Pripravte sa na veľkú zmenu. 2. séria Wednesday prichádza, toto o nej vieme

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kedy vyjde 2. séria Wednesday a o čom bude?

V roku 2022 sa z nej stal neuveriteľný hit. Netflix seriál venovaný dievčaťu z ikonickej Rodiny Addamsovcov sa zaradil medzi tie najznámejšie projekty streamovacej služby. Reč je, samozrejme, o Wednesday. Naprieč sociálnymi sieťami spustila fenomén, ktorý možno porovnať s ošiaľom pri uvedení seriálov ako Stranger Things, Squid Game či Queen’s Gambit. Po prvej sérii diváci nedočkavo čakajú na nové informácie, ktoré vám v tomto článku zhrnieme. Kedy vyjde 2. séria Wednesday, o čom bude a aké nové postavy v nej uvidíme?

Fenomén sa znova oživí hneď po vydaní prvej epizódy nasledujúcej série, v tom sme si istí. Podľa oficiálnych čísel Netflixu Wednesday prelomila rekordy za najviac odpozeraných hodín predplatiteľmi tejto služby – hneď dvakrát. V druhom týždni pri nej diváci strávili dokopy 411 miliónov hodín. Masívny kolotoč seba-poháňajúceho marketingu naštartoval aj viacero virálnych trendov na TikToku či Instagram Reels, v ktorých fanúšikovia napodobňovali ikonický tanec titulnej postavy.

Netflix ide primárne za číslami a vedenie by určite spravilo chybu, keby nepokračovali v tomto megahite. Druhú sériu Wednesday oznámili ešte v januári 2023 so sľubom, že prichádza „ešte viac mučenia“. K tomu uviedli aj ukážku, ktorá síce neobsahuje žiadne nové zábery, no navnadzuje divákov na atmosféru, ktorá má byť temnejšia a viac hororová.

Príbeh 2. série Wednesday

Ako vieme, prvá séria skončila s viacerými rozviazanými nitkami. Na konci sme zistili, že Hyde je aj naďalej hrozbou. V Nevermore sa navyše pohybuje stalker, ktorý sa vyhráža Wednesday a posiela jej rôzne fotky a správy.

Hrozby sú stále tam niekde vonku… pre Wednesday aj školu Nevermore. Nie všetky voľné konce boli uviazané tak dobre, ako si [Wednesday] myslí,“ načal príbeh druhej série jeden z dvojice tvorcov Miles Millar pre Tudum. Na scenároch s ním spolupracuje Alfred Gough, pričom, zdá sa, majú pre divákov nachystaných viacero prekvapení.

Hunter Doohan, ktorý v seriáli stvárňuje Tylera (Hyde) a priateľa Wednesday, sa pre Digital Spy vyjadril o osude svojej postavy: „Myslím si, že na konci utiekol. Keď som to čítal, bol som z toho tak natešený.“ Podľa jeho slov môžeme usúdiť, že v druhej sérii sa určite vráti, aj keď sme zvedaví, v ktorej verzii – či tej dobrej alebo zlej. Možno sa príde pomstiť učiteľke Thornhillovej, ktorá ho manipulovala.

tyler wednesday
Zdroj: Netflix

Karty môže zamiešať aj kult s názvom Morning Songs, ktorý v Nevermore prevádzkuje matka Biancy. Príbeh sa jednoznačne povenuje aj identite mysteriózneho stalkera, ktorého spomíname vyššie.

Dej 2. série sa bude viac venovať samotným Addamsovcom a vzťahom medzi jednotlivými členmi rodiny. Ako povedali Millar a Gough v rozhovore pre TV Line:

„Máme pocit, že tie postavy sme ešte len načali, pričom herci sú v tých rolách úžasní. Vzťah medzi Wednesday a Morticiou je taktiež kľúčový pre seriál, a idea, že Wednesday sa snaží raziť si vlastnú cestu mimo svojej rodiny je dôležitá.“

Herecké obsadenie a nové postavy

Wednesday si už ani nevieme predstaviť bez titulnej herečky menom Jenna Ortega. Je pravda, že mladá hviezda už bola známa aj pred týmto projektom Netflixu, no práve Wednesday ju katapultovala na status superhviezdy. Vo svojej titulnej úlohe sa, samozrejme, vráti do 2. série.

xavier wednesday
Zdroj: Netflix

Zmluvy obnovili aj ďalší herci z hlavného obsadenia, s výnimkou Percy Hynes Whitea, ktorý v prvej sérii hral Xaviera Thorpea. Jeho románik s titulnou postavou skončil po tom, čo Hynes White dostal vyhadzov od Netflixu za obvinenia zo sexuálneho zneužívania. Herec samotné obvinenia popiera, no to nezabránilo tomu, aby prišiel o prácu.

Ako nedávno informoval portál Movie Web, v 2. sérii nás čaká aj (minimálne) trojica úplne nových postáv: Karloff, Wolfgang a Annie. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -