7 zaujímavých faktov o Wonder Woman, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už sme sa konečne dočkali a do našich kín zavítala Wonder Woman. Snímka naplnila očakávania a stáva sa záchranou DCEU. Film takmer na perfektnú zvládol všetko, o čo sa pokúsil. Vďaka skvelému storytellingu, ktorý konkuruje tým najlepším príbehom o zrode komiksového superhrdinu budú s filmom spokojní nielen obyčajní diváci, ale aj fanúšikovia i filmoví kritici. Gal Gadot a Chris Pine podali neuveriteľné herecké výkony, ktoré doslova hýbu príbehom. Úžasný humor, bojové scény a hudba zhadzujú možno len zle zvládnuté vizuálne efekty. Sólový film Wonder Woman nám skvelo predstavil pôvod sympatickej superhrdinky a už sa neviem dočkať, kedy Dianu Prince opäť uvidím. Fanúšik komiksoviek by film celkom určite vymeškať nemal. Ak ste tak ešte neučinili, nezabudnite si prečítať kompletnú recenziu.

Dnes sme si pre vás pripravili zoznam zaujímavostí ohľadom jednej z prvých populárnych superhrdiniek.

Wonder Woman fakty

wonder woman fakty
Zdroj: hdwallpapers.in

Za príchodom Diany Prince na plátno stoja roky omylov a pokusov

Väčšina ľudí je aspoň trochu zoznámená so staromódnou Wonder Woman z roku 1975, ktorú si zahrala Lynda Carter. Mnoho z vás ale netuší, koľko pokusov zahviezdiť (prevažne neúspešných) táto superhrdinka dostala. Poprvýkrát sa na televíznych obrazovkách ako táto úžasná Amazonka objavila v roku 1967 herečka Linda Harrison. Po neúspechu nasledovali ďalšie pokusy v podobe zlého televízneho filmu v roku 1974. Určite taktiež netušíte, že v roku 2011 bol natočený pilot ku televíznemu seriálu Wonder Woman, ktorý nikdy nebol odvysielaný.

Sólový Wonder Woman film sa pripravoval desať rokov

Film, ktorý už máme možnosť vidieť v kinách sa chystal vyše 10 rokov. K úlohe režírovania už boli priradení filmári ako Joss Whedon a Nicolas Winding Refn. Režiséri počas príprav na zahájenie produkcie už dokonca mali svoje Wonder Woman vybrané. Bolo teda veľmi reálne, že v role Diany Prince sa mohli objaviť herečky Cobie Smulders a Christina Hendricks. Ako už ale vieme, tak Wonder Woman sa nakoniec na filmovom plátne po 75 rokoch od jej zrodu objavila pod taktovkou Gal Gadot.

Tvorca Wonder Woman bol omnoho viac, ako len komiksový kreslič

Meno muža, ktorý vymyslel známu superhrdinku znie William Moulton Marston. Veľa z vás však určite netuší, že vyštudoval Harvard a mal rôzne tituly v oblastiach psychológie a práva. Dokonca vymyslel prístroj na meranie krvného tlaku, ktorý sa stal kľúčovým prvkom vynálezu, ktorý dnes poznáme ako detektor lži. Ten istý človek, čo obdaroval Wonder Woman s takzvaným Lasom pravdy.

wonder woman fakty
Zdroj: hdwallpapers.in

Slabinou Wonder Woman je fyzické zajatie a zviazanie, ktoré slúžilo ako propaganda bondage fetišu

Tvorca superhrdinky má však, takmer ako každý vynálezca, aj temnú stránku. Slabinou Wonder Woman a najľahším spôsobom, ako ju zbaviť jej sily je zajatie a zviazanie rúk. Spojenie jej magických náramkov má za následok stratu jej schopností. Čo však možno neviete, je, že táto slabina pôsobila ako propaganda ovládania žien. Sám Marston sa vyjadril, že „pre spoločnosť a mier je to kritické. Ženy sa musia naučiť, že byť dominované múdrou a nadradenou autoritou je pre nich dobré.“ Skúste na to nemyslieť pri sledovaní nového filmu.

Magické náramky ukrývajú ozajstnú silu Wonder Woman

Aj keď pri spútaní stratí Diana kvôli svojim náramkom schopnosti, najsilnejšia je práve vtedy, keď ich na sebe nemá vôbec. Jej náramky boli vykované z magického štítu Zeusa a aj keď sú nezničiteľné a slúžia ako zbrane, taktiež majú za úlohu potlačiť ohromnú silu Wonder Woman. Kvôli bezpečnosti svojho okolia je nutné, aby ich mala vždy nasadené.

Wonder Woman by dokázala poraziť Supermana

V jednom komikse sa fanúšikovia dočkali vskutku epického boja. Proti sebe sa postavili Wonder Woman a Supergirl, pričom po náročnom boji zvíťazila Diana Prince, ktorá na sebe mala stále nasadené náramky, ktoré zadržiavajú jej silu. Niekto vraví, že Supergirl je silnejšia ako Superman. Ak by si teda Wonder Woman dala dole náramky a rozpútala svoju plnú silu, celkom určite by dokázala poraziť samotného Supermana.

wonder woman fakty
Zdroj: hdwallpapers.in

Wonder Woman sa pôvodne mala volať „Suprema“

Skutočné meno superhrdinky znie Princess Diana of Themyscira. Svoje alias Diana Prince získala samozrejme skrátením titulu princeznej. Málokto však vie, že milovník bondage a tvorca superhrdinky William Moulton Marston ju pôvodne pomenoval „Suprema, the Wonder Woman“. DC Comics však tesne pred jej vydaním meno skrátili a pozmenili do dnešnej podoby. My však musíme uznať, že Suprema znie naozaj badass.

Čo si o Wonder Woman myslíte vy? Ktorý z faktov vás zaujal najviac? Vynechali sme nejaké zaujímavosti, o ktoré sa s nami chcete podeliť?

ZDROJCINEFIX

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -