Za niektoré sa hanbili tak, že ich chceli zničiť. Toto sú najšialenejšie filmy podľa Marvelu pred érou MCU

Nenechajte si ujsť

Vymazávanie hraníc vo svete MCU

Napriek tomu, že ešte donedávna bola hranica medzi MCU snímkami a filmami pred touto érou jasná a zreteľná, postupne sa už začala zmazávať. Môže za to najmä fenomén známy ako Multiversmírna sága, ktorá už naplno pretkala posledné kapitoly Marvel Cinematic Universe.

Avengers Endgame
Zdroj: wall.alphacoders.com

Aj príbehy a postavy, ktoré doteraz nepatrili do kanonickej dejovej linky, ktorú odštartoval Incredible Hulk a Iron Man, sa v nej môžu postupne začať objavovať. Salámovou metódou tak Marvel studios ukazuje už aj v praxi, že v MCU môžeš čakať aj nečakané.

V poslednom Doctorovi Strangeovi sa tak objavil napríklad Profesor X zahraný Patrickom Stewartom, ktorý doteraz výsostne patril do nekanonickej línie s X-Menmi. Spider-Man: No way home zase spojil tri pavúčie franšízy do jedného vesmíru.

Ako uvádza web Nerdist, tak podobné dohady dokonca potvrdil aj šéf Marvel studios a MCU Kevin Feige. Ten priznal, že do filmového univerza Marvelu práve vďaka vetviacemu sa multivesmíru môže patriť všetko s nálepkou Marvelu.

Takže nie je vôbec nepravdepodobné, že raz na potulkách alternatívnymi vesmírmi kanonickí hrdinovia Marvel Cinematic Universe narazia napríklad na Hulka s vizážou Loua Ferrigna, Nicka „Davida Hasselhoffa“ Furyho, Spideyho s obrím robotom či známe tváre z prekliatej adaptácie Fantastickej štvorky.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -