XBOX SERIES S: Microsoft predstavil svoju najmenšiu a najlacnejšiu konzolu novej generácie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Po dlhých mesiacoch špekulácií a únikov to máme konečne oficiálne potvrdené. Spoločnosť Microsoft dnes predstavila konzolu Xbox Series S, menšieho a lacnejšieho brata k vlajkovej lodi Xbox Series X. Ako sami uvádzajú, jedná sa o výkon budúcej generácie v najmenšej konzole Xbox vôbec. Jej bližšie špecifikácie či porovnanie výkonu s Xbox Series X zatiaľ uverejnené neboli.

Prostredníctvom príspevku na ich oficiálnom Twitter profile sme sa však dozvedeli cenu, ktorá nepochybne poteší všetkých fanúšikov. Xbox Series S príde s nízkou cenovkou 299 amerických dolárov, čo je v prepočte okolo 253 euro. Na našom trhu môžeme počítať s miernou prirážkou, no celková suma by nemusela presiahnuť 300 euro.

Xbox Series S bol oficiálne predstavený

Cena a dizajn konzoly Xbox Series S boli spočiatku odhalené prostredníctvom uniknutého videa, na ktoré Microsoft reagoval oficiálnym predstavením. Tento únik taktiež naznačil, že konzola Xbox Series X bude stáť 499 amerických dolárov, v prepočte okolo 423 euro. Spoločnosť musí túto sumu ešte oficiálne potvrdiť. Rovnako je na tom aj dátum vydania oboch herných zariadení, pričom únik informácií hovorí o 10. novembri 2020.

Vráťme sa však k menšiemu bratovi, Xbox Series S. Konzola prichádza s jednoduchým dizajnom v bielej farbe, čo kontrastuje čiernej Series X. Fanúšikom sa však nepáči veľký kruhový výrez, na ktorý už začínajú vznikať početné memečka. Položenie loga a konektorov na bočnej strane jasne naznačuje, že konzolu bude možné využívať aj horizontálne.

Xbox
Uniknuté sumy a dátum vydania; Zdroj: essentiallysports.com

Najväčším rozdielom je samozrejme absencia diskovej jednotky, podobne ako pri aktuálnej digitálnej verzii Xbox One S. To znamená, že hráči môžu hry nakupovať jedine v digitálnom Microsoft obchode. Zároveň ide o výborný „marketingový ťah“ pre službu Xbox Game Pass, ktorá za mesačný poplatok od 9,99 euro mesačne ponúka výber niekoľkých hier zadarmo.

Verziu konzoly PlayStation 5 bez diskovej jednotky ponúkne aj spoločnosť Sony, no tá bude okrem toho úplne identická s drahšou verziou. Taktiež očakávame, že peňažný rozdiel medzi dvoma verziami nebude taký veľký ako pri Xboxe a obe konzoly budú drahšie ako ich ekvivalenty od Microsoftu.

Teraz nám neostáva nič iné ako čakať na odpoveď Sony. Čo myslíte, o koľko budú verzie PlayStation 5 drahšie od Xbox Series S a Xbox Series X? Vaše tipy nám napíšte do komentárov!

Zdroj: independent.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -