Ľudia na internete (tentoraz konkrétne užívateľ Redditu s nickom GREBO7) sa ale rozhodli ísť ešte ďalej. Rozhodol sa porovnať všetky súčasné konzoly a postaviť ich na obrázku vedľa seba. Je to teda jasné. PS5 bude poriadnym kusom konzoly a budeme na neho potrebovať zrejme viac miesta na polici či stolíku pri televízii.

konzoly porovnanie
Zdroj: reddit.it

Ako sme sa však včera dozvedeli, konzola vyjde v dvoch verziách. Jedna bude s reálnou fyzickou mechanikou na disky, druhá bude založená čisto digitálne. Sony ale o špecifikáciách a cenových rozdieloch zatiaľ absolútne mlčí. Dúfajme, že v tomto prípade by mohli poskytnúť aspoň väčšiu kapacitu SSD disku.

Novinky sú ale stále výborné

Veľkosť PlayStation 5 nás ale stále neodrádza od nadšenia, ktoré v nás zostalo po predstavení konzoly. Odhalili totiž až 25 hier, ktoré na konzolu dostaneme. Medzi nimi nechýbalo ani pokračovanie Horizon, Resident Evil, Hitmana, Ratcheta & Clanka, ale aj niektorých exkluzivít.

Momentálne neprezradili ani dátum, kedy bude konzola dostupná na trhu. Neviete teda ani či sa k nám dostane skôr táto, alebo konkurenčná od Microsoftu. V každom prípade očakávame a dúfame, že k nám neskôr počas roka dorazia podobne dobré novinky ako pri predstavení.

Zdá sa vám konzola až príliš masívna? Alebo vás ani veľkosť neodrádza od jej budúceho vlastnenia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: thesixaxis.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -