Populárny seriál Gossip Girl sa už čoskoro vracia. Kedy sa začne natáčanie?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Seriál Gossip Girl sa vracia

Obľúbený seriál Gossip Girl sa už čoskoro vracia, tentokrát na populárnu americkú platformu HBO Max. Už budúci mesiac, teda v októbri, sa začína produkcia nového spracovania. Seriál Gossip Girl z roku 2007 patrí originálne pod CW a bol nakrútený podľa série románov od autorky menom Cecily von Ziegesar. Rozpráva príbeh o skupine bohatých newyorských študentoch súkromnej školy a má až osem sérií. Je to jeden z najklasickejších teenagerských seriálových drám.

Dej a príbeh za originálnym seriálom

Hlavnou dejovou líniou je blog s názvom Gossip Girl, ktorý títo študenti aktívne rozoberajú. Často sa na ňom píše o nich a o ich významných rovesníkoch, čo ich už dostatočne poškodenej psychike absolútne nepomáha. Vyzerá to však tak, že povery a ohováranie prichádzajú s bohatstvom a popularitou ruka v ruke.

Tento seriál pomohol odštartovať kariéru mnohých teraz známych hercov. Žiaden z nich sa však neplánuje vrátiť do sveta Gossip Girl pre nové spracovanie. Jedinou známou postavou, ktorá sa k príbehu vracia, je Kristen Bell, ktorú sme však v originále nemohli vidieť na obrazovkách. Niektoré hviezdy ani neboli oslovené, aby sa vrátili.

seriál gossip girl
Zdroj: wonderwall.com

Seriál Gossip Girl sa vracia v novom šate

Hovorca Warner Bros. potvrdil pre portál Variety, že sa natáčanie bude odohrávať v New Yorku a započne na konci októbra. Produkcia samotného seriálu dokonca už začala, a to vo Vancouveri a v Los Angeles. Mala začať už v marci tohto roku, no ako väčšina filmových a seriálových počinov, aj tento utrpel v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Tvorcovia nového spracovania sa už stretli pri tvorbe pôvodného seriálu, takže vedia, do čoho idú. Vracia sa napríklad Josh Schwartz, Stephanie Savage a scenárista Joshua Safran. Zatiaľ nám nový seriál sľubuje desať epizód a podľa ich úspechu sa bude odvíjať budúcnosť nového spracovania.

seriál gossip girl
Zdroj: elitedaily.com

Obsadenie a nová dejová línia

Nový seriál Gossip Girl nebude tak úplne prerobením starého príbehu, ale pôjde skôr o sequel odohrávajúci sa osem rokov po pôvodnom seriáli. Tvorcovia sa rozhodli zopakovať však jednu vec, a to že obsadia menej známe mladé hviezdy a pomocou Gossip Girl im pomôžu odštartovať ich kariéru. Na obrazovkách uvidíme hercov ako Emily Alyn Lind, Whitney Peak, Jonathan Fernandez, Jordan Alexander, Eli Brown, Jason Gotay, Zión Moreno, Adam Chanler-Berat, a Savannah Smith.

Safran prezradil, že sa príbeh bude odohrávať v rovnakom univerze, ako originál. Taktiež nám sľúbil veľa queer (LGBT+) obsahu, čím pravdepodobne chce držať s modernou dobou. Keďže sa seriál presúva z CW na HBO Max, omnoho dospelejšiu platformu, môžeme očakávať aj nejaké tie explicitnejšie scény a jazyk.

seriál gossip girl
Zdroj: netflix.com

Nový seriál sa má skôr ponášať na seriály ako Skins, Euphoria a 13 Reasons Why. Bude sa zameriavať na sociálne médiá a na to, ako zmenili New York. Už samotný originál bol nadčasový kvôli jeho využívaniu technológie vo veľkej miere. Tento faktor chcú tvorcovia nového seriálu ešte viac zvýrazniť a ukázať vplyv internetu a technológií na mladých ľudí. Fanúšikovia originálu sa už určite tešia na nové príbehy a drámy známych postáv a my samozrejme s nimi.

Tešíte sa, že sa seriál Gossip Girl vracia? Zanechajte nám vaše dojmy v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, variety.com, etonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -