Filmový sviatok. Dráma s fenomenálnym DiCapriom dorazila online

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vrahovia mesiaca kvetov dorazili na streamovaciu službu

Aktualizované 12. januára: Jeden z najlepšie hodnotených filmov minulého roka je od dnes dostupný v ponuke streamovacej služby. Historický veľkofilm Vrahovia mesiaca kvetov, za ktorým stojí režisér Martin Scorsese, diváci nájdu v ponuke Apple TV+.

Film je tu dostupný v 4K so slovenskými titulkami, dabing Apple TV+ pri svojich tituloch neponúka. Predplatné Apple TV+ predstavuje 9,99 € na mesiac, alebo tiež 100 eur ročne, čo je vzhľadom na menšiu obsahovú ponuku pomerne odvážna cenová stratégia. Apple TV+ však razí filozofiu kvantity nad kvalitou, čo služba potvrdila aj pri svojej novinke Vrahovia mesiaca kvetov.

Lily Gladstone (Mollie Burkhart) a režisér Martin Scorsese
Zdroj: killersoftheflowermoonmovie.com

Hviezdne obsadená historická dráma s Leonardom DiCapriom a Robertom De Nirom je postavená na skutočných historických udalostiach. Film sleduje vyvražďovanie a vykorisťovanie indiánskeho kmeňa Osagov, na území ktorých sa našli bohaté náleziská ropy.

Novinka po premiére zaznamenala mimoriadne pozitívne ohlasy za historickú autentickosť, mrazivý príbeh i fantastické herecké výkony. K hlavným negatívam podľa viacerých divákov patrí predovšetkým dĺžka filmu, ktorá predstavuje až 3 a pol hodiny a film predovšetkým v poslednej tretine stráca tempo. To potvrdzujeme aj v našej recenzii.  Vrahovia mesiaca kvetov zároveň patria k najväčším kandidátom na zisk Oscarov, budú sa však musieť vysporiadať s tvrdou konkurenciou na čele s Oppenheimerom.

Pôvodný článok

Po októbrovej kinopremiére a digitálnom vydaní minulý mesiac sa 3,5-hodinový epos režiséra Martina Scorseseho konečne dostal aj do ponuky streamovacej služby. Dobová dráma Vrahovia mesiaca kvetov má oprávnené ašpirácie na Oscary.

Na serveri Rotten Tomatoes svieti od kritikov skvelé hodnotenie 93 %. Divákov tak teší informácia portálu Variety o tom, že krvavý príbeh o vraždách členov indiánskeho klanu Osagov bude čoskoro dostupný na streamovacej službe.

Snímka adaptuje novelu spisovateľa Davida Granna z roku 2017 o „Vláde teroru“, čase, kedy boli pre veľké ložiská ropy vyvražďovaní pôvodní obyvatelia v krajine národu Osagov.

Vrahovia mesiaca kvetov
Zdroj: Apple TV+

V hlavných úlohách sa predstavili Leonardo DiCaprio, Robert DeNiro, Lily Gladstone či Jesse Plemons. Prečítajte si našu recenziu, v ktorej si majstrovské dielo Martina Scorseseho odnieslo hodnotenie 8,5/10.

Predpokladáme, že film získa hneď niekoľko nominácií na zlaté sošky a v ich počtoch sa bude biť s Nolanovým Oppenheimerom.

Už len pár dní a bude vonku

Lily Gladstone je ašpirantkou na najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe, zatiaľ čo DiCaprio za hlavnú a DeNiro za vedľajšiu úlohu. Scorsese mieri na nomináciu za najlepšiu réžiu a tiež celkovo na najlepší film roku 2023. Nominácie budú oznámené už 23. januára.

Film Vrahovia mesiaca kvetov bude konečne dostupný na streamovacej službe Apple TV+ od 12. januára 2024. Dostupný bude so slovenskými i českými titulkami.

Zdroj: Variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -