Anime Yasuke sa pripomína novým trailerom. Príbeh o Čiernom samurajovi uvidíš na Netflixe už tento piatok

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflix zverejnil oficiálny trailer k očakávanému anime Yasuke, ktoré sľubuje poriadnu dávku krvavých a kvalitných bojov. Autor anime Lesean Thomas dokonca pridal aj fantazijné prvky, ktoré do historického feudálneho Japonska pridali temné sily a mágiu.

6-dielna anime séria je inšpirovaná skutočným príbehom o prvom samurajovi hnedej pleti, ktorého prezývali Čierny samuraj. Tomu prepožičal hlas skvelý LaKeith Stanfield (Uteč, Na nože). Novinku uvidíš na Netflixe už 29. apríla 2021.

Oficiálny trailer k anime Yasuke:

Dej ťa zavedie do roku 1579 a zameriava sa na muža afrického pôvodu slúžiacemu japonskému feudálnemu pánovi Odaovi Nobunagaovi. Zo sluhu sa však postupom času stáva samuraj, ktorý je dodnes považovaný za legendu.

Animácie malo na starosti animačné štúdio MAPPA (Attack on Titan). Návrhy postáv nakreslil Takeshi Koike (Afro Samuraj). Hudbu vytvoril experimentálny hip-hopový umelec Flying Lotus (The Boondocks).

Oficiálna synopsa:

„Príbeh sa odohráva vo vojnou zmietanom feudálnom Japonsku plnom mágie, kde sa snaží najväčší ronin všetkých čias žiť pokojný život po veľmi násilnej minulosti. No keď sa mu do cesty dostane záhadné dieťa, ktoré ovláda temné sily, Yasuke musí opäť do rúk vziať svoj meč a transportovať dievča ďaleko od krvilačných nepriateľov.“

Streamovací gigant vkladá do tejto série veľké nádeje, takže sa podľa všetkého môžeš pripraviť na naozaj vzrušujúce anime plné temnoty a svetla, ako aj lásky a nenávisti. Japonská kultúra obohatená o nadprirodzené sily znie ako skvelý nápad a keď k tomu pridáme aj kvalitné (a hlavne krvavé) animácie, nech sa páči. Netflix to s anime jednoducho vie. Či tomu pôjde Yasuke príkladom ešte síce nevieme, ale o všetkom sa na vlastné oči presvedčíš už tento piatok.

Páčil sa ti nový oficiálny trailer k dobre vyzerajúcemu fantazijno-akčnému anime Yasuke, ktoré ti ukáže napínavý príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -